The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Obnovená premiéra po rekordně dlouhé době

Obnovená premiéra po rekordně dlouhé době


Levý bek Jaume Costa je odchovancem Netopýrů, ale od roku 2009 působil v jiných klubech. Před svým odchodem z Valencie však stihl jeden zápas za první tým Los Che. Druhý přidal  až nyní v sobotu proti Realu Sociedad a bylo to téměř po jedenácti letech od jeho debutu, což z něho dělá historického rekordmana co se týče doby mezi dvěma zápasy odehranými za valencijské áčko.

Costa fotbalově vyrůstal ve valencijské akademii a postupem času se propracoval až do sestavy rezervního celku VCF Mestalla. Debutu za áčko Netopýrů se dočkal v sezóně 2008/2009, a to konkrétně 4. prosince 2008 v utkání Poháru UEFA proti belgickým Bruggám. Tehdejší trenér Unai Emery ho nasadil rovnou do základní sestavy a na hřišti ho ponechal do 55. minuty, kdy ho nahradil Vicente Rodriguez. Zápas na Mestalle skončil remízou 1:1. Ve zbytku sezóny si už Costa za valencijské áčko nezahrál, v létě 2009 pak zamířil na roční hostování do Cadizu a v létě 2010 nakonec přestoupil do Villarrealu.

Se Žlutou ponorkou prožíval časy dobré i méně úspěšné a mimo jiné prvně pracoval i pod vedením trenéra Marcelina. Pravděpodobně to byl právě lodivod Los Che, kdo si na svého bývalého svěřence vzpomněl ve chvíli, kdy Netopýři sháněli někoho, kdo by ve Valencii kryl záda Jose Luise Gayi. Minulý týden Costa dorazil na Mestallu a jelikož Gaya v utkání 1. kola La Ligy 2019/2020 nemohl o víkendu hrát kvůli trestu za žluté karty přenesenému z uplynulé sezóny, tak se jednatřicetiletý Costa hned proti Realu Sociedad objevil v základní sestavě. Stalo se tak 17. července 2019, což bylo po více než 10 letech a 8 měsících od jeho debutu za valencijské áčko, nebo jinak řečeno to bylo po 3908 dnech od jeho valencijského debutu. V sobotu Costa odehrál 82 minut a poté ho nahradil Cristian Piccini, přičemž se zřejmě jednalo o vynucené střídání kvůli zdravotním problémům na straně valencijského odchovance. Utkání proti Realu Sociedad skončilo remízou 1:1, tedy stejně jako debut Costy za valencijské áčko v prosinci roku 2008. Sám Costa si v utkání vedl dobře, a to navzdory tomu, že po svém příchodu z Villarrealu měl opravdu jen minimum času na nějakou společnou přípravu s novými spoluhráči.

V historii Valencie bylo hned několik hráčů, kteří ve Valencii působili v několika etapách. Vždyť i legendární útočník El Matador neboli Mario Kempes v roce 1981 zamířil z Valencie do River Plate, ale o rok později byl zpět v dresu Netopýrů. V roce 1986 pro změnu Valencii opustil záložník Roberto Fernandez, čtyři sezóny strávil v Barceloně, ale v roce 1990 se vrátil na Mestallu. Pro podobné případy z poslední doby nemusíme chodit daleko, vždyť spolu s Costou Valencia minulý týden představila i další posilu do obrany, a to stopera Eliaquima Mangalu, který již za Netopýry hrál v sezóně 2016/2017. Dosavadním rekordmanem, co se týče doby mezi dvěma zápasy za Los Che, byl útočník Juan Sanchez. Tento odchovanec Netopýrů za valencijské áčko debutoval už v říjnu roku 1992, ale v roce 1993 Valencii opustil a zamířil nejprve na hostování do Mallorcy a následně přestoupil do Celty Vigo. Zpět do Valencie se vrátil v roce 1999. Na další zápas za Los Che tak čekal zhruba 6 let.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.