The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

SLEDOVALI JSME ONLINE: Závěr letního přestupového období 2019

SLEDOVALI JSME ONLINE: Závěr letního přestupového období 2019


KONEC PŘENOSU 3. 9. 2019 v 10:40 – Netradičně až druhý zářijový den skončí ve Španělsku letní přestupové období 2019. V okamžiku zveřejnění tohoto článku tak kluby mají už jen něco málo přes osmnáct hodin na dořešení svých obchodů. Vzhledem k tomu, že lze očekávat na přestupovém trhu i aktivitu Los Che, tak jsme se rozhodli přinášet vám dnes přestupové novinky formou online přenosu závěru přestupového období, jako již několikrát v minulosti. Nejnovější zprávy budou řazeny nahoru a v úvodu článku bude vždy uveden čas poslední aktualizace.

ÚTERÝ 3. září 2019

10:40 - Server ElDesmarque.com uvádí, že Alvaro Medran s Valencií rozvázal smlouvu a je tak nyní volným hráčem, který si může svobodně hledat nové působiště. Tato informace není oficiálně potvrzena, nicméně na klubovém webu v kádru valencijského áčka oproti níže uvedenému přehledu scházejí nově příchozí Correia a právě Medran.

10:00 - Po letním přestupovém období 2019 má Valencia v kádru prvního týmu 25 hráčů, což je ve Španělsku maximální povolený počet. Trenér Marcelino preferuje kádr užší, ale Netopýři se nedokázali za celé léto zbavit několika hráčů, s nimiž Marcelino rozhodně nepočítá. Minimálně půlrok bez zápasového vytížení tak před sebou pravděpodobně mají především Ruben Sobrino a Alvaro Medran. Na následujícím obrázku je současná podoba valencijského áčka a poslední dva odchody, které Los Che zrealizovali v závěru letního přestupového období, tedy Jason a Salva Ruiz (po rozkliknutí se obrázek zvětší).

kadr916

9:25 - V poslední den letního přestupového období 2019 udělala Valencia tři změny ve svém kádru, celkem jich ale bylo podstatně více. Hostování v přestup se změnilo u Denise Cherysheva, nyní již bývalého hráče Villarrealu. Nově přišli Jasper Cillessen z Barcelony, Manu Vallejo z Cadizu, Maxi Gomez z Celty Vigo, Eliaquim Mangala jako volný hráč po ukončení smlouvy v Manchesteru City, Jaume Costa na hostování z Villarrealu a Thierry Correia ze Sportingu Lisabon. Dalšími novými hráči se stali Jorge Saenz z Tenerife, Salva Ruiz jako volný hráč po ukončení smlouvy v Mallorce a Jason jako volný hráč po konci smlouvy v Levante. Tito tři se však na Mestalle dlouho nezdrželi a ještě během léta Valencii opustili, přičemž Saenz hostuje v dresu Celty Vigo, Jason je hostem v Getafe a Salva Ruiz přestoupil do Deportiva La Coruna. Významnějšími odchody jsou Neto do Barcelony, Santi Mina do Celty Vigo, Toni Lato na hostování do PSV Eindhoven a Ruben Vezo do Levante. Netopýry dále opustili Fran Villalba na hostování do Birminghamu, Jeison Murillo do Sampdorie Janov, Aymen Abdennour po ukončení smlouvy jako volný hráč do Kayserisporu, Nacho Gil do Ponferradiny, Uros Racic na hostování do Famalicaa a Alex Blanco do Zaragozy.

7:40 - Valencia do půlnoci nakonec nezaznamenala žádný příchod ani odchod, což znamená, že:
- Rodrigo, Medrán i Sobrino zůstávají ve Valencii
- K Netopýrům nepřijde žádná posila do středu záložní řady

Kouč Marcelino tak v případě nutnosti nahrazení kapitána Daniho Pareja ve středu pole bude muset improvizovat. K tomu si bude muset vystačit s alternativami v podobě Daniela Wasse nebo Carlose Solera, pro než se nejedná o přirozený post, ale dokáží zde zahrát. Eventuelně pak zůstává k dispozici nechtěný Medrán, jenž je středovým záložníkem, avšak Valencia se jej nedokázala zbavit, i když s ním již nepočítala.

PONDĚLÍ 2. září 2019

21:08 - SALVA RUIZ je OFICIÁLNĚ hráčem Deportiva La Coruňa. Oba kluby o tom právě informovaly. Hráč z líhně valencijské akademie odchází zdarma. Valencia však z budoucího prodeje získá dosud neuvedený procentuelní podíl. V novém působišti podepsal Salva kontrakt na 3 roky.

20:55 - Valencia konečně OFICIÁLNĚ oznámila to, co už je bráno za hotovou věc - k Netopýrům míří na trvalý přestup ze Sportingu Lisabon pravý obránce Thierry Correia. Španělský klub to oficiálně oznámil na svém webu a doplnil, že nová posila podepsala kontrakt do 30. června 2024, jehož součástí je výkupní klauzule 100 milionů eur.

20:15 - Nesmíme zapomenout, že ještě nejsou dořešeny také odchody. Valencia se bude do půlnoci snažit zbavit ještě Rubéna Sobrina a Alvara Medrana. Zatím o nich nejsou žádné novinky...

19:58 - Celta Vigo oficiálně oznámila podpis Rafinhy z Barcelony. Tím tak končí dlouhá letní sága spekulací o přestupu Rafinhy do Valencie. Kauza Rafinha má nečekané vyvrcholení. Hráč se napřed dohodl na prodloužení smlouvy s Barcelonou a následně zamíří do Viga na roční hostování. Celta zaplatí za zápůjčku 1,5 milionu eur a také bude platit hráčův plat. Podaří se Netopýrům ještě získat někoho, kdo by kryl záda Dani Parejovi???

19:50 - K Deportivu La Coruňa se má připojit Salva Ruiz, levý obránce, jenž je produktem mládežnické akademie Valencie. Salva půjde Deporu pomoci k návratu do nejvyšší španělské soutěže. Zatím nejsou známy podrobnosti, zda se bude jednat o přestup nebo hostování.

15:10 - Pravděpodobnost odchodu Rodriga Morena z Valencie se zřejmě o něco snížila. Hlavním blokátorem Rodrigova přestupu byl dle všeho především Andre Silva, kterého se potřeboval AC Milan zbavit, aby mohl přivést Angela Correu z Atletica Madrid. Místo toho by pak do madridského celku zamířil útočník Los Che. Nyní je situace taková, že se sice italský klub Andre Silvy zbaví, když ho pošle do Frankfurtu, ale z Německa na San Siro na oplátku zamíří Ante Rebic. Co to znamená? Místo v kádru AC Milan se neuvolní, tám pádem do Itálie nezamíří Angel Correa a tím pádem nebude Atletico Madrid schopné zaplatit Netopýrům 60 milionů eur za Rodriga.

14:55 - OFICIÁLNĚ: První dnešní oficiálně potvrzenou změnou v kádru Los Che je odchod záložníka Jasona na roční hostování do Getafe. Madridský klub dle všeho nemá opci na trvalý přestup. Připomeňme, že pětadvacetiletý Jason Valencii v létě posílil jako volný hráč poté, co mu skončila smlouva v Levante. Během letní předsezónní přípravy však očividně nepřesvědčil trenéra Marcelina o svém přínos pro tým.

jason getafe916

14:30 - Pravý bek Sportingu Lisabon Thierry Correia již přicestoval do Valencie, před pár desítkami minut vystoupil z letadla na letišti v Manises. Po příletu zamířil na lékařskou prohlídku, po níž by měl u Netopýrů podepsat smlouvu. Deník SuperDeporte na svém webu uvádí, že dvacetiletý Portugalec, který svou vlast reprezentoval například na letošním světovém šampionátu věkové kategorie U20 a který se po vyřešení svého přestupu připojí k portugalskému národnímu týmu věkové kategorie U21, by měl ve Valencii být na ročním hostování, na jehož konci však bude povinná opce na odkup za 12 milionů eur.

correia manises916

12:57 - Mnoho zdrojů začalo nyní uvádět částku za přestup Correi sumu 12 milionů eur plus bonusy, nebo rovnou 15 milionů eur.

11:50 - Podle dvou renomovaných valencijských novinářů je již Thierry Correia na cestě do Valencie, kde se má podrobit lékařským testům. Údajně se má jednat o trvalý přestup a ne jen hostování. Částka zatím není známa, ale hovoří se o třech milionech eur.

10:35 - Vypadá to, že si Jason Remeseiro bude v letošním ročníku hájit barvy Getafe. Aktuální informace hovoří o tom, že se Valencie dohodla s Getafe na ročním hostování tohoto křídelníka. Jason se tak na Mestalle pravděpodobně dlouho neohřál.

Valencia se blíží k uzavření podpisu pravého obránce. Tím by měl být teprve dvacetiletý Thierry Correia ze Sportingu Lisabon. Tento odchovanec portugalského klubu v nové sezóně zatím odehrál plný počet minut ve všech čtyřech ligových utkáních i v pohárovém utkání. (zdroj: RadioEsport Valencia)

9:15 -Přestupová sága kolem Rafinhi by mohla mít nakonec nečekaný zvrat. O Rafinhu se dle Mundodeportivo velice intenzivně zajímá Celta VigoÚdajně mají zástupci Celty dojednávat snížení hráčova platu. Pokud se obě strany domluví, tak budou muset Los Che hledat střídače pro Pareja někde jinde.

Některá francouzská média přicházejí s tím, že se Valencie zajímá o služby pravého obránce Thomase Mueniera z PSG. Muenier je belgický reprezentant o kterého měli Netopýři zájem již v minulosti. Problémem bude pravděpodobně cena. PSG údajně za svého beka požaduje 20 miliónů eur.

7:45 - The Sun právě přichází s oznámení, že se Valencie zařadila do zástupu nápadníků italského snipera Mauro Icardiho! Celá operace by začínala mít reálné obrysy v případě rozjezdu přestupového kolotoče okolo Rodriga Morena a dalších účastníků této rošády. Výraznou roli v celé relizaci by mohl sehrát Icardiho agent Jorge Mendes

Deník Marca informuje o tom, že vzhledem k nepříznivé situaci se zraněným Piccinim bude muset Valencie přivést náhradu. Elseid Hysaj se zdá být pro Netopýry příliš drahý a tak se technický sekretariát poohlíží po alternativě. Tou by se měl stát Mauricio Isla z Fenerbahce. Tento zkušený chilský hráč si zahrál za kluby jako Udinese, Juventus nebo Olimpique de Marseille a má zkušenosti z Ligy mistrů nebo Evropské ligy. Jeho cena by se mohla pohybovat okolo 3 miliónů eur.

6:00 – Dnes se můžeme dočkat i odchodů některých Netopýrů. Víceméně jasný je odchod záložníka Alvara Medrana, který se pouze snaží najít zaměstnavatele v La Lize, ale pokud by se mu to nepodařilo, tak by měl zamířit do druholigového Raya Vallecana, kde v minulé sezóně hostoval. S velkou pravděpodobností odejde i obránce Salva Ruiz, neboť pro levý kraj obrany mají Netopýři Jose Luise Gayu a hostujícího Jaume Costu. Ohledně Ruize měla být pokročilá jednání s Deportivem La Coruna, ale to momentálně utichlo, pravděpodobně kvůli finanční fair play galicijského týmu. K odchodu je určen i útočník Ruben Sobrino, který na Mestalle od svého lednového příchodu prostě nepřesvědčil. Problém je, že ani média neuvádějí žádné potenciální zájemce. Nejistá je budoucnost nových posil Jasona a Manu Valleja. Dle spekulací je k odchodu určen Jason, a to navzdory tomu, že by při současném stavu Picciniho byl možnou variantou pro pravý kraj obrany, zatímco Valleja by si Marcelino rád ponechal. A pak je tu dvojice Ferran Torres a Kang In Lee. Možná i vyřešení nejbližší budoucnosti této dvojice odchovanců bude v závěru letního přestupového období zajímavé sledovat, protože v některých menších prvoligových klubech by bezpochyby dostávali více herních příležitostí.

5:55 – Čeho se dnes můžeme ze strany Valencie dočkat? Teoreticky mohou na Mestallu zamířit až tři noví hráči, ale to jsou teorie opravdu hodně divoké. První posila by přišla jako náhrada za dlouhodobě zraněného Cristiana Picciniho. Druhá posila by měla splňovat požadavky na všestranného ofenzivního hráče, který by umožnil trenéru Marcelinovi šetřit v průběhu sezóny častěji kapitána Daniho Pareja. No a třetí posila by přišla v případě odchodu Rodriga Morena z Mestally a mělo by se jednat o typově podobného hráče, jakým je španělský reprezentant. Jaké jsou možnosti u zmiňovaných tří posil? Za Picciniho si Netopýři prioritně vyhlédli albánského reprezentanta Elseida Hysaje z Neapole. Valencii se údajně podařilo dohodnout se samotným hráčem, ale s italským celkem prozatím ne. Netopýři se tak možná poohlédnou po někom jiném, média spekulovala o Davide Santonovi z AS Řím, bývalém hráči Juventusu Turin Martinu Caceresovi či o Javieru Manquillovi z Newcastlu. Co se týče onoho všestranného ofenzivního hráče, tak to by měl být Rafinha Alcantara z Barcelony. Ovšem jak moc ho na Mestalle chtějí trenér Marcelino či generální ředitel Mateu Alemany, tak moc ho odmítá majoritní akcionář klubu Peter Lim. A ten má konečné slovo. Zdá se tedy, že tato přestupová sága táhnoucí se celým létem neskončí příchodem Brazilce k Netopýrům. Víceméně celé léto se řeší i budoucnost valencijského útočníka Rodriga Morena. Nejprve to vypadalo na jasný odchod, později spíše na setrvání u Los Che a před nedávnem se již loučil se spoluhráči před odchodem do Atletica Madrid. Jenomže madridský celek pro něho nemá místo a nedaří se mu zbavit Angela Correi, po kterém touží AC Milan, ale tomu pro změnu brzdí přestupy Andre Silva, o kterého na přestupovém trhu není příliš velký zájem. Při čtvrtečním losu základních skupin Ligy mistrů se již zástupci Atletica Madrid vyjadřovali, že je příchod Rodriga nepravděpodobný. Ale dokud se přestupové okno neuzavře, tak se může stát cokoliv. Kdo by přišel místo Rodriga? V médiích jsou zmiňována jména jako Moussa Marega z Porta, Dani Olmo z Dinama Záhřeb či Abel Ruiz z Barcelony.

 • Vysvětlíte mně prosím někdo - proč jsme toho Jasona nebo Manu Valleja podepisovali, když je chceme okamžitě prodat? U Jasona to dokážu ještě jakš takš pochopit - podepsali jsme ho zadarmo nejspíš teda s vidinou prodeje a okmažitého zisku ... u mladého Valleja to ale nechápu

 • V odpovědi na: JEFFINHO

  Já bych očekával hostovačku bez možnosti odkupu... Tím se nic zkazit nedá, ba naopak - můžeme jen získat...

 • Valencia by mala byť ochotná dať aspoň 20M za Hysaja alebo Meuniera. A Icardiho by som nebral. Problémový hráč

 • No myslím, že se večer ještě budeme divit jakou rošádu nám předvede kouzelník Mendes. Correia je jeho koník. Otázka je jestli má na to aby u nás hrál...

 • U mňa by bol Correia asi dobrá voľba a tak isto aj Dani Olmo.

 • Jsem se tesil na poradny přestup Hysaje takže asi zase nic a v LM 3misto...*30*

 • V odpovědi na: JakubOcko

  Neblázni... Hranici pro postup/nepostup do vyřazovací fáze ti přece nedělá jeden hráč...

 • No uvidíme, možno z Correi bude nový Cancelo *9* , najviac som zvedavý či sa nekoho podarí priviesť do tej zálohy, a či náhodou aj Rodriga nestrelia preč , inak ak by miesto neho prišiel napr. Icardi, nebol by som proti *16*

 • Icardi ten bude nejspis hostovat v PSG takze zase nic.

 • Ten Lim mě už začíná fakt pěkně ..... Místo toho aby jsme přivedli jak Rafinhu tak Denise Suareze tak nám je oba vyfoukne Celta. A Suarez nás sám porazí ve vzájemným zápase. Nedejbože aby se Parejo zranil.

 • V odpovědi na: PitaSt

  Kdyby nebyl Lim, tak nemame Guedese takže to furt vidim ruzove to co dela.

 • V odpovědi na: JakubOcko

  Na druhou stranu pokud by nebyl rekordní přestup Guedese, tak by se třeba kádr budoval rovnoměrněji a bylo by i na posílení jiných postů. Ale to jsou jen kdyby.

 • No chýbajú nám mená, ktoré by výraznejšie pozdvyhli úroveň mužštva vyššie, ako to bolo v prípade Guedesa. Určite by som predal aj Gameira a privideol ešte jedného schopného útočníka. Myslím, že Maxi bude chcieť hrať čo najviac a teda nám nejakú extra striedačku pre útok netreba. Navyše, ak Guedes má potenciál hrať v predu.

 • V odpovědi na: aadam_s

  Tak hlavně letos nebyl velkej rozpočet na přestupy a vypadá to, že už jsme většinu toho rozpočtu utratili. Takže za to málo, co si ještě můžeme dovolit, se snažíme nějak alespoň zalepit zbývající díry (pozice pravého beka a středový záložník, když se se nepodařilo udělat Rafinhu za rozumně nízkou cenu).
  Stejně tak se onehdá uhrály překvapivé přestupy typu Senderos, Keita, Stankevicius, atd....

 • A taky mne mrzí ten Chicharito, co přestoupil do Sevilly. Toho jsem si u nás už dlouhá léta přál...

 • Ještě pořád můžeme Solera předělat zpátky na CM. Na pozici LM a RM teď máme dost hráčů :D Tím by se jeden problém vyřešil :D

 • V odpovědi na: Ingi

  To vnímam ako celkom dobré riešenie :) na FM som ho mal tiež v strede

 • S tym Rafinhom je to skoda, formu ma zatial dobru a oni ho nechaju Celte, kludne mohol na tu hostovacku prist, nakoniec to dopadne tak ze nikoho nezozenu a budeme docela dost v prdeli, najhorsie je ze mame strasne nachylnych hravov na zranenia, napr. Guedes, Coquelin aj Kondo *34*

 • V odpovědi na: mikita10sM

  Za 1,5 na hostování, co více bychom mohli chtít :D No, možná tady bude nad tím plakat, ale on se v příštím zápase zraní a Celta bude platit celý rok plat nehrajícímu hráči :D

 • Posledni den prestupu zatim velke zklamani. Tesil jsem se na Hysaje.

 • Hmm tak tohle byl hodne spatny prestupak

 • V odpovědi na: JEFFINHO

  Přesně tak. Počkejte až se nám zraní tři hráči a budeme hrát všechny tři soutěže. Tak do CdR povolají Béčko, které v prvním kole vypadne. Do LM nasadí nejlepší sestavu a Ligu potom budou hrát zahřívači lavičky :D Takže to bude vypadat krásně :D

 • Tak když to nějak celý sesumíruju oproti loňsku vlatně žádná změna. Nikdo ze základu neodešel ani nepřišel.
  Golmani: se prohodili, osobně bych bral nejradši zpátky Neta, ale nemyslím si že tohle bude post, kde budeme mít problém.
  Obrana: pravý bek to je otázka, asi ze začátku stejně bude hrát jen Wass a uvidíme co následně předvede ten novej mladej kluk portugalskej. Lehce jsme vystužilii pozici stopera, uvidíme jak se Mangala dokáže vrátit, rád bych ho viděl v základu, ale minimálně ze začátku se na hřiště stejně moc nepodívá. Na levým beku z mýho podledu žádná změna. Gaya tam stejně nikoho nepustí.
  Záloha: Naprosto beze změny. Tady mě velmi mrzí, až lehce nasírá, že jsme nepřivedli toho Rafinhu.
  Útok: Uvidíme jak se chytne Maxi, doufám, že se chytne, zatím co jsem viděl, tak to bylo velký zklamání na borce co měla bejt naše hlavní letní posila, ale ještě mu dám prostor ať mi ukáže že to v něm je. Zatím pro mě jasná dvojice Rodrigo a Gameiro. Santi Mina za ty roky ukázal, že může být velmi platný, ale top útočník to pro mě nikdy nebyl
  K oslabení kádru nedošlo, Loni to byla nakonec velmi dobrá sezona takže papírově by to letos němělo bejt horši. tak uvidíme.
  AMUNT Valencia !!!

 • Tak ako som očakával, nikoho sme nepriviedli, keby sa nezranil Piccini nepríde ani to portugalské ucho. Jednoznačne za tým ešte vidím spory LIM + Mendes vs Alemany + Murthy , lebo sa nevedia na ničom dohodnúť. Ked už jedny sú blízko dohody druhý to zatrhnu a opačne, potom to dopadá takto.
  Golmani - OK
  Obrana - Stopery OK , RB - Teraz OK , LB - v prípade zranenia Gayu sme absolutne v péčku
  Záloha - ani pomyslet ked sa Parejo zraní
  Utok - jednoznačne stavať od začiatku Gomesa a nie na posledných 20-30 min. Myslím že Rodrigo aj Gameiro nám ukázali už min sezonu že sa na nich spoliahať nedá.
  Tu ma mrzí že sa Rodrigo nepodaril streliť, myslím si že po tejto sezone bude mať hodnotu polovičnú(bodaj by som sa mýlil *16*)
  + viac šancí pre Valleja , je to mladý reprezentant tak prečo nie.

 • A ešte za mňa super že neodišli Ferran, Kang a aj spomínaný Manu na hosťovačky, oni + Soler sú mladíci ktorý budú lepší a lepší a priestor si zaslužia, je to naša finančná budúcnosť *14**14**16**1*

 • V odpovědi na: mikita10sM

  Až se nám zraní dva útočníci na měsíc, tak třeba útočná dvojice Manu+Kangin bude zářit :D

 • Nič v zlom, ale takto do*ebané prestupové obdobie som ešte nevidel *38* Okrem Mangala a Cillissena nik poriadny neprišiel. Skôr všetko kvalitné a zohrane odišlo *7* Každý tým v LaLige posilňoval. Čo sa týka zvyšku európskych klubov (LM, EL) tak tiež. Budeme len fackovacimi panákmi *37* Túto sezónu bude *1* trpieť. Nechcení hráči (Sibrino, Medran,...) budú hrať. Aspoň sa ukážu. Tak ako Bale v RM.

 • Poslední den letního přestupového období mi jen potvrdil co jsem psal v nedávném článku Co očekávají redaktoři ValenciaCF.cz od sezóny 2019/2020? *3* Tedy i po přestupovém období jsem s tímto nespokojen, ke změnám došlo jen kosmetickým. Nebo by šlo napsat zbytečným?

  Marcelino moc spokojenej asi nebude, protože chtěl všestranného hráče do ofenzivy, který by mohl zaskočit za Pareja, ale ten nepřišel. Chtěl užší kádr s 22 až 23 hráči a má plný stav 25 fotbalistů v kádru. Při zranění Picciniho chtěl někoho zkušenýho, kdo by mohl hned hrát a přišel dvacetiletý jogurt. Ten má navíc jen 1,8 m výšky a Marcelino preferuje vyšší hráče. Po "vyřešení" krize měla probíhat přestupová politika formou shody všech zúčastněných, ale dle výše uvedeného je zřejmé, že minimálně v několika bodech byla rozhodně přestupová politika Los Che v rozporu s přáními klubového trenéra. Je zcela jasně vidět, že tedy krize ve vedení rozhodně neskončila a jsem zvědavý, jak se všichni zúčastnění k tomu postaví. Alemany, který už v přestupové politice zřejmě nemá více méně žádné slovo? Marcelino, jehož přání a názory jsou očividně ze strany vlastníka klubu zcela ignorovány? Vydrží na svých pozicích nebo se sebou nenechají zametat a panu Limovi se na to vykašlou?

 • V odpovědi na: ruty

  Stačí si prečítať i moju víziu *37* Stačia zlé výsledky a partia okolo Alemanyho pôjde k vode a Mendes si privedie koho bude len chcieť *37* Každý kto videl prípravu a prvé zápasy *1* tak videl ako mužstvo hrá. A verte pánovia a dámy (ak tu nejaké sú), že s Los Che to pôjde dole...

 • Mimochodem je zajímavé ohlédnout se za vývojem kauzy Rafinha během letošního léta *6*

  V červnu bylo zveřejněno, že se Valencia zajímá o dvojici barcelonských záložníků Denise Suareze a Rafinhu. Oba by si však údajně nemohla dovolit, takže se zaměřila na Rafinhu, zatímco Denis Suarez přestoupil do Celty Vigo.

  Na přelomu července a srpna Valencii zasáhla krize ve vedení. Jedním ze sporných bodů měl být právě i Rafinha. Na Mestalle ho chtěli trenér Marcelino i generální ředitel Alemany, ale kvůli historii jeho zranění ho odmítal vlastník klubu Lim.

  V průběhu srpna trenér Marcelino na jedné z tiskových konferencí poprvé veřejně přiznal zájem o Rafinhu a řekl, že Lim by souhlasil, pokud by Rafinha na Mestallu zamířil jen formou hostování. Trvalý přestup Lim nadále odmítal. Ovšem aby mohl Rafinha z Barcelony odejít na hostování, tak k tomu bylo potřeba, aby na Camp Nou prodloužil smlouvu, neboť stávající mu končila v roce 2020, takže by pro Barcelonu nemělo smysl, když by nyní odešel na roční hostování a poté by byl volným hráčem a mohl by kamkoliv odejít zadarmo. V závěru přestupového období Rafinha s Barcelonou opravdu prodloužil smlouvu a odešel na hostování ... ale do Celty Vigo. Celta tak má nyní k dispozici kompletní dvojici Denis Suarez a Rafinha. Kompletní dvojici, kterou by si Valencia údajně dle červnových zpráv nemohla dovolit.

 • V odpovědi na: ruty

  Celta Vigo si dovolila vziať 2 hráčov z FCB na ktorych vraj Valencia nemala. Alebo mala aspoň iba na jedného. To je choré... Rozum sa zastavuje nad vedením Valencie.

 • GK - Tady mě mrzí, že zas bude dvojkou Jaume. Výměna Cillessen<->Neto je pouze kosmetická. Nicméně Jaume si zaslouží být jedničkou, velmi spolehlivý brankář (pominu-li dvě minely z loňské Copy) a odchovanec. Každopádně na tomto postu nás bota rozhodně tlačit nebude.

  RB - Při zranění Picciniho nutné posílení. Bohužel však unáhlený drahý nákup řízený Mendesem ve stylu starých dob, kdy jsme takhle utráceli z mladíky jako André Gomese a spol. Tady nezbývá než doufat, že to je hlavně dobrá investice a Correia se rozehraje stejně dobře jako Cancelo. Co mě ale zaráží je, že letos to vypadalo na velmi omezený rozpočet (hlavně asi díky drahému nákupu Guedese před rokem), a my jsme vysolili takovou částku za dvacetiletého borce, aby aspoň na půl roku nahradil zraněného hráče, jenž nás vyšel původně na 8 milionů. Radši bych bral průměráka na hostovačku, který se může střídat s Wassem, a místo toho investovat peníze do náhrady za Pareja.

  CB - Za mne střed obrany nepřesvědčivý, a to i při nasazení dvojice Garay - Paulista. Rozhodně nejsou ani z poloviny tak dobří jako např. bývala dvojice Mustafi - Otamendi. Přijde mi, že v poslední době inkasujeme v průměru každý zápas alespoň jeden gól. Diakhaby mi přijde už od začátku dost tragický. Tady doufám, že se snad chytí Mangala, který nás naštěstí nic nestál a vytvoří s někým z dvojice Garay-Paulista pevnou dvojici. Za mne zimní cíl střelit nějakým šílencům Diakhabyho a přivést pořádného stopera. Garay už je na konci kariérního vrcholu a je náchylný na zranění.

  LB - Zde jasně počítám s Gayou. Nesouhlasím však s názorem, který zde zazněl. Myslím si, že Jaume Costa je velmi dobrá náhrada. Alespoň zatím se mi jeho výkony ve Valencii líbily. Snad si je udrží, když dostane prostor.

  RM - Pravé křídlo nás vůbec netrápí. Soler je na velmi dobré úrovni, v případě zranění veliká šance, aby jej zastoupil talentovaný Ferran, který alespoň nějaké minuty potřebuje, aby z něj byl nový Soler! A v případě pochybností, kdy by se Ferran neověřil, může hasit Wass.

  CM - A zde jsme pánové v pr*eli! Parejo je na vrcholu, je mu 30 let a zatím se mu zranění vyhýbala. Jednou to ale přijít může a pokud se tak stane, budeme úplně poloviční, jako Barcelona bez Messiho. Nepřišla žádná posila, co by Parejovu vytížení ulevila, a to je největší fail tohodle přestupáku. Sice tam můžeme šoupnout v nouzi opět hasiče Wasse, ale bude sotva poloviční. Můžeme tam šoupnout Solera, ale vždy, když jsem ho tam viděl hrát, ježily se mi vlasy hrůzou na hlavě...

  DM - Couqelin/Kondogbia, naprosto super vykrytý post. Je až zarážející, jak moc se Coq za poslední sezónu zvedl. Je velmi těžké dokonce i vybrat pouze jednoho z těchto dvou trvale do základu. Myslím si, že tady dojde k rozumnému rozložení minut mezi oba, pokud jednoho z nich nedostihne dlouhodobější zranění.

  LM - Levé křídlo bez problémů, ačkoliv jsem hodně zklamaný, jak šly výkony Guedese v minulé sezóně dolů. Čeryšev každopádně dobrý žolík. Zde se jen bojím, aby nezakrněl Kangin a dostával také nějaký prostor. Je to mladý kouzelník a musí občas hrát, aspoň bych ho nasadil do Copy proti slabším, případně např. proti Lille.

  Útok - Tady ještě bude veselo. Stále nám chybí přirozený zabiják, což měl být Maxi, který ale zatím nic nepředvedl. Souhlasím s tím, že jej musíme začít nasazovat v základu, ať se zkusí rozehrát pořádně a zjistíme, co v něm je. Rodrigo tak trošku vyhasíná a ačkoliv jsem z Gameira byl nadšen ke konci sezóny a v přípravě, nějak to s ním začíná jít dolů. K Sobrinovi bych se raději nevyjadřoval, zkusme mu najít hostovačku alespoň v lednu.

  Dodatek: Co mne opravdu sejří je, že průměráci jako Celta dokážou přivést oba našel cíle - tj. Suareze a Rafinhu. Něco je špatně u nás ve vedení a rozhodne to není Marcelino, jenž byl tím, kdo si hráče vyžádal. Co se stalo špatně, že nakonec jsme my nedotáhli aspoň tu hostovačku? Jak vidno, u Celty to najednou šlo. Zřejmě faktor Lim. Takže jsou dva scénáře:
  A) Buď se nějak záhadně semkneme a uhrajeme super podzim a vše zůstane jak je
  B) Do ledna bude ještě veselo - mizerné výsledky a hra jako na houpačce, napjatá situace sportovní, v kabině a potažmo i ve vedení -> vyhazov Marcelina (a s ním možná i Alemanyho). Následně najmutí nového kouče, kterému bude naslibováno kde co a po příchodu zjistí, že má zcela svázané ruce a spoustu rozhodnutí za něj dělají jiní (Lim + Mendes) a z toho plynoucí pokračování krize minimálně do konce sezóny.

 • V odpovědi na: Woyta

  Woyto vidíš na Jaumeho Costu som uplne zabudol *9* a to som ho prvý zápas chválil *37* , tak nic LB máme v pohode *12*

 • Nikto nepríde, ale i tak treba vyhodiť nepotrebných hráčov, ktorí by mohli hrať v CdR alebo v zápasoch kde je potreba. To je ale konanie...

 • V odpovědi na: Harakant

  Nepotřebný hráče bylo potřeba vyhodit, protože kádr není nafukovací. Může být maximálně 25 hráčů, my jich teď po odchodu Medrana máme 24, takže skoro plno *5* Na druhou stranu i kdyby tu třeba ten Medran zůstal a poprvé se dostal do hry někdy v CdR, tak co bychom od něho mohli očekávat? Nerozehraný, po měsících vysedávání na lavičce či spíše na tribuně. To by nejspíš žádný pořádný výkon neodvedl. Já si vzpomínám, když takhle v minulé sezóně dostal konečně příležitost Lato po dlouhém vysedávání, tak to bylo dost špatný. Jinak ještě k Medranovi. Marcelino ho pravděpodobně měl nasledovaného dost, aby mohl určit, jestli mělo smysl s ním počítat a pracovat jako s alternativou za Pareja nebo ne. Očividně se rozhodl, že na to nemá.

 • Především veliké díky patří chlapcům z redakce za tolik průběžných informací z tohoto letního přestupového období. *1*

  Ale tím moje spokojenost bohužel končí. Absolutně nechápu naši přestupovou politiku a nejradši bych Lima i se všema jeho zlaťákama poslal do prdele!!!
  Vyhráli jsme Copu, v lize bychom chtěli hrát o 3.,4. flek. Rádi bychom neudělali ostudu v LM a proto bychom se měli vyvarovat zbytečných nákupů nekvalitních hráčů (průměru španělské ligy).
  Na co jsme kupovali Sobrina za 5m, když se ho teď chceme zbavit a nedejbože mu v zimě rozvážeme smlouvu a odejde tak úplně zadarmo. Není to plýtvání peněz, které nemáme a díky kterým si pak nemůžeme dovolit hráče odpovídající našim cílům? To už raději ať zkoušíme odchovance, než přeplacené průměrňáky z Alavese, Cadizu apod. Jason přišel sice zadarmo, ale všem (i jemu) muselo být jasné, že si tady neškrtne. Vallejo i Saenz (dalších 5,5m a 2m) mají oba teprve 22 let, ale pochybuji, že by udělali nějaký větší progres, aby se dostali do našeho áčka..

  Proto jako náš nejlepší nákup vidím Mangalu, kterým jsme doplnili stoperskou čtveřici a nestálo nás to nic navíc. Maxi G. potřebuje více času, ale zatím příliš nepřesvědčuje jako střelec a tahoun mužstva. Rodrigo už se viděl jinde a teď už bude vyhlížet jen další přestupové okno. Parejo je na ligu i LM jediný tvůrce hry a jediná posila na chybějící post je tak nadějný pravý bek, který však není příliš vyzkoušený v seniorském fotbale. 12m není málo peněz. Doufejme, že potenciál, kterým disponuje, se naplní alespoň do výše jeho výkupní klauzule ve Sportingu (ta tuším činila 45m).

 • V odpovědi na: randi

  Děkujeme moc za pochvalu. Děláme to zadarmo a pro vás, takže každá taková pochvala nás velmi potěší.
  To, že výsledek přestupáku už nepotěší, je věc druhá... *25*

 • V odpovědi na: Woyta

  Aj ja pridávam jedno veľké ĎAKUJEME za skvelú aktualizáciu informácií a taktiež chválim nový web. Parádna práca chlapci. Tomu sa hovorí verný fanúšik ;) AMUNT!