The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Ve čtvrtek večer se Valencia dozví soupeře v základní skupině Ligy mistrů

Ve čtvrtek večer se Valencia dozví soupeře v základní skupině Ligy mistrů


Před pár minutami se zkompletovala dvaatřicítka týmů, které se v sezóně 2019/2020 zúčastní hlavní fáze milionářské Ligy mistrů. Již ve čtvrtek 29. srpna večer se však v 18:00 dozvíme, kdo s kým se utká v základních skupinách. Valencia bude své soupeře vyhlížet ve 3. losovacím koši a s velkou pravděpodobností tak na ni po roce opět čekají dva zvuční protivníci. Jací jsou možní soupeři pro Netopýry?

Připomeňme, že před rokem Valencii los do základní skupiny přisoudil Juventus Turín, Manchester United a Young Boys Bern. I tehdy byli Netopýři při losu ve 3. losovacím koši. V základní skupině Ligy mistrů pak Valencia dvakrát podlehla Juventusu, zatímco s Manchesterem a s týmem z Bernu vždy jednou zvítězila a jednou remizovala. I to ji však v konečném účtování stačilo jen na 3. místo ve skupině a tím na přesun do Evropské ligy. Do jarní fáze Ligy mistrů z valencijské skupiny postoupili Juventus Turín a Manchester United.

Většina týmů už o své účasti v letošním ročníku Ligy mistrů věděla po konci loňských ligových sezón. To je i případ Valencia, která se do milionářské soutěže kvalifikovala ze 4. místa konečné tabulky La Ligy 2018/2019. Mimochodem na první účast v hlavní fázi Ligy mistrů se těší věčný čekatel Salzburg. Tento rakouský celek od roku 1995 celkem třináctkrát uvízl v sítu předkol. Tentokrát se však k němu štěstěna obrátila čelem, neboť Salzburg se předkolům vyhnul díky Liverpoolu, který si jako loňský vítěz Ligy mistrů postup do této soutěže zajistil i v domácí ligové soutěži a jeho místo tak přešlo právě na rakouský celek. Jistotu startu v Lize mistrů mělo 26 týmů, z předkol postoupilo dalších 6 celků. V mistrovské části byli úspěšní Dinamo Záhřeb, Crvena Zvezda Bělehrad, Slavia a Ajax Amsterdam. Z nemistrovské části slavili postup Olympiakos a Bruggy.

Předkol se dohromady účastnily tři kluby z bývalého Československa, konkrétně jeden ze Slovenska a dva z České republiky. Bratislavský Slovan své příznivce příliš nepotěšil, neboť vypadl hned v 1. předkole mistrovské části, kde nestačil na Sutjesku z Černé hory. Podobně se vedlo i Plzni v nemistrovské části, rovněž hned vypadla, a to s řeckým Olympiakosem, který však nakonec ve všech předkolech své kvality prokázal a probojoval se až do hlavní fáze Ligy mistrů. Nejkratší cestou se z československé trojice mohla do Ligy mistrů probojovat pražská Slavia, neboť byla nasazena až do posledního předkola mistrovské části. A svoji úlohu zvládla. S rumunskou Kluží si poradila dvakrát 1:0 a i ona se může těšit na čtvrteční los.

Všech 32 týmů bylo následně rozděleno do 4 losovacích košů. V 1. losovacím koši se nachází vítězové předních evropských ligových soutěží, obhájce titulu v Lize mistrů a loňský vítěz Evropské ligy. V dalších losovacích koších jsou pak již týmy seřazeny dle svých koeficientů.

1. koš: Liverpool, Chelsea, FC Barcelona, Bayern Mnichov, Juventus Turín, Manchester City, PSG, Zenit Petrohrad

2. koš: Real Madrid, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Neapol, Šachťar Doněck, Tottenham, Ajax Amsterdam, Benfica Lisabon

3. koš: Olympique Lyon, Bayer Leverkusen, Salzburg, Olympiakos Pireus, Bruggy, Valencia, Inter Milan, Dinamo Záhřeb

4. koš: Lokomotiv Moskva, Genk, Galatasaray Istanbul, RB Lipsko, Slavia Praha, Crvena Zvezda, Atalanta, Lille

Při pohledu na jednotlivé losovací koše je zřejmé, že v prvních dvou se papírově snazší soupeři hledají dosti těžko a na Valencii tak zřejmě budou opět čekat zajímavé duely proti věhlasným soupeřům. Jaké složení základní skupiny byste si pro Netopýry přáli? Připomínáme, že v jedné základní skupině se nemohou potkat dva týmy ze stejné země a Valencia tak z 1. losovacího koše určitě nenarazí na Barcelonu, zatímco z 2. losovacího koše jejími soupeři určitě nebudou madridské kluby Real a Atletico. Další pravidlo se už Valencie netýká, hovoří totiž o tom, že se v jedné skupině nemůže potkat ruský celek s týmem z Ukrajiny.