The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

OFICIÁLNĚ: Santi Mina odchází, Maxi Gomez přichází

OFICIÁLNĚ: Santi Mina odchází, Maxi Gomez přichází


Po delších jednáních přišlo konečně finální vyjádření. Obchod mezi Valencií a Celtou Vigo byl dokončen. Do Celty Vigo se po pár letech vrací Santi Mina. Na Mestalle bude nově působit Maxi Gómez. Jaké jsou další podrobnosti tohoto přestupu?

Začněme příchozím hráčem. Maximiliano Gómez González obvykle nazývaný pouze jako Maxi Gómez po dvou vydařených sezónách v Celtě Vigo přestoupil na Mestallu. Uruguayský útočník v 71 ligových utkáních nastřílel 30 branek. Los Che za přestup zaplatilo nyní 14,5 milionů eur a výměnou navrátila Santi Minu. Ve smlouvě jsou ještě další bonusy ve výší 1,5 milionů eur, a navíc neuvedená výše procent z budoucího prodeje Gomeze, bude patřit do kasy Celty. Nový útočník podepsal smlouvu na pět let a jeho výkupní klauzule je ve výši 140 milionů eur.

Odcházející Santi Mina působil na Mestalle čtyři roky. Za Netopýry odehrál 117 ligových zápasů, ve kterých dokázal vstřelit 29 branek. Navíc se dokázal prosadit několikrát i v Copě del Rey a Evropských soutěžích, což se zatím Maxi Gómezovi nepovedlo. Santi Mina se vrací do Celty účetně jako volný hráč, ale ve skutečnosti snížil nákupní cenu Gómeze.

Média spekulují o tom, že cena Santi Miny mohla být zhruba 35 milionů eur, kdežto cena Maxi Gómeze okolo 50 milionů eur, a proto Valencia musela rozdíl doplatit ještě peněžně. Mluvilo se také o tom, že součásti dohody by mělo být hostování Jorge Saenze v Celtě Vigo, ale o jeho přesunu se zatím kluby nevyjádřily. Média píší o tom, že hostování bylo uzavřené dokonce po dobu dvou let.

Oficiální vyjádření Valencie CF:
„Valencia CF dosáhla dohody o přestupu uruguayského útočníka Maxi Gomeze z klubu Celta Vigo, který podepsal novou smlouvu ve Valencii CF do června 2024 s výkupní klauzulí ve výši 140 milionů eur.“

„Valencia CF dosáhla dohody o přestupu útočníka Santi Miny do klubu Celta Vigo. Klub by chtěl veřejně vyjádřit poděkování za hráčovo odhodlání, nasázení a profesionální přístup během 4 sezón ve Valencii CF, během kterých se podepsal na zisku trofeje Copy del Rey. Přejeme mu hodně štěstí do další fáze jeho fotbalové kariéry.“

Vyjádření Santi Miny:
„Po čtyřech letech nadešel čas se rozloučit s vámi všemi. Děkuji za všechny dobré momenty, které mi pomohly se stát lepším člověkem a hráčem. Dále bych chtěl poděkovat všem mým spoluhráčům a fanouškům, kteří od prvního dne mi pomáhali a fandili. Zároveň moje poděkování směřuje také celému realizačnímu týmu Valencie. Vždycky budu hrdý na to, že jsem byl součástí tohoto klubu, ze který jsem střílel góly a získal první trofej. Na to nikdy nezapomenu.“