Nádejný záložník opustil akadémiu Valencie zadarmo

Od španielskeho prvého tímu Valencie sa na chvíľu presuňme do rezervného celku. Do liahne valencijských talentov, ktorí by sa neskôr v budúcnu mohli stať základným kameňom A-tímu. B-tím opustilo ku dnešku trio hráčov. Stopér Javi Jimenéz, ktorý sa presunul do prvého tímu a jeho profesionálna budúcnosť bude momentálne pokračovať na hosťovaní v španielskom Albacete Balompié. Viac sa dočítate tu a tu. Ľavý krajný obranca Adrian Guerrero, ktorý sa presúva na hosťovanie z rezervy do švajčiarskeho celku FC Lugano. Pre viac informácií tu na. Záložník Pascu Alba, ktorý odchádza ako voľný hráč do holandského Haagu.

Španielsky stredopoliar Pascu Alba odchádza z valencijskej Akadémie zadarmo. Vedenie nechalo vypršať zmluvu hráča úplne dokonca a bez toho, aby mu ponúkli možnosť obnovenia či predĺženia kontraktu. Budúcnosť dvadsaťročného futbalistu bude pokračovať v holandskom klube Alles Door Oefening Den Haag, tiež známy pod skráteným názvom ADO Den Haag. Pascu sa upísal Bocianom z Haagu na jednu sezónu, plus má klub možnosť predĺžiť kontakt o dva roky.

15982927970169

Hráč môže naštartovať v holandskej Eredivisie svoju kariéru, rast a preukázať svoje zdatnosti. Rodák zo Santa Pola bol jedným z hráčov, ktorý mal veľké predpoklady sa začleniť v budúcnosti do prvého tímu Valencie. Vďaka svojej univerzálnosti môže Španiel hrať na pozícií záložníka, ale i pravého obrancu v prípade nutnosti. Pascu si dokonca vyskúšal hru i na krídelných priestoroch. Tým pádom si pre svoje znalosti získal dôveru trénerov v dcérskej spoločnosti Mestalla Valencia.

Debut hráča v nižších kategóriach Valencie započal v sedemnástich rokoch - v júli 2017. O rok neskôr sa prepracoval do B-tímu. Sezónu 2019/20 odohral drvivú väčšinu zápasov (25), v ktorých strelil jeden gól. Počas dvoch rokov vo Valencia Mestalla zasiahol hráč celkovo do 54 zápasov. Na trávniku nabehal Pascu 4244 minút, pričom strelil 2 góly a 6-krát dostal žltú kartu. Futbalista má skúsenosti i na medzinárodnej úrovni, kde reprezentoval Španielsko do 18 rokov v priateľských zápasoch. Záložník sa dokonca zúčastnil aj dvoch priateľských stretnutí prvého tímu ešte pod taktovou bývalého trénera Marcelina. V septembri 2018 v španielskom stretnutí CD Alcoyano vs. Valencia CF (0:3), nastúpil Pascu až v závere stretnutia, kde vystriedal Daniho Pareja v 81 minúte. O rok neskôr v júli 2019 si zmeralo sily francúzske AS Monaco s Valenciou CF (1:0). Hráč zasiahol na prvých 45 minút, kde hájil pravý kraj obrany. Po polčase bol vystriedaný José Gayom. Avšak Astúrskeho lodivoda a ani jeho nástupcov nepresvedčil natoľko, aby sa začlenil do prvého tímu alebo čo by len bol povolaný na súpisku A-tímu.