The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

V listopadu se na mezinárodní scéně představilo sedm Netopýrů

V listopadu se na mezinárodní scéně představilo sedm Netopýrů


Valencii v této sezóně trápí rozsáhlá marodka, což se promítlo i v počtu hráčů Los Che, kteří byli tento měsíc povoláni do národních týmů. Vždyť zraněni jsou například pravidelní reprezentanti Rodrigo Moreno, Goncalo Guedes či Denis Cheryshev. Reprezentační dresy tak oblékli jen Jose Luis Gaya, Daniel Wass, Maxi Gomez, Jasper Cillessen, Kangin Lee, Ferran Torres a Thierry Correia.

V Evropě v uplynulých dnech vyvrcholila kvalifikace o evropský šampionát, který se bude příští rok v létě konat hned v několika zemích. Nebyla tak nouze o napínavé zápasy. Národní tým Španělska však mohl být v klidu, neboť si postup na Euro zajistil už v říjnu, takže nyní již kvalifikaci jen dohrával. A dohrál ji ve velkém stylu, neboť si připsal dvě vítězství při celkovém skóre 12:0. Že dostal fotbalový trpaslík z Malty výprask 7:0, to nejspíš nic překvapivého nebylo, ale že jen o málo lépe dopadlo Rumunsko, které prohrálo 0:5, nad tím už se možná leckdo podivil. Z Valencie byl tentokrát v nominaci španělské reprezentace jen levý bek Jose Luis Gaya, který se proti Maltě na hřiště nedostal, ale proti Rumunsku naopak odehrál celé utkání.

Čisté konto v obou listopadových zápasech udržel i národní tým Holandska, tedy jmenovitě Jasper Cillessen. Při remíze 0:0 na hřišti Severního Irska čelil gólman Los Che pokutovému kopu, ale Steven Davis jeho bránu překopl. Tento bod Holandsku zajistil postup na Euro 2020. I tak Cillessen nastoupil i v závěrečném utkání kvalifikace proti Estonsku a přispěl k vítězství 5:0.

Jedním z pořadatelů evropského šampionátu bude v příštím roce například i Dánsko, které tak mělo před závěrečnou dvojicí kvalifikačních zápasů velkou motivaci vybojovat si postup na tento turnaj. V prvním utkání Dánsko přivítalo jednoho z fotbalových trpaslíků, a to konkrétně Gibraltar, no a papírové předpoklady se naplnily. Severoevropský celek zvítězil 6:0, k čemuž z postu pravého obránce přispěl i valencijský Daniel Wass. Na úplný závěr kvalifikace se pak Dánsko v přímém souboji o postup postavilo Irsku na jeho hřišti. Pokud by ostrovní celek zvítězil, tak by postoupil na úkor Dánska. V Dublinu se však zrodila remíza 1:1, která na Euro posunula Dánsko. Wass si v tomto utkání nezahrál, což mu však nijak nebránilo účastnit se pozápasových postupových oslav.

Zatímco v Evropě se tedy řešili postupující na evropský šampionát, který bude na programu v příštím roce, tak v Asii už se bojuje o světový šampionát, který bude odehrán v roce 2022. Jižní Korea se v kvalifikačním utkání představila na hřišti Libanonu, ale jen remizovala 0:0. Valencijský Kangin Lee se na hřiště dostal jako střídající hráč v 80. minutě. O pár dní později korejská reprezentace sehrála přátelské utkání s Brazílií, ale na jihoamerický celek nestačila a prohrála 0:3. Do tohoto zápasu Kangin Lee nezasáhl.

Jihoamerické reprezentační týmy v současné době hrají jen přátelská utkání, což je i případ Uruguaye. Útočník Los Che Maxi Gomez sice k národnímu týmu v listopadu povolán byl, ale moc si nezahrál. V Budapešti proti domácímu Maďarsku odehrál alespoň celý druhý poločas při vítězství Uruguaye 2:1, ale gólově se neprosadil. Při remíze 2:2 s Argentinou pak vůbec nenastoupil.

Na nedostatek herního času v národních týmech si naopak rozhodně nemohou stěžovat mladíci, kteří byli povoláni k reprezentačním výběrům věkové kategorie U21. Tak například Ferran Torres nastoupil v kvalifikaci o evropský šampionát jednadvacítek proti Izraeli i proti Severní Makedonii. V Izraeli španělští mladíci remizovali 1:1 a talentovaný Netopýr odehrál celé utkání. Ani proti Severní Makedonii nechyběl při vítězství 3:0 v základní sestavě, ovšem tentokrát byl v 81. minutě střídán.

Z pozvánky do portugalské jednadvacítky měl jistě velkou radost Thierry Correia, protože v klubu se prozatím na hřiště příliš nedostává. Trenér portugalského reprezentačního výběru věkové kategorie U21 mu však plně důvěřuje, a tak ho nasadil v základní sestavě jak v přátelském utkání proti Slovinsku při remíze 0:0, tak i v kvalifikačním zápase v Norsku, kde mladí Portugalci zvítězili 3:2.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.