The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Jak si vedli rozhodčí v minulém ročníku La Ligy a jak sudí vyhodnocují zápasy Valencie

Jak si vedli rozhodčí v minulém ročníku La Ligy a jak sudí vyhodnocují zápasy Valencie


Obvykle se řeší výkony hráčů, hlavně tedy počet skórovaných gólů nebo gólových asistencích. Potom se občas na řadu také dostane přesnost přihrávek, počet vyhraných soubojů nebo počet vychytaných střel u brankářů. Na hřišti kromě hráčů, ale běhá také rozhodčí, který občas dokáže zápas pořádně ovlivnit.

Obvyklým tématem jsou nařízené pokutové kopy a vedou se dlouhé debaty o tom, jestli penalta byla nařízena právem či nikoliv. Dále taková červená karta udělená v prvním poločase také promluví zásadně do vývoje celého zbytku zápasu. Každý rozhodčí má svůj metr, kterým řídí celý zápas. Někdo je více benevolentní a někdo zase hodně přísný. Podívejme se společně jak si počínali rozhodčí v předešlém ročníku La Ligy, protože v novém ročníku nejspíše budou řídít utkání většinou znovu stejní rozhodčí, tak simůžeme udělat obrázek, jak asi utkání bude vypadat z jejich strany. 

Všeobecně za minulou sezonu

Celkem bylo odehráno 380 ligových utkáních, pro které bylo delegováno 20 rozhodčích. Nejpilnější byl Javier Fernandez a Jose Martinez, kteří odřídili 21 utkáních. Nejmenší počet utkáních odpískal Alejandro Hernandez, u kterého se jednalo o 16 utkáních.

Nejpřísnější metr nastavil Jose Martinez, který posoudil 97 procent všech zákroků jako těch, které porušují fotbalová pravidla. Na druhé straně Jose González měl nastavený svůj metr nejmírněji, protože posoudil pouze 68 procent zákroků za fauly.

Nyní se dostane k nejvíce diskutovanému tématu čili penaltové kopy. Nejčastěji nařizovali penaltové kopy s frekvencí 0,47 penaltových kopů za zápas čtyři rozhodčí. Jednalo se o Eduardo Iglesiase, Juana Munera, Antonio Lahoze a Jose Montera. Nejnižší počet penaltových kopů nařídil Jose González, v jehož zápase bylo pouze v průměru 0,11 penaltových kopů za zápas.

Žlutých karet nejvíce udělil Alejandro Hernandez, který rozdal v průměru skoro 7 žlutých karet za zápas. Naopak nejméně žlutých karet vytasil Guillermo Fernandez, kterému stačilo ukázat průměrně pouze 3,8 žlutých karet za zápas.

Na závěr ještě čísla ohledně červených karet. S velkým náskokem v této statistice vévodí Ignacio Villanueva, který vytáhl celkem 10 červených, což znamená, že průměrně červenou kartou obdaroval nějakého hráče v každém druhém zápase, který odřídil. Na opačné straně stojí Eduardo Iglesias, který v minulém soutěžím ročníku jako jediný rozhodčí nemusel udělit ani jednu červenou kartu. 

Počínání sudích celkově v zápasech Valencie

Dělat hodocení pouze z jedné sezóny by nebylo vypovídající, jelikož se rozhodčí střídají. Za jednu sezonnu stejný rozdhočí odpíská zhruba 4 utkání, ve kterých je účastníkem Valencie a může se jednat zrovna o dramatická utkání, kdežto jiný rozhodčí narazí vždy na pokldině. Proto se podívejme spíše na celkové výslekdy rozhodčích, kteří v posledních letech pískali utkání Los Che.

Ze stále aktivních rozhodčích nejvíce utkáních Valencie odpískal Jose González, který odřídil celkem 28 utkáních Valencie. Celkem rozdal 5 červených karet (0,18 na zápas), 71 žlutých (2,54 na zápas), a nařídil 6 penaltových kopů (0,21 na zápas). Druhým velice aktivním rozhodčím v utkáních Valencie je Javier Fernandez, který odřídil 27 utkáních Valencie. Celkem rozdal 2 červené karty (0,07 na zápas), 71 žlutých (2,63 na zápas), a nařídil 3 penaltové kopy (0,11 na zápas). Třetím nejčastějším rozhodčím je Alberto Mallenco, který odřídil 21 utkáních Valencie. Celkem rozdal 1 červenou kartu (0,05 na zápas), 48 žlutých (2,29 na zápas), a nařídil 4 penaltové kopy (0,19 na zápas).

Nejvíce červených karet rozdal Alfonso Izquierdo, který jich vytáhl celkem šest (0,43 na zápas), ale tento rozhodčí není nyní aktivní. Nejvíce žlutých karet má na svědomí aktivní rozhodčí Ignacio Villanueva, který hráče na hřišti obdaruje průměrně 3,4 žlutými kartami na zápas. No, a nejčastěji penaltové kopy nařízoval Jesus Manzano, který tak činil v každém třetím utkání.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.