The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Za týden končí letní přestupové období, co nám ještě přinese?

Za týden končí letní přestupové období, co nám ještě přinese?


Přelom srpna a září tentokrát vychází na víkendové dny, a tak letní přestupové období bude končit až v pondělí 2. září. Valencia musí být do té doby ještě aktivní i kdyby nechtěla, neboť dle oficiálních stránek klubu má v kádru příliš mnoho hráčů. Krom toho se bude každým dnem jistě spekulovat i o tom, jak dopadnou kauzy Rodrigo a Rafinha.

Španělský reprezentační útočník Rodrigo Moreno je členem valencijského kádru a není na něho žádná nabídka. To prohlásil generální ředitel Los Che Mateu Alemany pár dní před startem ligové sezóny 2019/2020. Rodrigo se pak proti Realu Sociedad objevil v základní sestavě a nyní o víkendu pro změnu nastoupil jako střídající hráč. Přesto se o jeho možném přestupu stále spekuluje, brání mu údajně pouze Angel Correa v Atleticu Madrid a Andre Silva v AC Milan. Italský klub se nejdříve musí zbavit portugalského útočníka, aby mohl přivést Argentince ze španělského celku, a ten tím získá ve své sestavě místo pro Rodriga. Zádrhelem celé věci tak je, že se AC Milan nedaří Silvu udat.  Valencia ho odmítá a naposledy prý ztroskotala jednání se Sportingem Lisabon. O víkendu se k věci vyjádřil sportovní ředitel milánského klubu Frederic Massara. Ten řekl, že Angel Correa a jeho možný přesun na San Siro je záležitost živená především médii. AC Milan prý udělal nezbytné nákupy a s podobou kádru jsou na severu Itálie spokojeni, což se týká i Silvy, kterému údajně věří a o kterém si myslí, že týmu ještě může hodně dát. Média se však nemíní příliš lehce vzdát velkého přestupového příběhu, který se už táhne mnoho týdnů, a tak uvádějí, že AC Milan chce těmito vyjádřeními pouze zatlačit na Atletico Madrid, aby snížilo částku, kterou požaduje za Correu. I v následujících dnech tak zřejmě budou přicházet nové a nové zprávy o triu Andre Silva, Angel Correa a Rodrigo Moreno a o jejich budoucnosti, která má být úzce provázaná.

Pokud by Rodrigo opravdu odešel, tak by bylo samozřejmě potřeba ho adekvátně nahradit. Alespoň trenér Marcelino v předzápasovém rozhovoru před utkáním s Celtou Vigo prohlásil, že si nedovede představit, že by jeho klíčový útočník odešel bez náhrady, protože by to byl výrazný krok zpět vzhledem k dosažení vytýčených cílů. Velkým problémem je, že vedení klubu, jmenovitě prezident Anil Murthy, nestanovilo žádný termín, do kdy může Rodrigo odcházet, aby případně byl dostatek času právě na sehnání náhrady. Murthy prohlásil, že možnost hráčova odchodu sahá až ke konci přestupového období, takže se můžeme dočkat i toho, že se Rodrigův odchod bude řešit 2. září večer a pak by to se sháněním náhrady bylo opravdu složité. Pak můžeme jen doufat, že bude mít někoho rychle k dispozici hráčský agent Jorge Mendes, dobrý to přítel vlastníka valencijského klubu Petera Lima. Ostatně o víkendu byl v médiích v souvislosti s Los Che opět zmiňován Radamel Falcao z AS Monaco. Když před dvěma týdny vypadal přestup Rodriga na spadnutí, tak se objevilo hned několik jiných jmen, která by mohla španělského reprezentanta na Mestalle nahradit. Jedním z jmenovaných byl i německý reprezentační útočník Timo Werner z celku RB Lipsko, kterému v jeho stávajícím klubu scházel už jen poslední rok smlouvy a nezdálo se, že je otevřený vyjednávání o jejím prodloužení. Včera však Lipsko oznámilo, že s hráčem smlouvu prodloužilo do roku 2023. Zajímavé však je, že ve smlouvě je dle německého deníku Kicker zanesena výkupní klauzule ve výši 30 milionů eur, což je v dnešním fotbale částka až směšně nízká. Jinak řečeno by to při prodeji Rodriga byla schopná uhradit i Valencia, ale dle médií došlo mezi Wernerem a Lipskem k jakési gentlemanské dohodě, že útočník ještě rok zůstane v klubu, který za něho pak dostane alespoň nějaké peníze, zatímco v případě neprodloužení smlouvy by odcházel samozřejmě zadarmo.

Krom Rodriga je dalším tématem táhnoucím se celým letním přestupovým obdobím barcelonský záložník Rafinha Alcantara. Ten je vyhlédnutou posilou trenéra Marcelina, kterému se líbí jeho herní schopnosti a všestrannost, díky které může nastoupit hned na několika místech v sestavě. Především by však měl přijít jako hráč, který by byl schopný zastoupit Daniho Pareja ve středu zálohy a kapitán Los Che by tak mohl během dlouhé sezóny častěji odpočívat. Někdo takový by se hodil především nyní, kdy je na marodce Carlos Soler, tedy jeden z hráčů, kteří by v případě potřeby mohli nastoupit na postu Daniho Pareja. Ovšem s přestupem brazilského středopolaře nesouhlasí Peter Lim, kterému se nelíbí historie hráčových zranění. Trenér Marcelino na jedné z nedávných tiskových konferencí prohlásil, že by Lim souhlasil s Rafinhou v případě, že ten by na Mestalle pouze hostoval. Pro tuto možnost je však potřeba, aby první krok udělala Barcelona, neboť Rafinhovi končí v katalánském klubu smlouva v roce 2020, takže pokud by nyní odešel na roční hostování, tak by mohl poté odejít zadarmo. Situaci ještě komplikuje fakt, že vlivem rozsáhlé marodky Barcelony se nyní Rafinha dostal do hry a díky dobrým výkonům si získal důvěru trenéra Ernesta Valverdeho, který uvažuje o tom, že by se mu šikovný Brazilec mohl v týmu hodit. Na druhou stranu sám Rafinha si je vědom toho, že po vyprázdnění marodky by už mnoho herních příležitostí nejspíš nedostával, takže by pro něho mohl být lepší odchod. V tom případě by i ta Barcelona mohla přistoupit k prodloužení smlouvy a k následnému hostování a v tom je šance pro Valencii.

Nicméně pokud Rodrigo odejde a Netopýrům se za něho podaří získat náhradu a pokud přijde Rafinha či alespoň jiný všestranný hráč do ofenzivy, tak by Los Che poté měli na soupisce prvního týmu 27 hráčů, nyní má dle klubového webu valencijské áčko 26 hráčů. Připomeňme, že ve Španělsku může mít prvoligový celek na soupisce jen 25 hráčů, přičemž trenér Marcelino navíc patří k vyznavačům spíše užšího kádru a jeho ideálem je 22 či 23 hráčů. Je tedy potřeba udělat redukční opatření. Víceméně jasný je odchod záložníka Alvara Medrana, který se pouze snaží najít zaměstnavatele v La Lize, ale pokud by se mu to nepodařilo, tak by měl zamířit do druholigového Raya Vallecana, kde v minulé sezóně hostoval. S velkou pravděpodobností odejde i obránce Salva Ruiz, neboť pro levý kraj obrany mají Netopýři Jose Luise Gayu a hostujícího Jaume Costu. A mít tři hráče na jeden post by byl zbytečný luxus. Ohledně Ruize měla být pokročilá jednání s Deportivem La Coruna, ale to momentálně utichlo. K odchodu je určen i útočník Ruben Sobrino, který na Mestalle od svého lednového příchodu prostě nepřesvědčil. Problém je, že ani média neuvádějí žádné potenciální zájemce. Nejistá je budoucnost nových posil Jasona a Manu Valleja. V soutěžním zápase si prozatím za Los Che nezahráli, v případném odchodu by jim pravděpodobně bráněno nebylo, ale ani u nich klub nejspíš neeviduje žádné zájemce.

A pak je tu dvojice Ferran Torres a Kang In Lee. Všichni se shodují, že jsou budoucností klubu, ale ohledně jejich využití v této sezóně panují rozpory. Vlastník Peter Lim, jehož postoj reprezentuje prezident klubu Anil Murthy, by tyto odchovance v sezóně 2019/2020 rád viděl ve valencijském kádru. To se týká především asijského mladíka. Poněkud jiného názoru jsou trenér Marcelino a generální ředitel Mateu Alemany, kteří si spíše myslí, že by pro jejich rozvoj a větší herní vytížení bylo lepší, když by tuto sezónu strávili na hostování v některém menším klubu. Ostatně mnoho mohlo napovědět víkendové utkání na hřišti Celty Vigo. K tomu nebyl k dispozici zraněný Carlos Soler a všeobecně se očekávalo, že ho nahradí právě jeden z dvojice Torres a Lee. Ovšem Marcelino to při skládání sestavy viděl jinak. Na pravý kraj zálohy vysunul Daniela Wasse, který jinak v poslední době hrával spíše na pravém kraji obranné řady. Ferran Torres se na hřiště dostal až v průběhu druhého poločasu, kdy vystřídal Picciniho a postavil se na pravý kraj zálohy, Wass se stáhl do obrany.  Kang In Lee se do hry vůbec nedostal. Možná i vyřešení nejbližší budoucnosti této dvojice odchovanců bude v závěru letního přestupového období zajímavé sledovat.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.