Dvě penalty a sbohem Ligo mistrů - Valencia 3:4 Atalanta

Valencia nastoupila do zápasu s Atalantou s vědomím, že musí stáhnou tříbrankový náskok soupeře. Jenže první půle skončila 2:1 pro Italy, což ale zařídil domácí obránce Diakahaby, jenž soupeři zařídil dvě penalty. Zápas nakonec skončil 3:4.

1. POLOČAS

Už v úvodu 2. minuty přišly komplikace pro domácí. Diakhaby nešikovně podkopl soupeře ve vápně a sudí neváhal nařídit penaltu, kterou proměnil Ilicic a poslal tak hosty do vedení 0:1.

Po vlažném začátku měl první domácí šanci v 9. minutě Rodrigo, jenž vypálil ze střední vzdálenosti směrem k tyči, ale brankář soupeře skvělým zákrokem míč vyrazil.

Valencia postupně začínala čím dál více držet míč, ale nedařilo se jí dostat k brance italského soupeře. Nakonec se zadařilo ve 21. minutě, kdy hosté chybovali v rozehrávce, a tak okamžitě od Rodriga dostal míč za obranu do běhu Gameiro. Přihrávku ještě zbrzdil ve skluzu obránce, ale i tak měl Gameiro dost času si míč před brankářem zpracovat, potáhnout do strany a poté zakončit do odkryté branky – 1:1.

Na konci 30. minuty zkusil Rodrigo další střelu zpoza vápna, tentokrát ale vyslal míč nad břevno.

Ve 42. minutě ale srazila domácí další penalta. Diakhaby tentokrát ve vápně zahrál rukou, a tak si Ilicic postavil podruhé v zápase míč na značku pokutového kopu a i tentokrát byl neomylný – 1:2. Pro Valencii to byl asi rozhodující gól, jenž určil, že pro postup bude potřeba dát hned 5 gólů a už neinkasovat).

2. POLOČAS

Valencia do druhé půle stáhla nešťastníka Diakhabyho, který zavinil obě dosavadní penalty, a místo něj naopak nasadila ofenzivního Guedese.

V 50. minutě z hranice vápna vypálil Freuler, ale jeho dělovka pouze olízla břevno z venkovní strany.

Naopak krátce poté v 51. minutě centr Ferrana z pravého kraje vápna našel u značky pokutového kopu Gameira, který hlavou sklepl míč k tyči a vyrovnal tak skóre na 2:2.

Jenže útok Valencie se pak na delší dobu prakticky odmlčel a naopak několik závarů před brankou Valencie způsobili hosté. Pak ale udeřili jako blesk z čistého nebe domácí. Stačilo odebrat soupeři rozehrávku a vyslat míč bleskurychle k nabíhajícímu Ferranovi. Tomu sice vyběhl naproti gólman Sportiello, ale Ferran zachoval chladnou hlavu a elegantním padáčkem přehodil strážce soupeřovy svatyně a poslal Valencii poprvé v utkání do vedení – 3:2.

Na druhé straně se v úvodu 70. minutě prosmýkl do vápna Zapata, ale jeho přízemní střelu z úhlu zneškodnil na roh nohama brankář Cilllessen.

Vedení i tak nevydrželo domácím dlouho. Odražený míč se dostal před vápno Valencie k volnému Ilicicovi, a ten jednoduchou střelou do dolního rohu vyrovnal v 72. minutě na 3:3.

V 74. minutě domácí podruhé vystřídali Čeryšev přišel na plac nahradit Coquelina.O pět minut později pak střídal i Rodrigo, za nějž šel na plac Florenzi.

V 80. minutě vyslal Čeryšev z levého křídla prudký centr do vápna, na který jen těsně hlavou nedosáhnul Guedes.

Jako by toho nebylo málo, počtvrté v zápase se prosadil znovu Ilicic a otočil skóre na 3:4. Hned tři obránce se seběhli kolem hostujícího hráče na hranici vápna, a tak nikdo nepohlídal Ilicice, jemuž jeho spoluhráč prostrčil přihrávku, a ten tak zavěsil s přehledem do branky Netopýrů.

V úvodu nastavení ještě domácí málem navýšili vedení. Malinovski nakopl míč do vápna, ale jeho centr obrana odrazila pouze na kopačky Zapaty, jenž ale z voleje přestřelil branku.

Na druhé straně zakončil zápas promarněnou šancí Gameiro. Ferran totiž na něj prostrčil míč mezo bránci a Gameiro se ocitl sám před brankářem, do kterého ale vypálil. Zápas pak byl ukončen za stavu 3:4.