The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Co zatím přineslo valencijské přestupové léto 2019 a co ještě můžeme očekávat?

Co zatím přineslo valencijské přestupové léto 2019 a co ještě můžeme očekávat?


Přestupové období je v plném proudu a Valencia je celkem činná. Sice stále netrpělivě čekáme na potvrzení pravděpodobně největšího letošního přestupu, ve kterém figuruje hned několik hráčů, ale i poté bude do konce období přestupů zbývat ještě mnoho týdnů a Los Che toho musí ještě hodně vykonat a pravděpodobně i vykonají. Pojďme si udělat jednoduchý přehled dosavadního dění na přestupovém trhu, ale koukneme se i na možné akce budoucí.

V létě 2019 přišli a odešli

V kádru Netopýrů došlo již k několika změnám, přičemž pomineme nyní hráče, kteří se z hostování vrátili do Valencie či naopak z hostování ve Valencii odešli zpět do svých klubů.

V tomto přestupovém období je zatím největším valencijským prodejem brankář Neto, který bude od příští sezóny působit v Barceloně (psali jsme zde). Určitý finanční obnos Netopýrům přinesl i odchod obránce Rubena Veza, který strávil jaro na hostování v Levante a nyní do tohoto menšího valencijského klubu zamířil na trvalý přestup (psali jsme zde). Naopak žádný peníz Valencia nezískala z odchodu obránce Aymena Abdennoura, který do tureckého Kayserisporu zamířil jako volný hráč (psali jsme zde). Další Netopýři odešli z Valencie na hostování. Novým klubem Toniho Lata se stal holandský celek PSV Eindhoven, přičemž valencijský odchovanec ještě před odchodem na hostování prodloužil ve Valencii smlouvu (psali jsme zde). Podobný průběh je i u odchodu nadějného Alexe Blanca, který prodloužil smlouvu s Los Che a následně zamířil na hostování do druholigové Zaragozy, kde jistě dostane víc příležitostí, než na jaře v prvoligovém Deportivu Alaves. Čerstvou záležitostí pak je odchod Jeisona Murilla, který za 2 miliony eur odešel na hostování do Sampdorie Janov, která ho má za rok povinnost z Valencie odkoupit natrvalo, a to za 12 milionů eur (psali jsme zde).

Valencia se letos v létě nevyhýbá ani velkým nákupům. Na Mestallu již zamířil brankář Jasper Cillessen z Barcelony, z kterého Valencia udělala jednoho z nejdražších brankářů historie (psali jsme zde). Dalšími příchody jsou hráči, které si již Netopýři domluvili v předstihu, ale až se začátkem července se mohli stát oficiálními. Valencia takto koupila ofenzivního záložníka Manu Valleja z Cadizu a stopera Jorge Saenze z Tenerife. Jako volný hráč pak po konci v Mallorce přišel valencijský odchovanec pro levý kraj obrany Salva Ruiz. Dalším volným hráčem, který zamířil na Mestallu, je křídelník Jason, který dosud hrál za Levante (psali jsme zde). V pátek pak Valencia po dlouhé době s konečnou platností potvrdila příchod ruského záložníka Denise Cherysheva, který po dvou hostováních zamířil na Mestallu natrvalo (psali jsme zde).

A co bude dál do konce srpna 2019?

Dá se očekávat, že ke změnám už ve Valencii nedojde jen v bráně, ovšem ve všech ostatních řadách bude k odchodům či příchodům ještě téměř jistě docházet.

Do obrany by chtěl trenér Marcelino ideálně stopera, který by případně dokázal zahrát i na levém kraji obrany. Vyhlédnutého měl Ivana Marcana z AS Řím, ale ten se rozhodl vrátit do Porta a Valencia tak musí hledat dál. Spekulace ale aktuálně nejmenují žádného hráče, který by měl být na cestě k Los Che. Během přestupového období se sice objevily možné spekulace o návratu Nicolase Otamendiho z Manchesteru City, ale to je za prvé čistokrevný stoper a za druhé by Valencia nebyla v žádném případě schopná uspokojit jeho finanční nároky, na které je zvyklý z Anglie. Pokud by se ale Netopýrům nakonec podařilo vhodného kandidáta do svých obranných řad najít, tedy hráče pro střed i levý kraj defenzivní řady, tak by mohl Mestallu velmi rychle opustit Salva Ruiz. Napodobil by tak Jorge Saenze, neboť u obou Valencia jejich letní příchody oznámila v průběhu jara, ale ani jeden z nich by si nezahrál oficiální utkání za Netopýry. Jorge Saenz by měl totiž odejít na hostování do Celty Vigo a je to právě jeho přesun, který brzdí velký transfer, při kterém Valencii posílí Maxi Gomez. Dalším obráncem na odchodu bude nejspíš Javi Jimenez, který dosud ve Valencii působil v rezervním celku a dost času strávil na marodce. Ale ke změně může dojít třeba i na pravém kraji obrany, kde se o Cristiana Picciniho zajímá Juventus jako o možného nástupce Joaa Cancela v případě, že by bývalý Netopýr zamířil z italského klubu do Manchesteru City. K tomu však zatím nedošlo.

Ze záložníků pravděpodobně na Mestalle nebudou pokračovat ti, kteří minulou sezónu strávili na hostování v jiných klubech, tedy Alvaro Medran, Uros Racic, Fran Villalba a Nacho Gil. Jistou budoucnost nemá ani Kang In Lee. Stříbrný medailista z letošního světového šampionátu věkové kategorie U20 je samozřejmě velmi talentovaným hráčem, ale otázkou je, zda by v klubu formátu Valencie dostával dostatek prostoru pro další růst. Nebylo by pro něho výhodnější například hostování v nějakém méně ambiciózním prvoligovém klubu? Co se posil do středu pole týče, tak hlavním bodem je alternativa za kapitána Daniho Pareja. Někdo, kdo by dlouhodobě nejvytěžovanějšímu Netopýrovi umožnil odpočinek ve větším množství utkání, aniž by tím utrpěla hra Los Che. Již dlouho Valencia jedná o barcelonském Rafinhovi (naposledy jsme psali zde), leč v poslední době nepřicházejí žádné nové informace o tomto možném přestupu. Dle médií to bylo částečně proto, že absolutní přednost dostalo dotažení příchodu útočníka Maxiho Gomeze na Mestallu. Ovšem zatímco o Rafinhovi nové zprávy nepřicházely, tak nový adept na posílení valencijské zálohy se objevil. Jedná se o Dennise Praeta ze Sampdorie Janov (psali jsme zde). Tedy o hráče ze stejného klubu, do kterého zamířil valencijský obránce Jeison Murillo. Dočkáme se snad nakonec nějaké výměny mezi těmito kluby?

V neposlední řadě je tu pak valencijský útok, který měl především v první polovině uplynulé sezóny velké problémy s produktivitou. Aby se neopakovaly, to by měl zaručit Maxi Gomez. Uruguayský reprezentační útočník z Celty Vigo přicestoval ve čtvrtek do Valencie a podrobil se lékařské prohlídce. Oficiálního potvrzení přestupu jsme se však zatím nedočkali a Gomez v sobotu ráno odcestoval pokračovat v dovolené. Za zdržením vydání oficiálního potvrzení stojí náročnost celé transakce, do které jsou zapleteni hned tři hráči. Zatímco do Valencie přijde Gomez, tak do Celty Vigo odejdou Santi Mina a obránce Jorge Saenz (a nemalá finanční částka) a již výše jsme psali, že dokončení celé transakce brání vyřízení všech formalit u posledního jmenovaného. Přestup však prý ohrožen v žádném případě není. Ovšem i poté se nejspíš dočkáme dalších změn v útoku Los Che. Zimní posila Ruben Sobrino ve Valencii vůbec nepřesvědčil, takže hráč nejspíš zamíří za novými výzvami do jiného klubu. Klíčovou otázkou pro zbytek přestupového období nejspíš bude, zda se Valencii podaří udržet Rodriga Morena. Od konce uplynulé sezóny se spekulovalo o zájmu mnoha různých klubů, no aktuálně je nejvážnějším zájemcem pravděpodobně italská Neapol, ovšem hráč sám se údajně moc nechce stěhovat na Apeninský poloostrov a raději by zůstal na poloostrově Pyrenejském. Ale kolik klubů ve Španělsku by si ho mohlo dovolit? Vždyť Real již přivedl do ofenzívy Edena Hazarda či Luku Jovice, Atletico udělalo jednoho z nejdražších hráčů v historii z talentovaného Joaa Felixe a Barcelona konečně získala Antoine Griezmanna. A to se navíc stále spekuluje i o možném zájmu Neymara o návrat do katalánského klubu. Kam by se tedy vešel Rodrigo? Každopádně nabídka Neapole není nízká, ale na Valencií požadovaných 70 milionů eur nedosahuje. Spekulovalo se o nabídce ve výši 50 milionů eur pevná částka plus 10 milionů eur ve výkonnostních bonusech, jiné zdroje zase uvádějí, že by italský celek do transakce jako prostředek snížení ceny španělského reprezentanta zanesl polského reprezentačního útočníka Arkadiusze Milika. My jsme vás před časem informovali, že by v případě Rodrigova odchodu mohl na Mestallu zamířit Ayoze Perez z Newcastlu United (psali jsme zde), ale toho nakonec získal Leicester. Nyní je jako možná náhrada v případě Rodrigova odchodu v médiích uváděn Hirving Lozano z PSV Eindhoven.

 • Zdravím netopýři! je neděle, mám kocovinu *9* a nemám co dělat, tak zkusím shrnout naše působení na trhu dle článku:

  1. Brankářská "výměna" - dokud neuvidím Cillesena chytat za náš tým, nebudu ho soudit... Uvidíme asi až časem, zda-li to byl dobrý tah...
  2. Odchod Veza mě nejak nemrzí... Piccini se napravo rozehrál, ale chtělo by to ještě jednoho krajního beka (pravého) dovést, nevím jestli v "B" týmu máme dostatečnou náhradu...
  3. Abdennour - KONEČNĚ JE PRYČ!
  4. Antonio Lattore - myslím že hostování je super, hlavně by tam neměla být žádná opce, takže za mě v pořádku...
  5. Alex Blanc - mladý kluk, hostování naprosto v pořádku...
  6. Murillo - nikdy jsem si k němu nenašel "vztah" a tak mě ve finále ani nemrzí, že šel pryč... koupili jsme za 12 - odchází za 12... takže dobrý...
  7. Manu Vallejo, Jorge Saenz, Salva Ruiz - mladí kluci, včetně navrátilce Salvy.. uvidíme, co to přinese do budoucna, ale nemyslím si, že by hned v této sezóně nijak zvláště prorazili...
  8. Jason - tak od tohodle hráče vůbec nevím co čekat... nemám ho nasledovaného nic... počkám, až co přinese čas...
  9. Denis Cheryshev - za mě spolehlivá náhrada na levý kraj, když Goncalo odpočívá a při dnešních cenách přišel prakticky za hubičku...
  Spekulace:
  1. Nicolas Otamendi - jsem velkým fanouškem Nicolase a pokud by slevil z finančních požadavků, tak by to mohla být bomba a ponorka by si mohla strčit našeho Albiola do pr*ele...
  2. Ivan Marcano - náhrada za Lata? asi ano...
  3. Rafinha - ten by se nehodil ani Mengelemu na pokusy s tím jak je furt zraněný... za mě ne...
  4. Dennis Praet - za dobrou cenu - proč ne... párkrát jsem ho viděl a jako hráč "širšího" týmu by byl fajn...
  5. Maxi Goméz - to vlastně už není spekulace, ale už je náš.. Je gólový a doufám, že u nás jeho výkony ještě porostou!
  6. Rodrigo - 50 míčů + Millik? Jestli je to pravda a vedení to odmítne, tak budu nas*aný... Rodrigo je super, ale tohle je nabídka snů...
  7. Ayoze Peréz - NE!
  8. Hirving Lozano - ANO!!!

  *17*

 • V odpovědi na: filgi81

  No Filgi tak jsem to tvoje shrnutí pročetl a musim rict, ze asi souhlasím naprosoto se vším. Možná až na toho Cillessena. Na toho nějak zvědavý nejsem. Radeji bych byl kdyby dostal Jume konečně po letech jedničku. Zasloužil by si to. Podle Marcelinova vyjádření se moc líbil Jaumeho přístup ke CdR a chtěl ho povýšit na jedničku, což údajně vedlo k problému s Netem a musel jít. No tak uvidime co prinese první zápas sezóny. *5*

 • V odpovědi na: Lucas8

  No nevím... Bojím se, aby nehrálo roli to, že Jasper přišel za takové peníze a musí chytat, když stál "tolik"... Jinak já osobně si myslím, že na post jedničky nemá Jaume takovou kvalitu - ale velice rád bych se mýlil!

 • V odpovědi na: filgi81

  Bohužel jsme ještě neměli možnost o pořádně posoudit, protože nikdy dlouhodobě nechytal :(

 • V odpovědi na: Ingi

  Jaume chytal uz pul sezonu tusim dva roky zpet a byla to velka parada... Myslim si ze si svoji praci a profesionalitu zasloužil svou šanci...

 • V odpovědi na: Lucas8

  V Ajaxu a v nároďáku chytal Jasper nadprůměrně, ovšem v Barceloně leštil lavičku, těžko říct jak na tom bude. Pokud se vrátí do minulé formy (před Barcou), nebude problém. *12*