The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Mohl být Netopýrem, na Mestallu však dnes dorazí jako soupeř

Mohl být Netopýrem, na Mestallu však dnes dorazí jako soupeř


Valencia se dnes večer utká s Interem Milán o Trofeo Naranja a obrana Los Che si pravděpodobně bude muset dávat pozor i na Lautara Martineze. Přitom nechybělo mnoho a argentinský útočník mohl dnes stát na opačné straně barikády.

Martinez je odchovancem argentinského klubu Racing de Avellaneda. Právě z toho Valencia v roce 2016 získala záložníka Rodriga de Paula. Ovšem nezůstalo jen u toho, neboť Netopýři si dále mimo jiné vyjednali i předkupní práva na tři talentované mladíky argentinského klubu, a to na Carlose Valenzuelu, Briana Mansillu a Lautara Martineze. Posledně jmenovaný na sebe nepřestávala upozorňovat, například na tradičním turnaji COTIF, jehož se účastní národní týmy věkové kategorie U20, se stal v létě roku 2016 nejlepším hráčem. V sezóně 2016/2017 se začal prosazovat do áčka Racingu a přední evropské kluby ho tak i nadále pečlivě sledovaly. V létě roku 2017 hráčův agent Rodrigo Zarate v rozhovoru pro jednu z argentinských rozhlasových stanic připustil možnost Martinezova odchodu do Valencie, ale žádná konkrétní jednání zřejmě neproběhla.

Což se ukázalo jako chyba, neboť v sezóně 2017/2018 Martinez v ligové soutěži nastřílel 13 gólů, a to ještě úvodní čtvrtinu ročníku promarodil. Dalších 5 gólů přidal v Copa Libertadores, což je jihoamerická obdoba evropské Ligy mistrů. V několika zápasech dokonce Racing vedl jako kapitán. Po takové sezóně bylo zřejmé, že Valencia nebude schopna dorovnat nabídku jiných zájemců o mladíkovy služby. K těm se řadilo například Atletico Madrid či Borussia Dortmund, ale úspěšná jednání s argentinským klubem nakonec vedl Inter Milán. Italský celek Martineze v létě roku 2018 získal zhruba za 23 milionů eur, Valencia tuto částku neakcepovala a svého předkupního práva se tak vzdala. O rok dříve byl Martinez k dispozici za 9 milionů eur.

Za pár dní dvaadvacetiletý Lautaro Martinez tak má za sebou první sezónu v dresu Interu Milán. Jedničkou v útoku Interu je již několik let Martinezův krajan Mauro Icardi, ale svého času na hřišti se dočkal i nováček na San Siru. Zahrál si nejen v Serii A a v italském poháru Coppa Italia, ale zasáhl i do zápasů Ligy mistrů a Evropské ligy. Celkem za Inter v uplynulé sezóně nastřílel 9 gólů. Góly střílí i v reprezentačním výběru Argentiny, na letošním jihoamerickém mistrovství Copa America pomohl své zemi k bronzovým medailím 2 brankami. Uvidíme, jakou bude mít Martinez v Interu budoucnost, neboť před pár dny italský klub potvrdil příchod belgického reprezentačního útočníka Romela Lukakua z Manchesteru United. Na odchod to ale spíš vypadá u Icardiho, ostatně Lukaku už dostal jeho číslo dresu.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.