Zlaté medaile z ME hráčů do 21 let získali i Netopýři

Před třemi týdny podlehla ve finále Jižní Korea v Mistrovství světa hráčů do 20 let. Kangin Lee nedosáhl na zlatou medaili. Minulý týden se ale podařilo získat zlatý kov jinému hráči. Carlos Soler reprezentoval Španělsko na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let a získal zlatou medaili. Nakonec nebyl jediným hráčem Valencie, který toto ocenění získal.

Carlos Soler zasáhl kromě jednoho případu do všech utkáních. Vše začalo kvalifikací, kde mladí Španělé z deseti utkáních zvítězili devětkrát, což znamenalo jasný postup do hlavního dějství turnaje. Postoupivší týmy se rozdělily do třech skupin po čtyřech národech. Ve skupině A společně se Španělskem byla ještě Itálie, Polsko a Belgie.

Šampionát konaný v Itálii nezačal pro Španěly vůbec dobře, protože prohráli v prvním utkání právě s domácími Italy. Ve druhém utkání těsně udolali Belgičany, kterým vstřelili vítězný gól těsně před koncem. Ve třetím rozhodujícím utkáním smetli Polsko 5:0, čímž si zajistili postup ze skupiny. V tomto momentu je třeba podotknout, že se jednalo zrovna o to jedno utkání, ve kterém Carlos Soler chyběl.

Ze třech skupin postoupili pouze tři první týmy a nejlepší tým z druhé pozice napříč všemi skupinami. V semifinále Španělsko obrátilo utkání s Francií, kterou nakonec porazili 4:1. Posledním soupeřem se stalo Německo. Do finále zasáhl Soler na posledních 36 minut a byl tedy přímo u toho, když srbský rozhodčí ukončil utkání za stavu 2:1 pro Španělsko.

Carlos Soler odehrál celkem 188 minut během pěti utkáních, což znamená, že ho trenér využíval zhruba ve 40 procentech herního času. Během hlavní části šampionátu Soler nevstřelil žádný gól, ale připsal si alespoň jednu asistenci.

Na začátku článku jsme uvedli, že Soler není jediným nositelem zlaté medaile, který působí u Los Che. Medaili také dostal Manu Vallejo, který od nové fotbalové sezóny je také Netopýrem. Na šampionátu odehrál pouze 4 minuty proti Polsku. Na samotný závěr stojí ještě za zmínku, že medaili získali někteří bývalí hráči Valencie. Brankář Antonio Sivera odchytal čtyři zápasy z pěti a Rafa Mir, který odehrál celkem 28 minut.