The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Schůzka Murthyho se zaměstnanci klubu nepřinesla nic zásadního

Schůzka Murthyho se zaměstnanci klubu nepřinesla nic zásadního


V úterý na Mestalle došlo k velkému setkání zaměstnanců klubu, schůzku svolal valencijský prezident Anil Murthy. Kdo čekal oznámení převratných změn, jako například odstoupení Murthyho či snad dokonce prodej klubu z vlastnictví singapurského podnikatele Petera Lima, tak ten bude zklamán, neboť ani ne půlhodinové setkání nic takového nepřineslo. Jednalo se spíše o motivační proslov, kterým chtěl Murthy zajistit jednotnost zaměstnanců klubu.

O plánované schůzce jsme vás informovali v pondělí v našem článku a na našem twitterovém účtu. Třebaže se mohlo zdát, že se jednalo o urychlenou reakci na víkendové události, kdy během ligového utkání proti Deportivu Alaves zaplněná Mestalla znovu vyzývala k odchodu dvojici Murthy a Lim, na což prezident klubu reagoval známým gestem s prstem před pusou, tak španělská média uvádějí, že všichni zaměstnanci klubu pozvánku na setkání dostali již v týdnu před zápasem a že navíc byla tato schůzka plánovaná již delší čas. Jen se možná čekalo na klidnější období reprezentační přestávky, třebaže valencijskému klubu se klidnějších období nedostává ani nyní, kdy ligové soutěže mají pauzu. Každopádně i když byla tato schůzka nějaký čas plánovaná, tak přesto se jedná o výjimečnou situaci, neboť tradičně bývají podobná hromadná setkání zaměstnanců například pouze v období vánočních svátků, nikoliv běžně v průběhu roku. Nyní je však u Netopýrů značně nejistá doba, kterou odstartovaly letní rozepře stran přestupové politiky, jež vyústily v odvolání trenéra Marcelina. Minulý týden pak navíc Santiago Canizares obvinil Murthyho, že ukončil spolupráci klubu s nadací shromažďující finanční prostředky na výzkum léčby dětské rakoviny, neboť se v této nadaci angažuje právě bývalý gólman Los Che, a že to má být odplata za to, že Canizares silně kritizoval klubové vedení v čele s Limem kvůli odvolání trenéra Marcelina. I o tomto jsme psali v našem pondělním článku.

Murthy na Mestallu dorazil spolu se svými nejbližšími spolupracovníky Seanem Baiem a Teo Swei Weiem. Setkání se nezúčastnili pouze hráči a trenéři prvního týmu, kteří zrovna měli trénink v Paterně a ze stejného důvodu chybělo na setkání několik zástupců mládežnických celků Los Che. Za áčko byl na schůzce přítomen manažer týmu Salvador Gonzalez Voro. Schůzka nakonec netrvala ani půl hodiny a jednalo se víceméně o proslov prezidenta Murthyho.

Po schůzce je zřejmé, že prezident rozhodně nemá v plánu složit svoji funkci a že Lim se nechce klubu zbavit, což některá média naznačovala. Murthy prohlásil, že veškeré takové informace jsou lživé a že je potřeba ignorovat tuto špinavou kampaň, která je v poslední době především vůči prezidentovi a vlastníkovi klubu vedena. I slova Santiaga Canizarese dle Murthyho přesně nepopisovala skutečnost. Dále prezident řekl, že v budoucnu budou kluboví zaměstnanci o všech důležitých věcech včas informování přímo vedením a že je potřeba zachovat klid a jednotu. Projekt klubu bude dál pokračovat i přes konec trenéra Marcelina a vedoucího technického sekretariátu Pabla Longorii. Ačkoliv většina zaměstnanců klubu v tuto chvíli nejspíš přesně neví, jak má onen projekt probíhat a k jakému cíli má směřovat. Na konci setkání dal Murthy přítomným zaměstnancům možnost pokládat otázky či se svěřit se svými obavami ohledně budoucnosti klubu, ale nikdo se o slovo nepřihlásil. Setkání tak bylo ukončeno.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.