Valencia senzačně smazala Barcelonu!

Parádní zápas za sebou mají svěřenci trenéra Celadese. Ti doma v prvním poločase drtili Barcelonu a k tomu přidal neproměněnou penaltu Maxi Gomez. Druhý poločas už se dostala do hry i Barcelona, ale potopil ji vlastním gólem Jordi Alba a porážku Barcelony pak zpečetil gólem na 2:0 Maxi.

Oba týmy se dlouho oťukávaly bez výrazných šancí. Pak se ale prosmýknul do vápna soupeře Gayá a Piqué vytasil skluz, který znamenal penaltu pro Valencii a žlutou kartu pro provinilce.

Další šance přišla až v 19. minutě, kdy Ferran z pravé lajny centroval do malého vápna, kde Sergi Roberto hlavičkoval na přímo do Piquého, od jehož nohou zamířil míč na branku a vše tak musel opět zachraňovat svými reflexy Ter Stegen.

Hosté vybojovali ve 27. minutě přímý kop 27 metrů od Jaumeho branky. Exekuce se ujal Messi, ale míč poslal vysoko na tribuny.

Obrovskou šanci spálili domácí ve 29. minutě. Maxi napálil míč do horního rohu, ale Ter Stegen vyrazil míč do břevna, odkud se vrátil na Ferrana. Ten okamžitě sklepl v malém vápně na volného Gameira, ale střela mu moc nesedla, a tak stihl Tern Stegen zlikvidovat i tu.

Valencia byla na koni, hned v další minutě Kondogbia našel centrem před brankou nehlídaného Gameira, ale ten o centimetry nedosáhnul hlavou na míč.

V další minutě následovala tvrdá přízemní střela Coquelina, jenž nadvakrát hasil opět Ten Stegen.

Ani ve 36. minutě nedokázal proměnit přímý kop Messi. Tentokrát už ze 29 metrů zamířil mezi tři tyče, ale přímo do rukavic připraveného Jaumeho.

Před koncem poločasu ještě pořádně zvedl Mestallu ze sedaček sudí, jenž nenechal hru po faulu na Maxiho pokračovat, přitom Valencia mohla jít do přečíslení, když Ferran startoval s míčem k brance soupeře spolu s Gameirem a před nimi zbýval pouze jeden obránce.

Hned po půlminutě hry sklepl míč Fatimu do běhu Griezmann a mladý hostující útočník pálil jen těsně vedle tyče Jaumeho branky.

Pak ale udeřili domácí. Ve vápně Barcelony propadl míč na Maxi Gomeze, a ten vyslal míč střelou mezi obránci tak, že se míč otřel o Jordiho Albu a skončil za zády překvapeného Ter Stegena. 1:0!

Inkasovaná branka byla pro Barcelonu impuls, aby se stáhla ještě více na polovinu Valencie a v 57. minutě už to mohlo nést své ovoce. Přihrávka mezi obránci našla u značky pokutového kopu volného Messiho, jemuž ale v poslední chvíli skočil do zakončení Paulista! V 59. minutě to pak už Messi zkusil po zemi z úhlu, ale jen těsně minul zadní tyč.

Netopýři poté střídali a Gameira přišel nahradit Rodrigo.

V úvodu 68. minuty se opět připomněl Messi, když technickou střelu z úhlu poslal pouze nad břevno Jaumeho branky

Barcelona začínala sahat po vyrovnání. V 70. minutě jej mohl dosáhnout Messi, jehož ve vápně Valencie nikdo nepohlídal při centru Griezmanna z levého kraje hřiště a útočník Barcelony svojí prudkou hlavičkou jen těsně minul branku.

V 73. minutě musel před Messim zachraňovat Jaume, a to při střele z přímého kopu, kterou Argentinec zakroutil na jeho branku.

Domácí publikum nakonec uklidnil v 77. minutě Maxi Gomez. Hostům se nepovedla rozehrávka a Ferran našel rychlou přihrávkou ve vápně Maxi Gomeze, jenž si zpracoval míč a s ledovým klidem jej poslal do vzdálenějšího dolního rohu branky – 2:0!!!

Brzy po gólu byl Maxi stažen a Netopýři vsadili na obranu, protože do hry poslali Jaumeho Costu.

Už v 80. minutě ale mohl úplně rozhodnout Ferran, ale zblízka nevyzrál na brankáře.

V 81. minutě se trefil Paulista. Toho totiž našel centrem z rohového kopu Wass a Paulista z voleje sklepl míč přímo do dolního rohu branky. Sudí ale gól neuznal pro údajný předcházející faul.

Mestalla v 89. minutě aplaoudovala střídajícímu Solerovi, jehož přišel nahradit Rubén Sobrino.

Ještě v 93. minuntě domácí obrana nechala ve vápně dost prostoru Messimu, který si potáhnul míč do prostoru a z úhlu pořádně protáhnul skvělého Jaumeho, jenž jeho střelu vytěsnil!

Zbytek utkání už Los Ché přežili a poprvé po 12-ti letech tak poráží doma Barcelonu!

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (12 hlasů)
Garay 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (11 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (12 hlasů)
Coquelin 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (11 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (11 hlasů)
Kondogbia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (12 hlasů)
Ferran 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (12 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (11 hlasů)
Maxi Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (13 hlasů)
Rodrigo 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (8 hlasů)
J. Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)
Sobrino 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (6 hlasů)

• Pochopil někdo co se stalo při gólu Gabriela? On vstřelí branku, ale prý tam byl faul tak proč se opakoval roh ?:DDD

• Pretože ten údajný faul sa stal ešte pred zahratím rohového kopu a už keď letela lopta do 16-tky, tak rozhodca išiel zapískať opakovanie rohu. Každopádne to rozhodca včera docela nezvládal.