The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Ve vedení klubu jsou rozpory, následkem může být i odchod trenéra Marcelina

Ve vedení klubu jsou rozpory, následkem může být i odchod trenéra Marcelina


V neděli večer se na světlo světa dostaly dosti znepokojivé informace z valencijského fotbalového klubu. Generální ředitel Mateu Alemany má být blízko odchodu, a to kvůli rozporům s vlastníkem klubu Peterem Limem. Ovšem Alemany nemusí být jediným, kdo Netopýry opustí. Z klubu by nejspíš odešel i vedoucí technického sekretariátu Pablo Longoria a v krajním případě možná i trenér Marcelino.

Před prvním přípravným utkáním Valencie proti Monaku se konala schůze vedení v Singapuru. S majoritním akcionářem klubu Peterem Limem se sešli prezident Anil Murthy, generální ředitel Mateu Alemany a trenér Marcelino Garcia Toral. Předmětem schůzky bylo plánování dalšího počínání Los Che na letním přestupovém trhu. Murthy, Alemany a Marcelino následně cestovali do Švýcarska, kam dorazili ještě před výkopem přátelského utkání proti Monaku. Dle dostupných informací singapurská schůzka dopadla dobře, nicméně momentálně to tak úplně nevypadá. Alemany dle všeho získal silný pocit, že chce Lim ve větší míře zasahovat do tvorby podoby kádru, což se mimo jiné projevuje tím, že zatímco dosud singapurský podnikatel bez problémů schvaloval přestupy dojednané Alemanym a jeho spolupracovníky, tak nyní toto buď neschvaluje vůbec, nebo až se značným časovým prodlením. Z tohoto důvodu Alemany začal uvažovat o rezignaci, ke které by se s velkou pravděpodobností připojil i Longoria, který je zřejmě Alemanyho nejbližším spolupracovníkem.

Zprávy o krizi ve valencijském vedení zveřejnil včera novinář Hector Gomez a z klubu se nikdo nemá k tomu, aby je jakýmkoliv způsobem dementoval. O uklidnění situace se snaží prezident klubu Murthy, který byl o víkendu znovu v Singapuru a dnes by se měl sejít s Alemanym a Longoriou. Murthy by rád zabránil okamžitému odchodu obou mužů, neboť klub je aktuálně samozřejmě uprostřed procesu tvorby kádru pro nadcházející sezónu, letní přestupové období skončí až za více než měsíc. Odchod klíčových mužů v přestupové politice Los Che by tak mohl snahy Netopýrů na přestupovém trhu dosti poznamenat. Pokud by se nepodařilo situaci úplně uklidnit, tak by Murthy Alemanyho a Longoriu v klubu rád viděl alespoň do konce sezóny 2019/2020.

Odchody generálního ředitele a vedoucího technického sekretariátu by byly samozřejmě nepříjemné, ale s Valencií by mohlo být ještě hůř, neboť server SuperDeporte.es informuje, že pokud by klub opustil Alemany, tak by o odchodu silně uvažoval i trenér Marcelino, který má v tuto chvíli za sebou na Mestalle dvě sezóny a v obou dokázal s týmem vybojovat Ligu mistrů a v uplynulé sezóně pak Valencii po jedenáctiletém čekání dovedl dokonce k zisku velké trofeje, a to k triumfu v Copa del Rey. Marcelino se samozřejmě rovněž podílí na podobě kádru, který má ve Valencii k dispozici a s dvojicí Alemany a Longoria se mu spolupracuje velmi dobře, tedy by ho jejich odchod přiměl minimálně k vážnému zamyšlení o vlastní budoucnosti na Mestalle. Možné odchody tří důležitých mužů valencijského klubu samozřejmě znepokojily množství fanoušků, kteří Alemanymu, Longoriovi a Marcelinovi vyjadřují podporu skrze sociální sítě.

Podle informací serveru SuperDeporte.es došlo k neshodám mezi Limem a Alemanym minimálně ve třech případech z poslední doby. Pracovníci valencijského klubu ve Španělsku již měli nějaký čas dohodnuté podmínky přestupu uruguayského reprezentačního útočníka Maxi Gomeze na Mestallu, leč na posvěcení pana Lima se muselo čekat déle, než bývalo obvyklé. Otevřenou kauzou je prozatím možný příchod brazilského středopolaře Rafinhi z Barcelony, pro jehož přestup k Netopýrům jsou Alemany, Longoria i Marcelino, ale majitel klubu prozatím přestup neschválil. Dalším konfliktním případem je pak odchod Lata do PSV Eindhoven. Alemany a jeho spolupracovníci s holandským klubem dojednali přestup klubového odchovance s možností zpětného klubu, nicméně Lim tuto dohodu neschválil a Lato tak nakonec do Holandska zamířil jen na hostování.

Mimochodem nebylo by to poprvé, kdy by došlo k výrazným změnám kvůli rozporům zaměstnanců klubu se singapurským podnikatelem. V roce 2015 takto klub opustili prezident Amadeo Salvo, sportovní ředitel Francisco Rufete a technický sekretář Roberto Fabian Ayala. Na přelomu let 2016 a 2017 pak kvůli poměrům v klubu odstoupil trenér Cesare Prandelli, kterého o pár dní později následoval i sportovní ředitel Jesus Garcia Pitarch. V březnu roku 2017 se stal generálním ředitelem Los Che Alemany a v létě téhož roku pak do Valencie zamířil trenér Marcelino. Longoria se stal zaměstnancem valencijského klubu až v únoru roku 2018. Nyní je však budoucnost všech tří mužů u Los Che dosti nejistá.

  • No jo, bohužel to je tak ked je majitel nejaký zazobaný blbeček a ten ked si povie A tak bude A a nie B .
    Hlavne nech sa to ukludní lebo by bola celá sezona v prdeli ešte než by začala *35*