The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia stále vyhlíží další peníze z prodeje De Paula v roce 2016, sám hráč však nevylučuje budoucí návrat k Netopýrům

Valencia stále vyhlíží další peníze z prodeje De Paula v roce 2016, sám hráč však nevylučuje budoucí návrat k Netopýrům


Bývalý záložník Valencie Rodrigo de Paul minulý týden prodloužil smlouvu v italském Udinese do roku 2024, což znamená, že se Netopýři v dohledné době nejspíš opět nedočkají procent z hráčova dalšího prodeje. Ovšem sám De Paul však vzápětí prohlásil, že je sice nyní v Udinese šťastný, ale že do budoucna nevylučuje ani návrat k Los Che. Tak uvidíme, čeho se jednou na Mestalle dočkáme. Peněz nebo hráče?

Nyní již pětadvacetiletý argentinský středopolař Rodrigo De Paul do Valencie přišel v roce 2014 a hráčem Netopýrů byl do léta roku 2016, třebaže druhou polovinu sezóny 2015/2016 už netrávil ve Španělsku, ale na hostování v rodném Racingu de Avellaneda. V létě 2016 pak odešel na přestup, přičemž jeho novým zaměstnavatelem se stalo Udinese. To Valencii zaplatilo jen 3 miliony eur, ale Netopýři do smlouvy zanesli úmluvu o procentech z budoucího prodeje, a to údajně ve výši 15%. V italském celku se De Paulovi díky větší důvěře ze strany trenérského týmu začalo dle očekávání dařit a brzy se tak objevily i spekulace spojujícího hráče s přestupem do většího klubu. Ve Valencii se tak už začínali těšit na přísun financí do klubové pokladny. Jenomže přestupová období jdou jedno za druhým a De Paul zůstává stále v Udinese, kde načal již čtvrtou sezónu. Minulý rok v létě jsme přinesli článek o nenaplněném zájmu AC Milan, Fiorentiny, Neapole či Sevilly. O půl roku později pak přišel podobný článek, kde byl zmiňován pro změnu zájem AS Řím, Tottenhamu či Interu Milán.

Bývalý Netopýr však v Udinese nejen že dokončil minulou sezónu, ale odstartoval tam i sezónu aktuální. Na začátku minulého týdne navíc italský celek oznámil, že s De Paulem prodloužil smlouvu až do roku 2024. Valencia si tak na případné finance za hráčův další přestup bude muset ještě nějaký ten čas počkat. Udinese sice nepatří ke špici italské Serie A, to spíše naopak, nicméně sám De Paul může být se svými individuálními výkony spokojen. Nejlepší pro něho byla minulá sezóna, kdy vstřelil 9 gólů, k nimž přidal 7 asistencí. Navíc se díky výkonům v klubovém dresu dostal až do argentinského národního týmu, kde je pravidelně nejen zván na reprezentační srazy, ale i nasazován do zápasů. Díky tomu se znova podíval i do Španělska, neboť právě zde se v říjnovém reprezentačním okně konalo přátelské utkání mezi Argentinou a Ekvádorem. Dějištěm zápasu, v němž Argentina zvítězila jasně 6:1, bylo Elche, což je dokonce přímo ve valencijském regionu. Po utkání, ve kterém odehrál plný počet minut, byl pravděpodobně i díky své valencijské minulosti De Paul objektem zvýšeného zájmu novinářů. Řeč přišla i na Valencii, a třebaže De Paul během angažmá na Mestalle žádnou velkou díru do světa neudělal, tak na svoje angažmá na Pyrenejském poloostrově vzpomíná rád a nevylučuje, že by se jednoho dne k Netopýrům vrátil, protože byl v klubu šťastný a jako důvod, proč u Los Che naplno neukázal své kvality, vidí především příliš mladý věk, ve kterém na východní pobřeží Španělska dorazil. „Nic nevylučuji. Ve Valencii jsem strávil dva skvělé roky. Byl to první evropský tým, ve kterém jsem hrál, zahrál jsem si s ním i v Lize mistrů. Takže se ničemu nebráním. Teď se mám v Udinese velmi dobře, ale před žádnou možností nezavírám dveře,“ řekl Rodrigo de Paul k možnému návratu na Mestallu.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.