The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Přinese závěr zimního přestupového období 2020 přestupovou bombu?

Přinese závěr zimního přestupového období 2020 přestupovou bombu?


Už v noci z pátku na sobotu se uzavře aktuální zimní přestupové období a valencijští Netopýři jsou zatím bez jakéhokoliv výsledku své aktivity na přestupovém trhu. Nikdo nepřišel a nikdo neodešel. Dočkáme se něčeho v následujících dnech? Silný zájem o útočníka Rodriga má mít Barcelona. Ale má i dostatečný finanční obnos? V případě Rodrigova odchodu by se na Mestallu mohl vrátit bývalý Netopýr Paco Alcacer. Krom toho Valencia nadále usiluje o nějakého pravého beka, přičemž preferovaným hráčem je pro Netopýry Alessandro Florenzi z AS Řím.

Vypadá to, jako by se opakovala historie z loňského léta. Tehdy byl španělský reprezentační útočník Rodrigo Moreno již téměř pryč z Valencie, ale nakonec k jeho přestupu nedošlo. Nyní se zatím situace vyvíjí celkem obdobně jen s tím rozdílem, že v létě bylo neúspěšným zájemcem Atletico Madrid, zatímco nyní se snaží Rodriga získat Barcelona. Katalánský klub není ochoten přistoupit na požadavky Netopýrů, kteří za svoji hvězdu požadují částku kolem 60 milionů eur. Představou Barcelony je hostování Rodriga na Camp Nou do konce sezóny, a to bez opce na povinný odkup. Valencia naopak s touto možností, kdy by na půl roku přišla o jednoho z klíčových hráčů a přitom by neměla finance na adekvátní náhradu, samozřejmě nesouhlasí. Všechny výhody by totiž byly na straně Barcelony, která potřebuje akutně posílit útok, neboť Luis Suarez před časem utrpěl vážné zranění, které ho na marodce udrží nejspíš až do konce sezóny. Včera se snažil přestupu Rodriga do Barcelony pomoci hráčský agent Jorge Mendes. Mělo dojít ke snížení částky požadované Valencií hostováním záložníka Bruna Fernandese ze Sportingu Lisabon na Mestalle. Respektive situace by se měla tak, že by hráče z Portugalska získala Barcelona, která o něho má zájem, a následně by ho na půlroční hostování poslala k Netopýrům. Jenomže ani tato varianta zřejmě nedopadne, neboť Fernandes prý před Barcelonou preferuje Manchester United. Katalánský tisk už sice Rodriga oblékal do barcelonských barev (viz obrázek u tohoto článku), nicméně Barcelona aktuálně svoji nabídku na Rodriga stáhla a poohlíží se po útočníkovi jinde. Vyvoleným má být nyní Dusan Tadic z Ajaxu. Mimochodem spekulace o Rodrigově odchodu z Mestally měla posilovat informace, že se nezúčastnil úterního tréninku a že zamířil do Barcelony. To je oboje pravda, leč do Barcelony s Rodrigem zamířili i Manu Vallejo a Jasper Cillessen a cílem jejich návštěvy byla kontrola jejich zdravotního stavu u doktora Cugata.

Na vyjasnění situace kolem svého reprezentačního kolegy čeká v Dortmundu Paco Alcacer. Ten usoudil, že v Borussii po příchodu norského útočníka Haalanda přichází o herní prostor a rád by změnil prostředí. Návrat domů do Valencie vidí jako ideální řešení, ale třebaže i Los Che mají zájem o něho, tak situace není snadná. Netopýři nemají pro Paca místo ani na soupisce, ani v pokladně. Španělský klub by tak potřeboval zpeněžit nějakého útočníka. Zde je vidět důvod, proč pro Valencii nic neřeší Barcelonou nabízené Rodrigovo půlroční hostování na Camp Nou bez  opce na povinný odkup. Valencia by se totiž nyní mohla s Borussií Dortmund pro změnu dohodnout na půlročním hostování Paca na Mestalle, jenomže i německý klub údajně v takovém případě požaduje opci na letní povinný odkup. No a na to by Valencia nemohla přistoupit, když by neměla jistotu, že jí v létě z Barcelony dorazí peníze za Rodriga. Paco je sice ochoten na Valencii počkat, neboť preferuje návrat domů, ale pokud chce teď v zimě změnit prostředí, tak taky nemůže čekat do úplného závěru přestupového období, protože v současnosti tu jsou i jiní zájemci, kteří však posílení útoku mohou vyřešit jinak. Těmi zájemci jsou dle médií Villarreal, Atletico Madrid, Sevilla, Tottenham a Newcastle.

Situace se změnami v útoku je tedy momentálně nejspíš na mrtvém bodě, ale Valencia by ráda posílila i jiné pozice v sestavě. Například pravý kraj obrany. Zde je hlavním cílem Netopýrů osmadvacetiletý Alessandro Florenzi z AS Řím. Valencia už se o něho pokoušela dříve během tohoto přestupového období, ale nedařilo se jí dosáhnout dohody s italským celkem. K obnově jednání došlo v minulých dnech, kdy nový sportovní ředitel Los Che Cesar Sanchez využil toho, že byl s římským klubem v kontaktu při jednáních o budoucnosti záložníka Gonzalo Villarra, na kterého měli Netopýři předkupní právo. To však nevyužili a Villar tak může z Elche zamířit do AS Řím (psali jsme zde). Nyní tedy Valencia s římským celkem jedná o Florenzim, který v AS ztratil místo v základní sestavě a rád by tak změnil působiště, aby nepřišel o místo i v italské reprezentaci, kterou v létě čeká evropský šampionát. Florenziho agenti včera jednali s vedením italského klubu o možném hráčově přesunu k Los Che, nicméně k dohodě nedošlo. AS Řím si svého kapitána cení na částku mezi 15 a 20 miliony eur.

Florenzi není jedinou variantou na pravý kraj obrany, jejíž dostupnost Netopýři zkoumali, ale návrat Joao Cancela, který aktuálně působí v Manchesteru City, se zdá být zcela nepravděpodobný, no a k úspěchu nevedla ani jednání o barcelonském Nelsonu Semedovi, která Valencia vedla souběžně se zájmem Barcelony o útočníka Los Che Rodriga Morena.

V případě, že by na Mestallu dorazila posila na pravý kraj obrany, tak by bylo potřeba najít nové místo pro Thierryho Correiu, který ani za současného stavu nedostává mnoho příležitostí, no s příchodem dalšího konkurenta by se už na hřiště nedostal vůbec. Jenomže je tu problém. Correia už v této sezóně hrál v portugalské lize za Sporting Lisabon a ve španělské lize za Valencii. No a předpisy FIFA neumožňují hrát v jedné sezóně ve třech různých ligách. Correia má tak jen omezené možnosti. Může se vrátit do lisabonského Sportingu, ale nemůže do jiného portugalského klubu, neboť tím by byly porušeny pro změnu předpisy portugalského fotbalového svazu. Může změnit působiště libovolně v rámci Španělska, ale zde bohužel není zájem. Možná by byl zájem v Segunda Division, ale tato varianta zas není přijatelná pro samotného hráče. No a poslední možností je zamířit do ligy, kde je kalendář sezóny odlišný od Španělska, to znamená, že se tam nehraje klasickým evropským systémem se startem sezóny koncem léta a koncem sezóny na jaře následujícího roku. V tom se liší například jihoamerické ligy.

Pravdou je, že celkově nenalezneme mnoho aktuálních přestupových spekulací spojených s Valencií. A to ať už jde o možné příchody, či naopak o odchody některých současných Netopýrů. Včera list Corriere dello Sport přinesl informaci, že má italská Fiorentina zájem o Geoffreye Kondogbiu, nicméně Valencia se svého záložníka zbavit nechce a ani sám hráč nemá v plánu odcházet, třebaže v poslední době vinou zranění a díky dobrým výkonům svého konkurenta Francise Coquelina přišel o místo v základní sestavě. O víkendu proti Barceloně se však při absenci Pareja v zahajovací jedenáctce objevil a proti katalánskému celku předvedl velmi dobrý výkon, čili je zřejmé že je schopen odvádět španělskému týmu ještě cenné služby.

Zájem má být údajně i o útočníka Maxiho Gomeze, který je přitom ve Valencii teprve od loňského léta. Už za těch pár měsíců však ukazuje, že přestupem z Celty Vigo o střeleckou potenci nepřišel, na kontě má už devět ligových gólů a trefil se i v Copa del Rey. V očích případných zájemců mu tak může škodit snad jen to, že se prozatím ani jednou nedokázal prosadit ve výstavní síni evropské pohárové kopané, tedy v Lize mistrů. Nicméně na jaře bude mít ještě příležitost, neboť Valencii se po letech podařilo ze skupiny postoupit do jarních bojů, kde na ni čeká italská Atalanta. I bez gólů v Lize mistrů je však o Gomeze zájem, a to konkrétně v Anglii, kde by ho jako posilu útoku rád získal Manchester United. Dle přestupových spekulací se však v tomto případě jedná zájem směřující až k následujícímu přestupovému trhu, tedy do letošního léta. Momentálně se tedy příznivci Los Che snad nemusejí bát, že by jejich elitní kanonýr zamířil do Manchesteru.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.