The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Úspěšné léto valencijských mladíků završili Ferran Torres a Hugo Guillamon

Úspěšné léto valencijských mladíků završili Ferran Torres a Hugo Guillamon


VIDEO V sobotu večer vyvrcholil evropský šampionát věkové kategorie U19 finálovým zápasem mezi Španělskem a Portugalskem. V derby Pyrenejského poloostrova triumfovalo Španělsko 2:0, přičemž oba góly vítězů vstřelil valencijský Ferran Torres. Dalším Netopýrem ve vítězném výběru byl stoper Hugo Guillamon. Oba tak navázali na další úspěšné valencijské mladíky, kteří se ukázali na světovém šampionátu věkové kategorie U20 či na evropském šampionátu věkové kategorie U21.

Připomínka Světa U20 a Evropy U21

Letošní léto bylo plné reprezentačních akcí, ovšem v konkurenci turnajů seniorských národních týmů (např. jihoamerický šampionát Copa America) fanoušci valencijských Netopýrů svoji pozornost obraceli spíše k turnajům mládežnických reprezentačních výběrů, neboť tam měli své (budoucí) hvězdy. Jako první přišel na řadu světový šampionát věkové kategorie U20, kde se představil Kang In Lee, který dokonce kvůli těmto reprezentačním povinnostem nebyl k dispozici trenéru Marcelinovi v závěru klubové sezóny. Teprve osmnáctiletý ofenzivní záložník dovedl jihokorejskou reprezentaci až ke stříbrným medailím a sám převzal ocenění pro nejlepšího hráče turnaje (psali jsme zde a zde). Po ukončení světového šampionátu dvacetiletých odstartoval pro změnu evropský šampionát věkové kategorie U21. I z tohoto turnaje se vraceli Netopýři s medailemi, a to rovnou se zlatými. Členy úspěšného španělského výběru byli i Carlos Soler a Manu Vallejo (psali jsme zde). Jako poslední velká mládežnická akce tohoto léta přišel na řadu evropský šampionát věkové kategorie U19, kde měla Valencia opět dva své zástupce ve španělském národním týmu.

Netopýři na Evropě U19

Ofenzivní záložník Ferran Torres je valencijským fanouškům samozřejmě dostatečně známý, tak jen připomeňme, že v devatenácti letech má za sebou již dvě sezóny v prvním týmu Los Che. V uplynulé sezóně za valencijské áčko odehrál 1747 minut v 37 utkáních a vstřelil 3 góly. Zahrál si v La Lize, v Copa del Rey i v Lize mistrů a v Evropské lize. To rovněž devatenáctiletý Hugo Guillamon prozatím takové jméno nemá a dosud čeká na svůj debut za valencijské áčko. Blízko mu byl v utkání Copa del Rey na hřišti CD Ebro, ale nakonec zůstal pouze na střídačce. Zatím tak nastupuje jen za valencijský rezervní tým VCF Mestalla, a to nejen ve středu obrany, ale několik utkání odehrál i na postu defenzivního záložníka.

Španělská cesta za titulem na Evropě U19

Na letošním evropském šampionátu U19 v Arménii se Španělsko představilo v základní skupině A v konkurenci Portugalska, Itálie a domácího výběru. Právě utkáním proti Arménii Španělsko svoji cestu turnajem zahájilo a zahájilo ji vydařeně, neboť zvítězilo 4:1. Oba Netopýři odehráli celé utkání, Ferran Torres se do statistik zapsal asistencí u prvního gólu Španělska. Ve druhém utkání ve skupině se Španělsko poprvé (a ne naposledy) na turnaji utkalo v pyrenejském derby s Portugalskem. Oba rivalové se rozešli smírně po výsledku 1:1. Valencijská dvojice opět odehrála celé utkání. V posledním skupinovém zápase se Španělsku podařilo zvrátit nepříznivý stav a zvítězit 2:1 nad Itálií, díky čemuž si zajistilo postup do vyřazovací části turnaje, tedy do semifinále. Oba Netopýři na hřišti opět nescházeli ani minutu, přičemž Hugo Guillamon se do statistik zapsal žlutou kartou. Španělsko skončilo ve skupině A za Portugalskem na 2. místě vinou horšího skóre a mohlo se chystat na vítěze skupiny B. Tím se stala stoprocentní Francie, která ve skupinových bojích neztratila ani bod a neinkasovala ani gól.

V semifinálovém utkání francouzská defenziva nadále odolávala všem útočným výpadům soupeře, ovšem mladí Španělé si vedli stejně. Oba týmy tak za bezbrankového stavu dokráčely až k penaltovému rozstřelu, v němž se na straně Španělska představili i oba Netopýři, kteří opět odehráli celé utkání. Stoper Hugo Guillamon zahrával pokutový kop ve třetí sérii a neproměnil, ale naštěstí pro něho Španělsko po třetí sérii i tak v penaltovém rozstřelu vedlo 2:1. Dál už byli všichni exekutoři na obou stranách úspěšní a o vítězi tak rozhodl španělský střelec v páté sérii. Tímto střelcem nebyl nikdo jiný než Ferran Torres, který tak Španělsko poslal do finále.

V tom se znovu opakovalo pyrenejské derby, neboť v druhém semifinále Portugalsko porazilo Irsko jasně 4:0. Ve skupinovém utkání mezi oběma soupeři padly dvě branky, což bylo dodrženo i ve finálovém utkání, ovšem tentokrát bylo dvakrát úspěšné Španělsko, a to konkrétně valencijský Ferran Torres, který opět nescházel v základní sestavě, ale tentokrát byl v 90. minutě poprvé na turnaji vystřídán. Z hřiště však odcházel s pocitem dobře odvedené práce. Poprvé se prosadil střelou z voleje ve 34. minutě, kdy se k němu dostal portugalskou obranou přizvednutý centr Gila. Podruhé se pak do střelecké listiny zapsal v 51. minutě, kdy se k němu v pokutovém území Portugalska dostala přihrávka Mirandy, kterou si mladý Netopýr v klidu zpracoval a následně přesně zamířil. Ve finálovém utkání samozřejmě nechyběl ani stoper Hugo Guillamon, který i tentokrát odehrál celý zápas.

Na sestřih nejzajímavějších okamžiků finálového utkání, které dvěma góly rozhodl valencijský Ferran Torres, jenž byl následně vyhlášen nejlepším hráčem šampionátu, se můžete podívat v následujícím videu:

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.