The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Cheryshev se vrátí na Mestallu, Denis Suarez zvolil jinou cestu a budoucnost Rafinhi se dále řeší

Cheryshev se vrátí na Mestallu, Denis Suarez zvolil jinou cestu a budoucnost Rafinhi se dále řeší


S koncem června se na přestupovém trhu vyjasnilo několik situací kolem Valencie. Nyní již víme, že Denis Cheryshev se po dvou hostováních na Mestalle stane hráčem Los Che natrvalo, zatímco Denis Suarez naopak svoji budoucnost spojil s jiným klubem. K dořešení tak je v záloze prioritně Rafinha Alcantara.

Potřetí na Mestallu

Během soboty kluby Valencia CF a Villarreal CF oficiálně oznámily dosažení dohody ohledně přestupu ruského záložníka Denise Cherysheva na Mestallu, leč přece jen bylo u obou klubů znění tohoto prohlášení poněkud odlišné od jiných přestupů. Ze zveřejněných prohlášení lze vyčíst, že kluby se na podmínkách přestupu dohodly, ale dosud schází stvrzení příslušných smluv podpisy. Nicméně když už se oba kluby odhodlaly ke zveřejnění vzájemné dohody, tak lze předpokládat, že Cheryshevův přestup k Netopýrům již nic nezhatí. Je možné, že s konečným oznámením přestupu kluby vyčkávaly na červenec, aby ho z hlediska finanční fair play mohly zanést do nového období.

Osmadvacetiletý ruský reprezentant tak potřetí zamíří na Mestallu. Poprvé ve Valencii hostoval v druhé polovině sezóny 2015/2016 z Realu Madrid. Podruhé k Netopýrům zamířil jako host v létě 2018 a strávil u nich celou sezónu 2018/2019. Tentokrát na Mestalle hostoval pro změnu z Villarrealu. Součástí smlouvy o hostování byla i opce na trvalý přestup, dle serveru ElDesmarque.com ve výši 10 milionů eur, leč Valencia ji nechala propadnout a raději se Žlutou ponorkou vyjednávala výhodnější finanční podmínky přestupu. Přestupová částka prozatím nebyla oficiálně oznámena, leč v médiích se spekuluje o částkách mezi 5,5 až 6 miliony eur a případných výkonstních bonusech v nespecifikované výši.

Duo barcelonských záložníků se dělí

Podpis Denise Cherysheva víceméně zavřel dveře na Mestallu Denisi Suarezovi. Oba Denisové byli přáním trenéra Marcelina, neboť s oběma měl dobré zkušenosti ze svého působení ve Villarrealu. Zatímco Cheryshev však již ve Valencii působil a byly s ním dobré zkušenosti, tedy proti jeho současnému návratu nikdo neprotestuje, tak v případě Denise Suareze byl nyní Marcelino mírně v opozici proti generálnímu řediteli Mateu Alemanymu a prezidentovi Anilu Murthymu, kterým se nelíbilo, že Valencia v minulosti na Suareze cílila již několikrát, ale hráč nikdy neprojevil výrazný zájem o přestup na Mestallu.  Suarez sice během kariéry odehrál většinu zápasů ve středu zálohy, nicméně během působení ve Villarrealu nastupoval pod trenérem Marcelinem spíše na krajích zálohy, většinou pak na tom levém, a do středu zálohy se vůbec nedostal. Lze tak předpokládat, že i ve Valencii by nyní měl prostor na levém kraji zálohy, ale když se už Valencii podařilo dohodnout přestup výrazně levnějšího Cherysheva, tak nebyl důvod, aby se Netopýři o Suareze nadále snažili.

Pětadvacetiletý Suarez však přesto letos v Barceloně nezůstal, včera večer byl oficiálně oznámen jeho přestup do Celty Vigo. V galicijském celku Suarez fotbalově vyrůstal, ale už jako sedmnáctiletý zamířil do Manchesteru City a ještě před dovršením dvacátého roku se pak přesunul do Barcelony. Tam sice vydržel dosud, ale příliš pevnou pozici si v katalánském klubu nevybudoval a roky tak strávil po různých hostováních. Po osmi letech se nyní vrací do Celty Vigo, a to za 12,9 milionu eur pevné částky a 3,1 milionu eur v případných bonusech.

Přestupem Denise Suareze Barcelona vyrovnala bilanci finanční fair play, kde před koncem června potřebovala prodat hráče alespoň za 70 milionů eur. Katalánský klub tak nyní na další prodávání nemusí spěchat, leč prodávat stejně musí, neboť plánuje velké nákupy. Případný přestup Antoine Griezmanna z Atletica Madrid by Barcelonu vyšel zhruba na 120 milionů eur, spekulovaný návrat Neymara z Paris Saint Germain by pak byl ještě výrazně dražší záležitostí. Jedním z hráčů, kteří by ještě v létě měli Camp Nou opustit, je i Rafinha Alcantara. Ten byl již nějakou dobu uváděn spolu s Denisem Suarezem jako dvojice barcelonských záložníků, o kterou má Valencia velký zájem, ale řešilo se, že oba si Netopýři nemůžou dovolit. Tento problém je nyní s přestupem Suareze do Celty Vigo odbourán, takže už jen zbývá dořešit příchod Rafinhi na Mestallu.

Barcelona za hráče požaduje 15 milionů eur. Valencia by tuto cenu chtěla snížit s tím, že 15 milionů eur by Barceloně dohromady zaplatila až s vyplacením případných výkonnostních bonusů. Na kolik chce Valencia pevnou část přestupové sumy snížit, to média neuvádějí. Pokud by se Valencii jednání o snížení přestupové částky nevydařila, tak by celkovou částku ráda zaplatila alespoň ve třech ročních splátkách po 5 milionech eur. Netopýři dále do smlouvy chtějí zavést jakousi zdravotní klauzuli, která by hráčovu cenu snížila v případě, že ten by po přestupu na Mestallu nebyl ze zdravotních důvodů schopen odehrát alespoň 75% zápasů v sezóně. V tom případě by se cena měla snížit o 60% a Valencia by tak za daný rok platila jen 2 miliony eur. Od roku 2015 totiž Rafinha utrpěl už tři vážná zranění, která ho vyřadila ze hry na dlouhé měsíce. I v zájmu samotného hráče je snížení přestupové částky. Rafinha totiž v případě přestupu do Valencie sice souhlasí se snížením platu, ale samozřejmě čím menší bude to snížení, tím bude spokojenější. A Valencia má v plánu peníze ušetřené za přestup investovat na hráčův plat.

I přes všechny složitosti vyjednávání a přes hráčův chorobopis Valencia věří, že sázka na Rafinhu se může vyplatit. Brazilcova cena je nyní poměrně nízko díky poslednímu dlouhodobému zranění, kdy Rafinha nehrál od loňského listopadu. Vždyť když ve druhé polovině sezóny 2017/2018 hostoval v Interu Milán, tak italský klub měl opci na trvalý přestup ve výši 35 milionu eur pevná částka plus 3 miliony eur ve výkonnostních bonusech. A Inter velmi silně uvažoval o zaplacení této částky. Valencia nyní hráče může získat za méně než polovinu sumy, kterou by si před rokem musel připravit italský tým. Ani 15 milionů eur sice není malá částka, ale pro Netopýry je zřejmě riziko akceptovatelné. Ještě klidnější by pak na Mestalle mohli být, pokud by se Valencii podařilo do smlouvy zanést zmiňovanou zdravotní klauzuli. O Rafinhu mají zájem i jiné týmy, například španělský Betis Sevilla či turecký Galatasaray. Turci údajně nabízejí vyšší přestupovou částku a možná by i hráči nabídli vyšší plat, ale Valencia má na své straně přání samotného hráče. Pomůže to k jeho přestupu na Mestallu?

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.