The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia pracuje na prodloužení smluv s několika hráči

Valencia pracuje na prodloužení smluv s několika hráči


Minulý týden Netopýři oznámili prodloužení smlouvy s brankářem Jaume Domenechem do roku 2023. Vedení klubu se však snaží na Mestallu udržet i řadu dalších hráčů, momentálně je na stole téma obnovy smlouvy u stopera Ezequiela Garaye a u záložníků Carlose Solera a Ferrana Torrese.

EZEQUIEL GARAY

Nejpilněji se musí Los Che činit u argentinského obránce, kterému smlouva ve východošpanělském klubu vyprší už příští rok v létě, kdy by tak mohl Mestallu opustit zcela zdarma. O jeho situaci jsme vás již informovali v nedávném článku. Když nedlouho po startu aktuální sezóny u Netopýru skončil trenér Marcelino, tak byl Garay jedním z nejhlasitějších kritiků tohoto kroku vedení a jednání o nové smlouvě se zastavila. Ovšem i nový trenér Alberto Celades si uvědomuje Garayovu důležitost, a to dokonce natolik, že třiatřicetiletý Argentinec ještě nikdy během svého působení na Mestalle neměl v této části sezóny odehráno tolik minut v tolika zápasech, jako je tomu letos na podzim. Například v lize má z valencijského kádru na kontě více odehraných minut jen tradičně hojně využívaný kapitán Dani Parejo. Když přičteme i zápasy Ligy mistrů, tak mají v této sezóně více odehraných minut jen Dani Parejo, Daniel Wass a Jasper Cillessen. Za Garayovým častým nasazováním je i absence zdravotních problémů, s kterými se v minulých letech musel často potýkat. Vzhledem k výše uvedenému měla Valencia dle programu SER Deportivos obnovit jednání o prodloužení hráčovy smlouvy, a to o dvě sezóny. Garay by tak byl na Mestalle nově vázán až do léta 2022.

CARLOS SOLER

Záložník, který se pod vedením trenéra Marcelina zabydlel na pravém kraji záložní řady, působí v prvním týmu Los Che stejně jako Ezequiel Garay od sezóny 2016/2017. Smlouvu s Valencií má Soler do roku 2021, ale už nyní se Netopýři snaží hráče s klubem spojit ještě na další roky. Ostatně právě dnes se prezident Los Che Anil Murthy sešel v kancelářích klubu se Solerovými agenty. Valencia by ráda hráčovu smlouvu prodloužila o dva roky, tedy do léta 2023, přičemž spolu s prodloužením kontraktu by došlo i k navýšení Solerova platu a ke zvýšení výkupní klauzule, která je nyní na hodnotě 80 milionů eur. Los Che by se se Solerem rádi domluvili co nejdříve, ale určitě před příštím létem, neboť se očekává, že to bude mít Soler velkou příležitost ukázat se spolu se svými vrstevníky na velké celosvětové akci, a to na Olympijských hrách, které se budou konat v Tokiu. Jeho cena by tak mohla jít nahoru. V této sezóně si zatím Soler moc nezahrál, neboť řadu zápasů promeškal ze zdravotních důvodů. Od svého přesunu z rezervního celku VCF Mestalla do prvního týmu se Soler vždy těšil důvěře trenérů a Celades nejspíš po hráčově uzdravení nebude výjimkou, vždyť to byl právě současný trenér Los Che, kdo dal Solerovi první příležitost v reprezentačním výběru Španělska věkové kategorie U21.

FERRAN TORRES

Soler byl v posledních dvou sezónách nezpochybnitelným hráčem základní sestavy na postu pravého záložníka, nicméně s jeho letošními absencemi se Netopýři vypořádali velmi dobře, přičemž hlavní zásluhu má další nadějný produkt valencijské akademie, a to devatenáctiletý Ferran Torres. Tomu se v poslední době velmi daří. Letos v létě s národním týmem Španělska opanoval evropský šampionát věkové kategorie U19, kde si navíc došel pro cenu pro nejlepšího hráče turnaje. Od podzimu pak plynule přešel do reprezentačního výběru věkové kategorie U21, kde rovněž není jen do počtu a dostává dostatek příležitostí. No a co se týče jeho klubového působení, tak i v tomto ohledu prožívá nejspíš prozatím nejlepší část své kariéry. V La Lize nezasáhl jen do jednoho utkání, další zápasy pak přidal v Lize mistrů. Těsně před aktuální reprezentační přestávkou se navíc dokázal ve dvou zápasech i střelecky prosadit, a to nejprve proti Lille v Lize mistrů a následně proti Granadě v domácí soutěži. Mimochodem pokud Ferran nastoupí o víkendu proti Betisu, tak už bude mít na kontě 50 ligových zápasů za Los Che (celkem ve všech soutěžích to pak bude 67 zápasů). Není náhodou, že je Ferran jedním z finalistů prestižní ankety Golden Boy. A rovněž není náhodou, že se o něho zajímají kluby jako Juventus Turín, Manchester United či Borussia Dortmund. Valencia se však svého klenotu nechce vzdát a již zahájila jednání o prodloužení hráčovy smlouvy, která aktuálně platí do roku 2021.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.