The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Valencia má mít zájem o Dennise Praeta

Valencia má mít zájem o Dennise Praeta


V souvislosti s aktivitou Los Che na přestupovém trhu je v posledních dnech zmiňována především situace kolem možného příchodu Maxiho Gomeze na Mestallu, ale klub samozřejmě pracuje na více frontách. Netopýři chtějí posílit i střed zálohy, přičemž sledovaným hráčem má být belgický středopolař Dennis Praet ze Sampdorie Janov.

O zájmu Valencie o pětadvacetiletého záložníka jako první informoval renomovaný italský novinář Gianluca Di Marzio, který uvádí, že hráčovi agenti jsou v kontaktu s valencijským klubem, nicméně k dohodě dosud nedošlo. Jednání o Praetovi mohou naznačovat, že Valencia již nemá takový zájem o barcelonského Rafinhu. Pomineme-li možná komplikovaná jednání s katalánským klubem, tak by preferování Praeta mělo logiku i z jiného důvodu. Valencia chce v létě získat středního záložníka, aby mohl v průběhu sezóny častěji odpočívat kapitán Dani Parejo, který v uplynulých sezónách odehrál drtivou většinu zápasů Los Che ve všech soutěžích. U Rafinhi je však velkým otazníkem zdraví, neboť od roku 2015 prodělal tři těžká zranění, která ho vždy vyřadila ze hry na dlouhé měsíce. V posledních letech toho tedy nemá tolik odehráno a je zde nejspíš i zvýšené riziko, že by se zranil i u Netopýrů a plán Valencie na větší odpočinek Pareja by tak selhal.

To Dennis Praet v dresu Sampdorie hrává hodně a pravidelně. Do italského klubu přišel v roce 2016 z belgického Anderlechtu a hned v první sezóně odehrál za Sampdorii 34 utkání (19 v základní sestavě a 15 jako střídající hráč). V sezóně 2017/2018 pak odehrál 35 utkání (34 v základní sestavě a 1 jako střídající hráč) a v uplynulé sezóně dokonce 37 utkání (36 v základní sestavě a 1 jako střídající hráč). Ve svých pětadvaceti letech je tedy zvyklý na velké herní vytížení a dlouhodobější absence ze zdravotních důvodů nemívá. V sezóně 2018/2019 vynechal úvodní tři ligová kola kvůli problémům s kotníkem, ale poté již do konce sezóny chyběl pouze jednou, a to když si musel odpykat trest za nasbírané žluté karty. Střelecky však tolik produktivní není, za tři roky v Sampdorii vstřelil pouze 4 góly. V poslední době dostává i pravidelné pozvánky na srazy národního týmu Belgie, ale vzhledem ke kvalitě tamní reprezentace se moc nedostává na hřiště.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.