The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Krize trvá a klub jmenoval prozatímní náhradu za Alemanyho a Longoriu, další kolo jednání proběhne už od čtvrtka v Singapuru

Krize trvá a klub jmenoval prozatímní náhradu za Alemanyho a Longoriu, další kolo jednání proběhne už od čtvrtka v Singapuru


Spor ve vedení valencijského klubu, který na povrch bez varování vybublal v neděli večer, přetrvává. Generální ředitel Los Che Mateu Alemany prozatím zůstává ve své funkci a momentálně tak snad nehrozí ani odchody vedoucího technického sekretariátu Pabla Longorii a trenéra Marcelina. Ovšem Alemany a Longoria nyní přestupy řídit nebudou, klub našel do vyřešení celé kauzy jiné řešení. Fanoušci Los Che tak nemohou být příliš v klidu. O dalším vývoji situace se má rozhodnout v Singapuru, kam ve čtvrtek odcestují Alemany a prezident Los Che Murthy.

V pondělí ráno jsme přinesli článek o vzniku krize ve vedení Valencie. Za vším má být spor generálního ředitele Los Che Mateu Alemanyho s vlastníkem klubu Peterem Limem, a to o přestupovou politiku Netopýrů. V pondělí odpoledne se proto Alemany sešel s prezidentem Los Che Anilem Murthym, který se kvůli tomu předčasně vrátil ze Singapuru, tedy právě od majoritního akcionáře klubu. Pondělní jednání však nepřinesla žádný závěr, o čemž jsme vás informovali v dalším článku. Další schůzka Alemanyho s Murthym pak byla naplánována na úterý.

Úterní jednání

Ještě před schůzkou s Alemanym zamířil Murthy do Paterny, aby si před ranním tréninkem o vzniklé situaci promluvil s trenérem Marcelinem a s kapitány valencijského áčka. Krize mohla mít totiž i velmi vážný dopad na první tým Los Che, neboť trenér Marcelino nebyl přesvědčen o svém setrvání na Mestalle v případě, že by klub opustili Alemany a Longoria, kteří s ním úzce spolupracují a kteří ho plně podporovali i v průběhu uplynulé sezóny, kdy se týmu příliš nedařilo a Marcelino byl nejspíš blízko odvolání. V tuto chvíli naopak Marcelino podporuje Alemanyho. A stejné názory sdílí i valencijská kabina, která rovněž stojí za generálním ředitelem a jeho spolupracovníky. V Paterně Murthy strávil necelou hodinu a následně zamířil do kanceláří klubu, kde již čekali Alemany a Longoria. Oproti pondělnímu pětihodinovému jednání bylo úterní setkání velmi krátké, vždyť krátce po poledni již všichni zainteresovaní místo opustili. V tu chvíli to vypadalo, že si mohou fanoušci alespoň prozatím oddychnout, neboť Alemany ve své funkci zůstal  i nadále a nespustil se tak dominový efekt, který by z klubu odstranil třeba i Longoriu a Marcelina. Nejspíš to však bylo jen klamné zdání.

Alemanyho vyjádření

Konečná dohoda o budoucnosti generálního ředitele a dalších důležitých představitelů Netopýrů na světě stále není, což potvrdil i sám Mateu Alemany, který se po úterním jednání s Anilem Murthym opět na pár slov zastavil u přítomných reportérů. „Hovoříme o mnoha různých věcech a zvažujeme další kroky, které bychom měli podniknout. Všichni chceme pro Valencii to nejlepší, ale nevíme, jak toho docílit. Prostě nevíme. Ale už skutečnost, že jsme schopni dialogu, je velmi pozitivní,“ řekl Alemany, který je tak do budoucna nejspíš mírně optimistický. Dle médií by mohl s Alemanym krom Longorii odejít z klubu i Marcelino. Generální ředitel Los Che se vyjádřil i k tomuto tématu: „Doufám, že Marcelino bude pokračovat. Náš projekt nyní funguje velmi dobře a je trapné, že jsme se vůbec dostali do takovéto situace. Doufám, že vše dobře dopadne, protože všichni svorně chceme pro Valencii to nejlepší.“

Murthy oznamuje cestu do Singapuru

Dnes se k situaci na sociální síti vyjádřil prezident klubu Anil Murthy, který potvrdil, že spolu s Alemanym míří do Singapuru za vlastníkem klubu Peterem Limem : „Mateu Alemany a já ve čtvrtek cestujeme do Singapuru a doufám, že výsledkem naší cesty bude to nejlepší pro klub Valencia CF. Jsem velmi zklamaný ze vzniku této situace dva týdny před startem nového ligového ročníku a sezóny, během níž bude Valencia účinkovat hned ve čtyřech soutěžích. Fotbal je však věc komplikovaná a takovéto situace se bohužel vyskytují. Vidím naději, že učiníme správná rozhodnutí pro budoucnost klubu. V posledních dvou letech hlavní akcionář klubu podpořil téměř všechna rozhodnutí sportovního úseku. Po dvou úspěšných letech ale musíme všichni i nadále pracovat jak nejlépe umíme. Všichni samozřejmě víme, že je tu hlavní akcionář, který má poslední slovo. Ale samozřejmě i Peter Lim chce, stejně jako všichni ostatní, aby se pokračovalo v práci, díky které bude klub úspěšný a zdravý. Prioritou pro všechny teď je příprava týmu na start nové sezóny. Díky dobré práci je nyní kádr z 90% hotový. Všichni budeme i nadále chránit klub, abychom zajistili plnění našich cílů tím nejlepším možným způsobem.“

Dle deníku AS dnes o možnost osobního jednání s vlastníkem klubu Murthyho požádali i kapitáni týmu Parejo, Rodrigo, Gaya, Jaume a Kondogbia. Rádi by do Asie rovněž odcestovali, aby mohli Limovi sdělit pohled kabiny na celou záležitost. Dalšími možnostmi bylo poslat singapurskému podnikateli dopis podepsaný všemi hráči týmu či dokonce videokonference. V tuto chvíli však nakonec hráči s Limem v kontaktu nebudou a do Singapuru cestují jen Murthy a Alemany.

Příčiny (dočasného) klidu zbraní

Uvidíme, jaké budou výsledky singapurského jednání. Koncem minulého týdne byl pravděpodobně Alemanyho konec v klubu velmi blízko, ale v současné době je situace poněkud jiná. Vlastník klubu má jistě dostatek informací, že Alemany se těší velké podpoře. Má na své straně trenéry, fanoušky i klubovou kabinu. Pokud by měl jít Peter Lim do konfliktu s generálním ředitelem, tak by se všichni zmiňovaní obrátili proti němu. Nejvážnější by to mohlo být v případě trenérského týmu v čele s Marcelinem, který by v klubu mohl rovněž skončit. A to by byla další věc, která by rozčílila fanoušky Netopýrů. Velkou zásluhu na uklidnění situace má bezpochyby i prezident Murthy, který vedl jednání s Alemanym a o situaci informoval i Marcelina a kapitány týmu. Vždyť i sám Murthy původně po svém pondělním příletu ze Singapuru na letišti přítomným novinářům řekl, že budoucnost Alemanyho v klubu je složitá.

Superagent Mendes alias našeptávač v pozadí

Dle dostupných informací je hlavním jablkem sváru přestupová politika klubu. Lim dosud rozhodnutí Alemanyho a jeho týmu plně respektoval, což ostatně zmiňuje i Murthy ve svém prohlášení. Letos je tomu však jinak, což jsme již zmiňovali v pondělním ranním článku. Dle spekulací v médiích by za vším mohl být Limův přítel Jorge Mendes, tedy jeden z nejvlivnějších hráčských agentů. Ten již projevil nesouhlas s Alemanym a Marcelinem před rokem, kdy do Valencie přinesl nabídku 60 milionů eur za Rodriga Morena, ale generální ředitel s trenérem prosadili setrvání španělského reprezentačního útočníka na Mestalle.

Letos Valencia nepřijala Mendesovy návrhy na koupi Rafaela Leaa z Lille či Nabila Fekira z Lyonu, který nakonec zamířil do Betisu. Obzvlášť v případě bývalého hráče Lyonu Mendese rozčílilo, že Valencia Fekira odmítla kvůli obavám ze stavu hráčova kolena, ale přitom vyjednává o přestupu barcelonského Rafinhi. Dalším Mendesovou akcí pak měly být změny ve valencijské obraně, kterou měl znovu posílit bývalý Netopýr Nicolas Otamendi, na kterého by Valencia vydělala mimo jiné přestupem Mouctara Diakhabyho do Wolverhamptonu za 40 milionů eur. Mimochodem anglický celek vede Nuno Espirito Santo, což už nevyžaduje další komentáře. Jeho dobré vztahy s dvojicí Mendes a Lim jsou valencijským fanouškům dobře známé. Nicméně Alemany odmítl prodej mladého francouzského stopera, protože očekává, že jeho cena ještě poroste. Naopak ohledně možného návratu Otamendiho do Valencie nepanovala shoda. Lim by si jeho návrat přál, ale na technickém sekretariátu si nebyli jisti, zda by Argentinec přijal roli, kdy by nutně neměl zajištěné místo v základní sestavě. Dalším hráčem, kterého se Mendes neúspěšně snažil dotlačit do Valencie, je Radamel Falcao. Toho se už portugalský hráčský agent nějaký čas snaží dostat z Monaka, ale bez úspěchu. Alemany a Marcelino však vyhlášeného kolumbijského střelce odmítli, neboť si myslí, že jeho nejlepší léta už jsou pryč, a raději se zaměřili na Maxiho Gomeze, který je už v tuto chvíli hráčem Los Che.

Všechny tyto přestupové záležitosti vytvořily rozkol mezi Limem a Alemanym. Dojde v Singapuru k usmíření? A za jakých podmínek? Dojde ke snížení pravomocí Alemanyho (a Marcelina) v přestupové politice Los Che? A pokud ano, tak jak se k tomu dotyční muži postaví? Mnoho otázek čeká ještě na zodpovězení.

Alemany a Longoria jsou (dočasně?) mimo hru

Zajímavou informaci dnes přinesl server ElDesmarque.com. Do konečného vyřešení záležitostí kolem generálního ředitele Mateu Alemanyho a vedoucího technického sekretariátu Pabla Longorii valencijský klub jednáním na přestupovém trhu pověřil dvojici Jorge Lopez a Domingo Catoira. Oba se během středy dostavili do kanceláří klubu, aby jim prezident Murthy sdělil podrobnosti k jejich nové roli. Hlavním úkolem pro ně bude řešení výstupních operací Alvara Medrana, Frana Villalby, Urose Racice či Salvy Ruize. Oba muži jsou spolupracovníky Alemanyho již od roku 2017 a v klubu se těší všeobecné důvěře. Zdroje obeznámené se situací v klubu serveru ElDesmarque.com sdělily, že by se opravdu mělo jednat jen o dočasné řešení. Ovšem jak dlouho potrvá tato dočasnost? Pokud by se situace měla vyřešit během pár dní, tak by přece nebylo nutné jmenovat jiné muže zodpovědné za přestupovou politiku klubu. Otázkou rovněž je, co nastane, až zmiňované dočasné řešení situace skončí. Dle serveru SuperDeporte.es má přestupovou politiku klubu nově na starosti hned trio můžu, krom už výše uvedených Lopeze a Catoira tento server jmenuje  navíc Salvu Graua.

 • Zaujimave dianie... Ale ak do toho keca Mendes, niet sa comu cudovat. Na druhej strane, Rodriga by som za 60 mega predal hned

 • V odpovědi na: aadam_s

  Súhlasím *31* Osobne by som bol za predaj Rodriga. Škoda tej (odrieknutej) ponuky od SSC Neapolu - Millik + doplatok *3*

 • V odpovědi na: aadam_s

  To mě při pročítání různých článků taky zaujalo, takový řekněme rozpor *35* Protože na jednu stranu tu je samotná postava superagenta Mendese, kterého většina z nás vidí jako padoucha a největšího lotra na přestupovém trhu. Na druhou stranu tu jsou v článcích uvedeni hráči, které Valencii nabízel, či které by chtěl naopak z Valencie dostat pryč, no a tady je shoda s různými přáními fanoušků Valencie, alespoň teda těch českých, co můžu posoudit z různých komentářů na této stránce. Třeba právě ten Rodrigo. Řada fanoušků by v souladu s Mendesem hráče prodala. Nebo třeba o Diakhabym jsem tu taky několikrát četl, že by bylo nejlepší, když by odešel. No a pokud by Mendes udělal prodej za 40 milionů euro, tak by to bylo za slušnou cenu že? *5* A pak tu jsou hráči, které měl naopak Valencii nabízet. Co třeba návrat Otamendiho? Myslím, že by byla řada těch, kteří by souhlasili. No a Nabil Fekir z Lyonu (teda teď už z Betisu) tu byl také některými fanoušky zmiňován jako vhodná posila za dobrou cenu. Tak nebylo by nakonec dobré, poslouchat přestupové návrhy superagenta Mendese? *16*

 • V odpovědi na: ruty

  Přesně tak. Fekir, Thauvin, Leao nebo i Otamendi by pro nas byli jednoznacne posilou. Rozhodně větší než co přivedl Alemany a spol nedávno (Sobrino, Jason, hodně lidí nemusí Cherysheva) ... Otázkou je, jaké by zmiňovaní hráči od Mendese požadovali plat .. a to je podle mě jeden z důvodů, proč se současné vedení nepouští do xx drahých přestupů. Nemusí se nám podařit dostat do LM a najednou budem mít problémy s penězma...

 • V odpovědi na: JEFFINHO

  Pocuvat Mendesa je na zvazenie. Urcite na zaciatku skor vyuzival Valenciu na umiestnenie mozno nie tak ziadanych hracov za slusne peniaze. Teraz sa niektore jeho mena crtaju aj celkom hodnoverne. Dalo by sa z toho vytazit. Urcite viac ako z hracov, ktori prisli napr. Sobrino, ktory nie je vhodny ani na striedacku.