Postupujeme! Ajax - Valencia 0:1!

Valencia celý zápas proti Ajaxu bránila, a přesto postoupila. Jediný gól utkání dal totiž v prvním poločase Rodrigo a pak už to bylo jen o poctivém bránění a neproměněných šancích domácího Ajaxu. Netopýři si tak zajistili postup do jarní fáze Ligy mistrů!

Už ve druhé minutě hosté pozlobili Ajax. Rohový kop Valencie byl tečován do vápna přímo na hlavu Rodriga, ale ten minul branku.

Častěji ale pak útočili domácí, jenže na střeleckou příležitost si museli počkat až do 8. minuty, kdy se probojoval ke střele na hraně vápna Tadic, ale těsně minul horní roh branky Valencie.

Ajax i nadále svíral Netopýry na jejich polovině, ale obrana Los Ché vzdorovala.Ve 21. minutě Diakhaby obětoval své tělo do tvrdé rány soupeře. Následný rohový kop pak našel hlavu Lisandra Martineze, ale ten branku Valencie minul. Stejný hráč pálil z dálky o minutu později, ale opět mimo tři tyče.

Pak ale Valencia uzemnila svého soupeře. Jeden z obránců domácích se zapomněl v malém vápně před svojí brankou, a tak když Ferran ve 25. minutě poslal míč do vápna za jednoho z bránících hráčů, našel tam Rodriga, který nebyl v ofsajdu, a jenž si tedy předkopnul míč a poté jej nekompromisně napálil pod břevno. Valencia šla do vedení 0:1!

Pak se ale hra vrátila do starých kolejí – Ajax se snažil útočit a Valencia bránila, co jí síly stačily. Ve 37. minutě už musel pořádně zasáhnout Jaume, a to když centr z pravého kraje vápna dopadl do malého vápna, kde jej brankář Valencie doslova „vyškrábnul“ zpod kopaček napadajícího útočníka.

Ve 43. minutě už musel za Jaumeho navíc zaskočit před brankovou čárou Gayá, když Paulista napadán útočícím hráčem odrazil míč na vlastní branku.

Pak přišla velká šance Netopýrů. Volný Rodrigo dostal přihrávku ve vápně soupeře, měl čas si míč zpracovat, ale pak vypálil zblízka přímo do brankáře! Ve 45. minutě pak pálil zpoza vápna těsně nad branku Ajaxu Parejo.

Ajax nastoupil na Valencii i v druhé půli ve velkém tempu a nenechal ji vydechnout. Ve 48. minutě pálil z úhlu tvrdě po zemi Ziyech, ale zadní tyč Jaumeho branky přestřelil.

Valencia v 54. minutě vystřídala zraněného Gameira, za nějž nastoupil Vallejo. Jenže v té samé chvíli se zranil také Paulista, který se rozhodl zranění rozchodit.

Vallejo se již krátce po střídání dostal do první šance, ale jeho hlavička jen těsně přeletěla horní roh domácí branky.

Pak se ale hra opět přesunula na dlouhé minuty zpět před branku Valencie. V 67. minutě domácí zahodili svoji největší šanci, když volný Ziyech dostal přihrávku před brankáře, ale míč sklepnul těsně mimo branku. Další šance přišla o minutu později, když nenápadný nákop ke značce pokutového kopu přetavil ve střelu nůžkami Lang, jenž ale přestřelil břevno Jaumeho svatyně.

V 82. minutě se Parejo ujal přímého kopu v zajímavé pozici, ale míč poslal přímo na brankáře Onanu. Na konci 89. minuty domácí opět sahali po remíze. Nejprve Wass odkopnul před vlastním brankářem míč před vápno, kde byl pouze soupeř, jehož střelu ještě musel skokem k tyči Jaume krotit v náručí.

V nastaveném čase musel opět zakouzlit Jaume. Tentokrát když Ziyech nebyl pokrytý a dostal nákop do vápna, který okamžitě z voleje napálil k tyči, ale Jaume skvělým skokem zlikvidoval šanci soupeře.

Drama pokračovalo. Paulista se pomstil faulu soupeře tím, že jej shodil na zem a vyfasoval červenou kartu. Valencii tak čekaly zhruba dvě minuty v oslabení. Valencia okamžitě poslala do hry jako střídajícího Mangalu a stáhnul Torrese a zbytek herního času úspěšně přečkala, a tak se může radovat z postupu!

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)