The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Co bude s hosty na Mestalle a s Netopýry na hostováních?

Co bude s hosty na Mestalle a s Netopýry na hostováních?


Fotbalovou sezónu v Evropě dnes uzavírá finále Ligy mistrů, ale španělské celky již mají volno a mohou se naplno věnovat skládání kádrů pro příští sezónu. Valencia sezónu zakončila před týdnem úspěchem v Copa del Rey a nyní řeší několik otázek směem k přestupovému trhu. V prvé řadě je třeba vyřešit, co bude s hráči, kteří v uplynulé sezóně byli u Los Che na hostování, a co naopak bude čekat na hráče Valencie, kteří v uplynulé sezóně hostovali v jiných klubech.

Hosté na Mestalle

V sezóně 2018/2019 kádr valencijského áčka nerozšířilo mnoho hostujících hráčů. Od začátku sezóny na Mestalle působili dva. Michy Batshuayi přišel z Chelsea, ale ve Valencii vydržel jen do zimního přestupového období, kdy se ho Netopýři rádi zbavili a on dohrál sezónu na hostování pro změnu v Crystal Palace. Celou sezónu tak na Mestalle z hostujících hráčů vydržel jen Denis Cheryshev, který k Netopýrům přišel na rok z Villarrealu. Pro druhou polovinu sezóny pak Valencii posílil Facundo Roncaglia z Celty Vigo.

Před pár dny generální ředitel Valencie Mateu Alemany řekl, že situace obou hráčů bude řešena v nejbližší době, no španělská média již informují, že oba budou k 30. červnu z Valencie vráceni do jejich původních klubů, což ovšem neznamená, že se jich Los Che vzdávají. Zájem mají především o Cherysheva, ale chtějí se pokusit vyjednat s Villarrealem snížení částky uvedené ve smlouvě o hostování jako opce na trvalý přestup. Ta je údajně 7 milionů eur, leč Valencia by ráda ruského reprezentanta, který je v současné době ve stavu zraněných, získala levněji. Roncagliu Netopýři z Celty Vigo vyplatit nechtějí. U dvaatřicetiletého argentinského je předpoklad blízkého konce kariéry, tedy by se nejednalo o perspektivní investici. Na druhou stranu na Mestalle operují i se scénářem, že by Roncaglia mohl v Celtě Vigo skončit, neboť v galicijském klubu bude mít jeden z nejvyšších platů, a následně by se k Netopýrům znovu připojil, ovšem už jako volný hráč, tedy Valencii by jeho příchod nic nestál.

Netopýři hostující v jiných klubech

Datum 30. června je rovněž dnem, kdy skončí hostování hráčům, kteří v uplynulé sezóně působili v jiných klubech. Po nejdelší době se vrací stoper Aymen Abdennour, který v Olympique Marseille strávil dva roky, leč fotbalové štěstí ve Francii nenašel. V uplynulé sezóně se dostal jen třikrát na lavičku jako náhradník, ale neodehrál ani minutu. Před rokem v létě zamířil na hostování záložník Alvaro Medran. V Rayu Vallecano zasáhl zhruba do poloviny zápasů madridského celku v sezóně, ale sestupu Raya nezabránil. Nedlouho po letním přestupovém období 2018 opustil řady Netopýrů záložník Nacho Gil, ale oficiálním se jeho hostování v Elche stalo až v lednu 2019. Během jara se však mnoho do hry nedostával. Ještě méně herních příležitostí dostal na jaře stoper Jeison Murillo, který v zimě zamířil na hostování dosti překvapivým směrem, a to do Barcelony. Nejvíce hostování prospělo Rubenu Vezovi, který v obraně Levante na jaře chyběl jen dvakrát. Přesto ani u něho, ani u dalších hráčů, kteří se vrátí z hostování, nelze předpokládat pokračování kariéry u Los Che.

Zajímaví hráči v minulé sezóně byli na hostování i z valencijského rezervního celku. Záložník Alex Blanco v lednu ze Segunda Division B poskočil do Primera Division a jaro strávil v Deportivu Alaves. Herní příležitost dostal však jen při první možné příležitosti, kdy nastoupil na hřišti Realu Madrid, a poté až v posledním kole proti Gironě. Dohromady za Alaves odehrál čtrnáct minut. Většího vytížení se dočkal záložník Uros Racic, který jaro strávil v druholigovém Tenerife a zasáhl do většiny zápasů tohoto týmu. S působením v Segunda Division se dobře popasoval i záložník Fran Villalba, který za Numancii odehrál drtivou většinu zápasů, vstřelil 3 góly a na 7 branek nahrál svým spoluhráčům.

Právě u posledně jmenovaného odchovance klubu se již pravděpodobně vyjasňuje jeho budoucnost. Ředitel technického sekretariátu Valencie Pablo Longoria se měl dle deníku SuperDeporte ve středu sejít s Villalbovými agenty a oznámit jim, že Valencia u tohoto hráče zvolí podobnou strategii jako například před rokem s Maksimovicem. Villalba by tak měl zamířit jinam, přičemž nebude prodán za příliš vysokou částku, ale Valencia bude mít do budoucna právo zpětného odkupu, případně procenta z budoucího prodeje hráče do jiného klubu. Na hráče se již dotazovalo několik klubů z nejvyšší soutěže i ze Segunda Division, přičemž Longoria by preferoval Villalbovo působení v La Lize. Velkým zájemcem měl být trenér Espanyolu Rubi, který však má nyní zamířit do Betisu, takže není jisté, zda jeho zájem zůstane i v novém působišti. Villalba by tak mohl v příští sezóně oblékat třeba bleděmodrý dres Celty Vigo, o jejímž zájmu včera informoval program Ao Contrataque na Radio Galega. Trenér Celty Fran Escriba je prý velkým příznivcem hry valencijského rodáka. El Mago del Cabanyal by tak mohl svá kouzla konečně předvádět i na prvoligové scéně.

  • To zas bude prokauč ten Villalba. Takovej velkej talent... Každopádně snad se dobře rozehraje v La Lize a vezmeme si jej jako hotového hráče zpět *30*

  • dal bych Murillovi víc šancí na úkor Diakhabyho. No a když se zbavíme Abdennoura, tak to bude zázrak, ale tak třeba v Turecku nebo Číně by se mohl uchytit *35*

  • V odpovědi na: luky967

    Přesně... Diakhaby je dřevák. Murillo když přišel a hrál s Garayem, tak to byla výborná stoperská dvojice. Nevím ale co se stalo mezi ním a Marcelinem, že už ho pak nenasazoval...