The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Alemany údajně v Portugalsku vyjednával příchod náhrady za Rodriga Morena

Alemany údajně v Portugalsku vyjednával příchod náhrady za Rodriga Morena


Letní přestupové období míří ke svému závěru, ale fanoušci Los Che zůstávají v nejistotě. Odejde Rodrigo? Atleticu Madrid se stále nedaří vytvořit potřebný prostor ve svém kádru, takže momentálně je španělský reprezentant v bezpečí, leč situace se může velmi rychle změnit. Pak bude důležité, aby Netopýři nebyli zaskočeni a aby naopak byli připraveni přivést rychle kvalitní náhradu. Dle některých médií se proto generální ředitel Los Che Mateu Alemany v uplynulých dnech vydal do Portugalska, kde jednal s Portem o Mousse Maregovi. Jiná média však jako favorita pro případný příchod na Mestallu uvádějí Daniho Olma z Dinama Záhřeb.

O budoucnosti útoku Los Che momentálně rozhodují Atletico Madrid a AC Milan

Jakákoliv jednání o možných posilách do útoku Valencie jsou nyní pro Alemanyho a jeho lidi extrémně náročná, protože nevědí, zda se nejedná o naprosto zbytečnou práci. Pokud totiž Rodrigo Moreno zůstane na Mestalle, tak samozřejmě k žádnému posílení útoku nedojde. A zda Rodrigo odejde, to není v jejich moci. S jeho prodejem nesouhlasí Alemany ani trenér Marcelino, ale majoritní akcionář Peter Lim rozhodl opačně, takže španělský reprezentant odejde do Atletica Madrid. Tedy pokud pro něj madridský klub do konce přestupového období vytvoří prostor v kádru i ve finanční fair play. Oba problémy má vyřešit Angel Correa a jeho odchod do AC Milan, ale i italský celek má své problémy a za Correu nabízí příliš málo. Navíc i milánské AC potřebuje pro novou posilu místo, které by měl uvolnit Andre Silva. O toho však na přestupovém trhu není zájem. O tom všem jsme vás však již informovali několikrát. Novou zprávou je tak prozatím poslední nabídka AC Milan za Correu. Italové by hráče rádi získali na dvouleté hostování, za každý rok by zaplatili 5 milionů eur. Součástí smlouvy by byla nepovinná opce na trvalý přestup za 25 milionů eur. To je nabídka zcela odlišná od požadavků Atletica, které potřebuje získat 50 milionů eur, pokud se mu má podařit přivést následně valencijského Rodriga. Představy obou klubů jsou tedy dost rozdílné a je tak otázkou, zda se jim je do pondělí 2. září podaří sjednotit.

Rodriga by u Netopýrů mohl nahradit Drak z Porta ...

Každopádně Valencia nemůže a ani nechce nečinně sledovat, jak jednání mezi Atleticem a AC Milan dopadnou. Vždyť prezident Los Che Anil Murthy řekl, že jedinou hranicí pro prodej Rodriga je konec přestupového období. Valencia tak musí mít dopředu rozjednané varianty řešení Rodrigova odchodu, pokud tedy nechce jít do sezóny bez Rodriga a bez odpovídající náhrady. Dle deníku SuperDeporte se proto Alemany o víkendu vypravil do Portugalska, kde jednal o možném příchodu útočníka Porta Mousse Maregi. To je osmadvacetiletý reprezentant Mali, který se však může pyšnit i francouzským pasem. Jednání s Portem jsou však vždy obtížná, Draci umějí hráče výhodně prodat. Výhodou Los Che by mohlo být, že se Porto v této sezóně nepodívá do Ligy mistrů, protože v předkole nestačilo na Krasnodar, se kterým se mimochodem Valencia utkala na jaře v Evropské lize. V minulé sezóně vstřelil Marega za Porto celkem 21 gólů, z toho například 11 v portugalské lize a 6 v Lize mistrů. V této sezóně svůj střelecký účet otevřel o víkendu, kdy Porto porazilo v ligovém utkání lisabonskou Benficu 2:0 na jejím hřišti. Marega je univerzální útočník schopný zahrát jako osamocený hrotový útočník, v útočné dvojici, ale i na křídlech. Dle specializovaného serveru TransferMarkt.es je jeho aktuální hodnota 30 milionů eur.

... nebo španělský mladík z Chorvatska

Levnější variantou posílení by mohl být Dani Olmo, u něhož již výše zmíněný server TransferMarkt.es uvádí aktuální hodnotu 15 milionů eur. Olmo je spoluhráč Carlose Solera a Manu Valleja z úspěšné španělské jednadvacítky, která letos v létě získala zlaté medaile na evropském šampionátu této věkové kategorie. Fotbalová cesta tohoto jednadvacetiletého mladíka je celkem zajímavá. Začínal v barcelonském Espanyolu, ale v devíti letech zamířil k slavnějšímu městskému rivalovi. Ovšem ani v proslulé barcelonské akademii La Masii nevydržel až do dospělosti a v roce 2014 ve svých šestnácti letech zamířil na trochu nečekanou adresu, neboť jeho novým klubem se stalo chorvatské Dinamo Záhřeb, kterému je dosud věrný. Za áčko Dinama má na kontě přes 100 soutěžních zápasů, v nichž nastřílel 30 gólů. V poslední sezóně vstřelil 8 gólů v chorvatské lize a 3 góly v Lize mistrů. Záhřebský klub si v milionářské soutěži zahraje i v této sezóně, neboť právě včera ve 4. předkole úspěšně vyřadil švýcarské Young Boys, s nimiž se mimochodem Valencia poměřovala před rokem v základní skupině této soutěže. Olmo je sice rovněž univerzál do ofenzívy, ale přímo na hrotu útoku nemá odehráno víceméně nic. Jeho postem je v systému 4-2-3-1 buď střední ofenzivní záložník či kterékoliv z křídel. Těžko tedy soudit, jak by dokázal zastoupit Rodriga ve valencijském útoku v systému 4-4-2. Na druhou stranu vzhledem k jeho hernímu zařazení se objevují i spekulace, že by jeho příchod nemusel být vázán na odchod Rodriga a že by Olmo mohl naopak v plánech Los Che nahradit barcelonského Rafinhu. Olma můžeme rovněž označit za ofenzivního univerzála, ale oproti Rafinhovi však není španělský mladík vůbec zvyklý na post středního záložníka a Netopýři by tak nadále zůstali bez alternativy za Daniho Pareja, kterou přitom celé přestupové období shánějí.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.