The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

West Ham chce Gomeze, Gomez však nadále preferuje Valencii

West Ham chce Gomeze, Gomez však nadále preferuje Valencii


Již tak dost náročná jednání o přestupu uruguayského reprezentačního útočníka Maxiho Gomeze z Celty Vigo do Valencie se ještě více zamotávají. S nabídkou totiž přispěchal anglický West Ham, a to s nabídkou výrazně výhodnější pro Celtu i pro samotného hráče. Gomez však údajně stále vidí jako své budoucí působiště stadion Mestalla.

Valencia má dohodu, ...

Valencia s Celtou Vigo údajně dojednala obchod v podobě, že k Netopýrům zamíří Maxi Gomez, zatímco do galicijského celku poputuje výrazně objemnější balíček. Pevná částka 14,5 milionu eur plus 1,5 milionu eur ve výkonnostních bonusech a k tomu dvojice hráčů. Zpět do světlomodrého dresu Celty by se po čtyřech letech ve Valencii vrátil Santi Mina a minimálně na jednoroční hostování by šel do Viga stoper Jorge Saenz, který se přitom ještě ani nestihl připojit k Netopýrům, protože jeho přestup z Tenerife byl dojednán až v průběhu jara a on tak sezónu dohrával v Segunda Division ve svém stávajícím klubu. Možná ho tak v soutěžním utkání v dresu Los Che nikdy neuvidíme.

..., ale West Ham zasahuje do hry

Vše se zdálo být dojednáno, ale pak se po útočníkovi začal rozhlížet anglický West Ham. A zalíbil se mu Maxi Gomez. Do Viga a k hráči údajně putovala nabídka 43 milionů eur přestupová částka a 6 milionů eur roční plat pro uruguayského útočníka. Oboje jsou sumy, kterým prostě Valencia nemůže konkurovat. Server SuperDeporte.es už dokonce přinesl informaci, že se Maxi Gomez má v Londýně podrobit lékařské prohlídce před přestupem do West Hamu. Situaci Valencie má komplikovat rovněž hráčův agent Jonathan Barnett, pro něhož by samozřejmě Gomezův přesun do Anglie znamenal větší provizi. Údajně tak nyní požaduje stejně vysokou provizi i v případě, že se Gomez připojí k Netopýrům. Ovšem to se představitelům Los Che moc nelíbí, protože by to opět výrazně navýšilo plánované náklady na Gomezův přestup.

Ve Vigu se těší na Santi Minu a Santi Mina se těší do Viga

Zajímavé je, že ve Vigu už nejspíš s návratem Santi Miny víceméně počítají. Například záložník Denis Suarez, který do Celty přestoupil z Barcelony a upřednostnil nabídku svého rodného klubu před zájmem Valencie, při své prezentaci uvedl, že se těší na návrat Santi Miny. Při prezentaci Suareze promluvil i sportovní ředitel Celty Felipe Minambres, který prohlásil, že je návrat Santi Miny na dobré cestě, že sám hráč s touto možností souhlasí. No a konečně sám Santi Mina dle serveru PlazaDeportiva.com v rozhovoru pro galicijskou televizi řekl, že jednání o jeho možném přestupu do Celty je dobře známou věc a že by se samozřejmě návratu do tohoto klubu nebránil. Dále uvedl, že sice s Valencií hrál například i v Lize mistrů, ale že by rád nastupoval pravidelně víkend co víkend a že by rád pravidelně měl možnost pomáhat svému týmu k bodovým ziskům. No a právě zrovna ta pravidelnost u Netopýrů nebyla.

A co na to Maxi Gomez?

Nabídka West Hamu však může celý transfer, a tedy i návrat Santi Miny na Estadio Balaidos, zhatit. Vše je tak nyní na Maxi Gomezovi, protože Celta nejspíš má v plánu provést obchod domluvený s Valencií, třebaže jí to přinese méně hotovosti, ale na druhou stranu přijdou dva hráči a z toho jeden odchovanec. To není špatná cena. Nezláká ale Gomeze výrazně vyšší plat? Dle serveru DeporteValenciano.com nejspíš ne. Útočník před vyšším platem údajně upřednostňuje možnost účinkování v pohárové Evropě, ba dokonce v Lize mistrů, a přece jen vyšší šanci na nějaké trofeje. Navíc už Valencii dal své slovo a tím je to prý pro něho uzavřené. Následující dny či týdny ukáží, zda se opravdu Maxi Gomez stane novým Netopýrem.

  • Já vám ani nevím, jestli mám z té jeho touhy po přestupu do Valencie radost *22* Jako sice je fajn, když tu budou hrát hráči, kteří tu hrát chtějí, ale ta "cena" *15* Finance čistě na zaplacení nemáme a tak se bude nejspíš obětovat Santi Mina, který leckdy v důležitých chvílích Valencii svými góly zachraňoval. Například i v letošním Copa del Rey, o čemž si můžete přečíst v našem průvodci *35*

  • V odpovědi na: ruty

    Na druhou stranu to i podle v článku zmíněného rozhovoru vypadá, že Santi Mina už je možná myslí víc ve Vigu než ve Valencii *15* To třeba Rafinha, o něhož máme zájem, teď v nějakém rozhovoru řekl, že je stále hráčem Barcelony a že se v ní chce prosadit. Třebaže je jasné, ze jeho naděje na setrvání jsou minimální, ale aspoň nedává najevo, že by už byl z Barcelony nejraději pryč *5*