The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Guedes vystřelil Portugalsku vítězství v Lize národů, do akce se dostali i další reprezentující Netopýři

Guedes vystřelil Portugalsku vítězství v Lize národů, do akce se dostali i další reprezentující Netopýři


O víkendu vyvrcholila premiérová Liga národů UEFA a v plném proudu jsou kvalifikační boje o evropský šampionát v roce 2020. V obou těchto soutěžích na sebe dokázali upozornit i Netopýři. Co se týče mládežnických klání, tak světový šampionát U20 i s jedním zástupcem Los Che stále běží, zatímco evropské šampionáty U21 a U19 ještě neodstartovaly.

V létě 2018 se stal Goncalo Guedes nejdražší posilou v historii valencijského klubu, načež se mu úplně nevydařil start do sezóny 2018/2019 a následně dokonce na nějaký čas zamířil na marodku. Vrátil se však v plné síle a začal přesvědčovat o svých kvalitách. Se závěrem sezóny pak může být nadmíru spokojen. S Valencií vybojoval triumf v Copa del Rey a konečné 4. místo v La Lize a tím i postup do Ligy mistrů. Následně odjel na sraz národního týmu Portugalska, který měl před sebou dva zápasy v rámci Final Four Ligy národů UEFA. V semifinále si Portugalsko, které bylo zároveň hostitelem vyvrcholení premiérového ročníku této soutěže, poradilo se Švýcarskem 3:1, přičemž o všechny góly vítězů se postaral Cristiano Ronaldo. Na závěrečný gól mu přihrával valencijský Guedes, který nastoupil až jako střídající hráč v 70. minutě. Ve finále proti Holandsku nastoupil Guedes pro změnu od úvodního hvizdu a byl střídán v 75. minutě. V té době však již Portugalsko vedlo 1:0 a o gól se zasloužil právě Guedes, který v 60. minutě pěknou střelou překonal Cillessena. Holandský gólman se tak podruhé v krátké době utkal s Guedesem a podruhé odcházel poražen. Nejprve s Barcelonou nestačil na Valencii ve finále Copa del Rey a nyní tedy na reprezentační úrovni prohrál s Holandskem ve finále Ligy národů UEFA proti Portugalsku, neboť Guedes zůstal v zápase jediným střelcem. Portugalsko se tak stalo historicky prvním vítězem Ligy národů UEFA.

Evropské reprezentační výběry, které se v Lize národů UEFA nedokázaly probojovat do závěrečné Final Four, pokračovaly v uplynulých dnech v kvalifikačních bojích o Euro 2020. Španělsko nejprve zavítalo na hřiště Faerských ostrovů a fotbalového trpaslíka zdolalo jasně 4:1. Z Netopýrů do zápasu zasáhl pouze levý bek Jose Luis Gaya, který odehrál celé utkání a k plnění obranných povinností přidal i přidanou hodnotu v podobě vstřeleného gólu. Byl to totiž právě jeden z valencijských kapitánů, kdo stanovil konečnou podobu skóre. V dalším kvalifikačním utkání Španělsko přivítalo Švédsko a nasadilo dosti odlišnou sestavu, takže se do hry dostali i další Netopýři, a to útočník Rodrigo Moreno, který byl střídán v 71. minutě, a záložník Dani Parejo, který odehrál celé utkání. Rodrigovi se podařilo dopravit míč do sítě Švédska, ale jeho branka nakonec kvůli ofsajdu nebyla uznána. O vítězství domácího celku 3:0 se tak gólově zasloužili jiní hráči. Španělsko dosud v kvalifikaci neztratilo ani bod a se ziskem 12 bodů svoji skupinu samozřejmě s přehledem vede. Nejbližšími pronásledovateli mu jsou Švédsko a Rumunsko, kteří mají shodně 7 bodů.

Do národního týmu Dánska byl po delší době povolán Daniel Wass, který tak mohl doufat, že si připíše první reprezentační start od listopadu roku 2016. V domácím kvalifikačním utkání proti Irsku, které skončilo dělbou bodů po remíze 1:1, se ještě dánský Netopýr na hřiště nedostal, ale v dalším boji o kvalifikační body se již dočkal. To když Dánsko hostilo pro změnu Gruzii. Severský celek zvládl roli favorita a zvítězil 5:1. Wass nastoupil v 62. minutě za stavu 2:1 a k vysokému vítězství Dánska dopomohl mimo jiné asistencí u závěrečného gólu. Dánsko má prozatím z trojice zápasů na kontě 5 bodů a je na 2. místě své kvalifikační skupiny. Na vedoucí Irsko ztrácí již 5 bodů, ale má oproti němu zápas k dobru. O bod za Dánskem je v tabulce Švýcarsko, a to má pro změnu zápas k dobru oproti Wassovu týmu. Situace v tabulce je tak dosti nepřehledná.

Reprezentační povinnosti si v současné době stále plní i Kang In Lee, a to u národního týmu Jižní Koreje U20, který bojuje o historický úspěch na světovém šampionátu dvacetiletých. Jižní Korea zvládla boje v základní skupině a poté přes Japonsko, Senegal a Ekvádor dokráčela až do finále turnaje. To je na programu v sobotu 15. června a soupeřem Jižní Koreje bude Ukrajina. Po skončení šampionátu se účinkování mladého Netopýra na turnaji budeme podrobněji věnovat v samostatném článku.

Zatímco světový šampionát dvacetiletých v sobotu finálovým zápasem skončí, tak evropský šampionát jednadvacetiletých pro změnu odstartuje o den později, tedy v neděli 16. června. Hned první hrací den bude v akci i španělský národní tým U21, v jehož konečné nominaci neschází dvojice Carlos Soler a Manu Vallejo. Tedy jeden Netopýr a jeden budoucí Netopýr. V základní skupině se Španělsko postupně utká s Itálií, Belgií a Polskem. Ještě o měsíc později odstartuje vrcholná reprezentační akce hráčů věkové kategorie U19, a to rovněž evropský šampionát. Španělsko, které se ve skupině utká postupně s Arménií, Portugalskem a Itálií, by měl na tomto turnaji reprezentovat i valencijský Ferran Torres.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.