The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Marcelinův styl vedení sklízí úspěch i kritiku

Marcelinův styl vedení sklízí úspěch i kritiku


Marcelino znovu dovedl Valencii do Ligy mistrů a splnil svůj úkol. No, v zimě měl trenér blízko k tomu, že bude vyměněn, ale nakonec těžké časy ustál. Během léta bude znovu mít důležité slovo v tom, kteří noví hráči přijdou na Mestallu a kteří současní hráči se přesunou jinam.

Během sezóny jsme byli rozčarování z toho, že i když se týmu nedařilo, tak taktika stále zůstávala stejná. Ani během brouzdání se okolo sestupového pásma nedošlo ke změně v taktice. Marcelino si totiž na svoji taktiku velice potrpí. Nejen pro fanoušky, ale i pro hráče to bylo zatěžující. Pokud nějaký hráč s taktikou nesouhlasí, moc dlouho pod trenérem nevydrží. Nakonec se ale ukázalo, že jeho styl vedení přinesl pohár z Copy del Rey a vstupenku do Ligy mistrů.

Za dob působení Marcelina ve Villarrealu tamější hráči také nebyli z jeho metod příliš nadšení a nejspíše si oddychli, když Marcelino se přesunul do vedení rivalského týmu. Při příchodu na Mestallu se Marcelino zbavil nejdříve Enzo Pereze a Diego Alvese, se kterými nebyl ochotný strávit ani letní přípravu. Rovněž usiloval o odchod Alvara Negreda a Aymena Abdennoura.

Dále si dobře neporozuměl se Simone Zazou a i přesto, že Italský útočník střílel góly, tak v zimě opustil klub. Podobný osud čekal Michy Batshuaye, který tým opustil po půl roce, ale na rozdíl od Zazy nebyl ani produktivní.

Nyní jsme měli možnost sledovat další odchod hráče. Neto ke konci sezóny měl neshody s trenérem, který proto v několika posledních utkáních postavil do branky Jaume Domenecha. Neto opustil následně klub jako předmět ekonomických vyjednáváních mezi Valencií a Barcelonou. Marcelino by podle medií nechal Neta sedět na střídačce v další sezoně, pokud by na Mestalle zůstal.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.