The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Costa byl proti Chelsea nucen střídat, Gaya opustil hřiště na nosítkách

Costa byl proti Chelsea nucen střídat, Gaya opustil hřiště na nosítkách


Valencii v této sezóně trápí velmi rozsáhlá marodka a v klubu se tak jistě s každým zápasem strachují, kdo další se přidá k již zraněným spoluhráčům. Utkání s Chelsea z tohoto pohledu nakonec nebylo takovou pohromou, jak se původně zdálo. Krátce po zápase to totiž vypadalo, že trenér Celades nebude mít k sobotnímu regionálnímu derby proti Villarrealu k dispozici ani jednoho levého beka, ale pesimistické předpovědi se naštěstí nenaplnily.

V základní sestavě včerejšího zápasu Ligy mistrů se na Mestalle proti anglickému týmu představili oba leví obránci, kteří jsou v prvním týmu Los Che. Jose Luis Gaya nastoupil na svém tradičním místě, tedy na levém kraji obranné linie, zatímco Jaume Costa hrál naopak na pravém kraji obrany, neboť to tak vyplynulo ze situace. Cristiano Piccini je dlouhodobě zraněn, Daniela Wasse bylo potřeba využít v záloze a mladý Thierry Correia očividně vůbec nemá důvěru trenéra Alberta Celadese.

Jaume Costa však na hřišti vydržel jen něco málo přes hodinu hry, než ho v 67. místě vystřídal Kevin Gameiro. V první chvíli se mohlo zdát, že se jedná o taktické střídání a o snahu trenéra Celadese o posílení ofenzivy, neboť tou dobou Netopýři prohrávali 1:2 a případná porážka by jim téměř určitě přibouchla dveře do jarního pokračování milionářské soutěže, ale později bylo při televizních záběrech na střídačku domácího celku vidět, že Costa má přiložený obklad na stehně, tedy se jednalo o střídaní vynucené zdravotním stavem valencijského odchovance. Po utkání se objevily informace o drobném svalovém nepohodlí, nicméně na dnešním tréninku byl Costa normálně přítomen, tedy by nemělo nic bránit tomu, aby se případně, pokud tak Celades uzná za vhodné, zúčastnil sobotního derby proti Villarrealu. Costa sice na Mestalle hostuje právě z Villarrealu, ale ve smlouvě o hostování není žádná klauzule o tom, že by ve vzájemných zápasech nemohl nastoupit.

Zatímco zdravotních problémů Jaume Costy si divák mohl při sledování zápasu všimnout, jinak tomu bylo u Jose Luise Gayi. Jeden z kapitánů Los Che odehrál celé utkání a ještě v závěru sedmiminutového nastavení rychlými sprinty podporoval ofenzivu. Vždyť právě po jeho přihrávce měl Rodrigo ideální příležitost vystřelit Netopýrům vítězství, leč bohužel selhal. Každopádně Gaya hraje velmi náročným stylem, což se na něm projevilo po závěrečném hvizdu. Gaya ležel vysílený na trávníku a situace byla natolik závažná, že k němu nejen spoluhráči, ale dokonce i hráči Chelsea rychle přivolávali zdravotnický personál. Hřiště čtyřiadvacetiletý hráč opustil na nosítkách a v šatně byl následně dlouhou dobu v péči doktora. Zavodňování organismu spolu s dalšími procedurami pomohlo a hráč tak mohl v klidu strávit noc doma, nebyla nutná jeho hospitalizace. Šatnu sice opouštěl mezi posledními, ale pár hodin po utkání již na svých sociálních sítích vyvěsil uklidňující zprávu pro fanoušky. Dnes ráno pak byl stejně jako Costa přítomen na prvním pozápasovém tréninku.

Celadesovi tak naštěstí nepřibyli další starosti stran skládání sestavy. Bylo by sice jistě zajímavé sledovat, koho by valencijský trenér postavil na levý kraj obrany, nicméně rozhodně je lepší, že jsou oba hráči nejspíš v pořádku. Z účastníků včerejšího utkání tak na dnešním tréninku Netopýrů scházel jen Ezequiel Garay, ale v tomto případě je potřeba si uvědomit, že argentinský stoper v uplynulých dnech podstupoval intenzivní regeneraci, aby byl připraven na důležité střetnutí s Chelsea. To se podařilo a zápas odehrál celý, třebaže ve druhém poločase bylo vidět, že se často dotýkal dříve zraněného místa. Proto nyní potřebuje více odpočinku a péči fyzioterapeutů a není jisté, zda bude připraven pro sobotní zápas proti Villarrealu. Kromě Garaye dnes na tréninku scházeli dlouhodobí marodi Goncalo Guedes, Denis Cheryshev, Mouctar Diakhaby, Geoffrey Kondogbia a Cristiano Piccini.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.