The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Zpátky do práce!

Zpátky do práce!


Dnes ráno v devět hodin valencijští Netopýři oficiálně odstartovali přípravu na sezónu 2019/2020, ve které se budou muset popasovat hned se čtyřmi soutěžemi. Krom La Ligy a Copa del Rey to bude ještě Liga mistrů a španělský Superpohár. První hráči Los Che dnes podstoupili předsezónní lékařské testy a k vidění už v Paterně byly i některé nové posily.

Lékařským testům je vyhrazeno pondělí a úterý tohoto týdne, přičemž dnes se jim podrobilo dvanáct hráčů a zítra bude následovat dalších deset. Na začátku přípravy tak bude Marcelino Garcia Toral na startu své třetí sezóny u Los Che pracovat s dvaadvaceti hráči, přičemž první tréninkové dávky jsou na programu ve středu. Hráči, kteří si v závěru sezóny 2018/2019 plnili reprezentační povinnosti se k přípravě připojí z větší části příští týden v pondělí, s výjimkou hráčů, kteří za sebou mají větší porci minut na evropském šampionátu jednadvacítek. Prozatím posledním dvaatřicátým hráčem, který by se měl zapojit do letní přípravy valencijského áčka, je Ferran Torres. Ten je však momentálně se španělskou devatenáctkou a na konci tohoto týdne mu teprve startuje evropský šampionát této věkové kategorie. Datum jeho návratu je tedy nejisté.

Dnes ráno do Paterny zamířila pestrá směsice stávajících Netopýrů, navrátilců z hostování, hráčů rezervy i zcela nových posil Los Che. Zhruba před měsícem a půl slavili triumf v Copa del Rey Jaume Domenech, Ruben Sobrino, Ezequiel Garay a Santi Mina. Galicijský útočník předsezónní přípravu ve Valencii zahájil navzdory tomu, že je po čtyřech letech zřejmě na spadnutí jeho návrat do Celty Vigo. Z navrátilců z hostování dnes v Paterně lékařskými testy prošli Alvaro Medran, který uplynulou sezónu strávil v Rayu Vallecanu, a Fran Villalba, který strávil rok v dresu Numancie. Z rezervního celku VCF Mestalla dnes v Paterně byli Javi Jimenez, Pascu a Cristian Rivero, který už ale v minulé sezóně byl připraven jako třetí brankář valencijského áčka pro případ indispozice Neta či Jaume Domenecha. Krom výše jmenovaných se dnes ve valencijském areálu objevily i nové posily Los Che, a to Jason Remeseiro a Jorge Saenz, který však možná co nevidět zamíří spolu se Santi Minou do Celty Vigo jako součást protihodnoty Maxiho Gomeze, po kterém touží na Mestalle. Staronovou posilou je Salva Ruiz, který je odchovancem Los Che, nicméně nyní se do klubu vrátil po konci angažmá na Mallorce.

Zítra se do předsezónní přípravy Valencie absolvováním lékařských testů zapojí stávající Netopýři Gabriel Paulista, Geoffrey Kondogbia, Kevin Gameiro, Mouctar Diakhaby, Francis Coquelin a Cristian Piccini. Jeison Murillo je sice také hráčem valencijského áčka již nějaký ten pátek, ale pro tuto chvíli ho berme jako navrátilce z hostování, neboť druhou polovinu minulé sezóny strávil v Barceloně. I zítra projdou lékařskými testy někteří nadějní valencijští mladíci, a to osmnáctiletý argentinský brankář Joaquin Blazquez, který je u Netopýrů na hostování, a ještě o rok mladší francouzský záložník Koba Koindredi. Novou tváří pak bude Jasper Cillessen, posila z Barcelony.

K dalšímu rozšíření připravující se skupiny dojde v pondělí 15. července, kdy se Marcelinovi budou hlásit Netopýři, kteří po konci uplynulé klubové sezóny ještě oblékli dresy národních týmů. Do Paterny se tak dostaví Goncalo Guedes, Dani Parejo, Jose Luis Gaya, Rodrigo Moreno, Daniel Wass, Kang In Lee a Manu Vallejo, který bude vedle stávajících Netopýrů jedinou novou posilou. Vallejo dorazí k předsezónní přípravě jako první z hráčů, kteří účinkovali na letošním evropském šampionátu hráčů věkové kategorie U21. Uros Racic by se totiž měl k týmu připojit až těsně před odjezdem týmu do Švýcarska dne 19. července a Carlos Soler dokonce až po návratu Netopýrů ze středoevropské země, a to dne 24. července. Poté již se bude čekat jen na Ferrana Torrese.

priprava837

Pozorným čtenářům jistě neunikla absence několika jmen v článku či ve výše uvedeném grafickém přehledu zapojení jednotlivých hráčů do přípravy. Prvním je Denis Cheryshev, který v minulé sezóně ve Valencii hostoval z Villarrealu a pro sezónu nadcházející by se již měl stát řádným Netopýrem. Valencia i Villarreal sice vydali oficiální prohlášení, ale v tom se psalo pouze o tom, že se kluby na hráčově přestupu dohodly, ale že k dotažení přestupu zbývá dořešit ještě nějaké administrativní záležitosti. Čili přestup úplně uzavřen ještě není a Rus tak dosud hráčem Valencie rovněž není. I tak však dnes byl ve Valencii spatřen. Dalším nečekaným návštěvníkem Paterny byl Dani Parejo, který předsezónní přípravu jinak zahájí až příští týden v pondělí.

Dalšími Netopýry nejmenovanými v článku či ve výše uvedeném grafickém přehledu jsou Aymen Abdennour a Nacho Gil. Oba byli v minulé sezóně na hostování, obránce v Olympique Marseille a záložník v Elche, ale ani s jedním již Valencia očividně nepočítá. Oba tak prozatím zůstanou mimo tým a bude se vyčkávat, zda se jim podaří nalézt nová působiště. Ohledně Abdennoura již Valencia byla dokonce domluvena s italskou Brescií, která si pro nadcházející sezónu vybojovala Sérii A, ale bývalý tuniský reprezentant tento přestup odmítl. Později francouzská média spekulovala o zájmu Touluse, kde již Abdennour v minulosti úspěšně působil. Fanoušci klubu ho dokonce zvolili do ideální jedenáctky klubové historie, což se mu ve Valencii pravděpodobně nepoštěstí.

Valencijská předsezónní příprava je tak zahájena. Do 19. července se budou Netopýři připravovat doma v Paterně, následovat bude krátké soustředění ve Švýcarsku, během kterého sehraje první dvě přátelská utkání proti AS Monaku 20. července a proti FC Sionu 23. července. Po návratu ze Švýcarska se Valencia ve Španělsku dlouho nezdrží a bude následovat cestování po Evropě za dalšími přátelskými zápasy. V Portugalsku se  Netopýři představí 28. července proti Sportingu Lisabon, v Anglii se utkají 2. srpna s Brightonem a v Německu si zahrají 4. srpna proti Bayeru Leverkusen. Závěrečnou část přípravy bude Valencia trávit doma a vrcholem bude 10. srpna utkání Trofeo Naranja proti Interu Milán. Zahájení španělské ligové sezóny je pak na programu o týden později. Předsezónním přátelským zápasům jsme se více věnovali zde, rozlosování sezóny 2019/2020 pak zde.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.