The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

První seznámení s nadcházejícím ročníkem Ligy mistrů

První seznámení s nadcházejícím ročníkem Ligy mistrů


Dvakrát za sebou se Valencie ze čtvrtého ligového místa kvalifikovala rovnou do skupiny Ligy mistrů. Už nyní je známa většina účastníků milionářské soutěže. Z celkového počtu 32 účastníků jich známe 26 a dalších 6 se připojí po ukončení kvalifikace. Od minulého ročníku žádná razantní změna neproběhla, tedy týmy budou znovu před losem rozdělené do 4 košů. Samotný los proběhne 29. srpna a Valencia bude tažena ze třetího koše.

Účastnící nadcházejícího ročníku

V prvním koši nalezneme mistry z nejsilnějších evropských lig a obhájce titulů z Ligy mistrů a Evropské ligy. Jmenovitě se tedy jedná o následující mistry svých lig – Barcelona, Man. City, Juventus, Bayern Mnichov, Paris SG a Zenit Petrohrad. Za obhájce titulu LM – Liverpool a za EL – Chelsea.

Ve druhém, třetím a čtvrtém koši budou týmy seřazeny podle jejich koeficientu získaného za posledních pět let. Valencia si bohužel nepolepšila, i když se dostala až do semifinále Evropské ligy. Důvodem je, že ztratila body získané v sezóně 2013/2014, kdy se také dostala až do semifinále Evropské ligy. Shodou náhod to v obou ročnících byl stejný počet bodů, a tak má Valencia na svém kontě stále 37 bodů v koeficientu.

Pro nový ročník by měli mít Netopýři jistotu třetího koše. Už nyní je jasné, že je kvalifikovaných více než 8 týmů s lepším koeficientem, takže do druhého koše se určitě nedostanou. Zároveň víme, že 7 kvalifikovaných týmů má nižší koeficient a minimálně 1 tým, který postoupí z kvalifikace bude mít nižší koeficient, takže Los Che nemůže propadnout do 4. koše.

Jaké tedy může Valencia očekávat soupeře?

Z prvního koše nemůže připadnout Barcelona, takže zůstává sedm možností – Man. City, Liverpool, Chelsea, Juventus, PSG, Bayern nebo Zenit.

Z druhého koše nemůže být ve skupině společně s Realem a Atleticem Madrid. Zbývá tedy Neapol, Šachťar, Tottenham, Dortmund a poté ještě dva týmy ze čtveřice – Porto, Ajax, Benfika, Dynamo Kyjev (zde záleží na výsledku kvalifikace).

Soupeř, ze čtvrtého koše se jenom těžko nechá odhadnout. Přes kvalifikaci, klidně může projít nějaký outsider. Předběžně to vypadá, že ve čtvrtém koši bude Lille, Atalanta, Lipsko, Galatasaray, Genk a Lokomotiv. Pokud by se přes kvalifikaci dostalo hodně outsiderů s nízkým koeficientem, můžou některé týmy z předešlých šesti jmenovaných poposkočit do třetího koše. Pokud budeme předpokládat, že přes kvalifikaci postoupí favorité, tak ve čtvrtém koši by se mohlo například objevit Dinamo Zagreb nebo FC Kodaň, ale to už jsou pouze odhady s nízkou pravděpodobností.

(Červeně označené týmy jsou favorité pro postup do skupinové fáze / pro plný náhled otevřte obrázek v novém okně)

České a slovenské týmy

Zajímavé pro nás také je, jaké jsou šance, že se do skupinové fáze dostane nějaký český nebo slovenský zástupce. S velkou šancí by právě skončil ve 4. koši a mohl by se stát následně soupeřem Valencie. V úvahu připadají tři týmy – Slavia Praha, Victorie Plzeň nebo Slovan Bratislava.

Nejkratší cesta čeká Slavii, která musí pro postup do skupiny porazit pouze jednoho soupeře. Kvalifikovaná je rovnou do 4. předkola „mistrovké“ části kvalifikace. Plzeň je kvalifikovaná do „nemistrovské“ části kvalifikace a musí porazit tři soupeře. Nyní už je známo, že prvním soupeřem bude Olympiakos. No, a Slovan Bratislava je v „mistrovské“ části kvalifikace v prvním předkole a od postupu do skupiny je dělí poražení čtyř soupeřů.