Valencia ztratila už i s Eibarem

Pro Valencii mělo být jednoduchým úkolem porazit o záchranu bojující Eibar a dostat se tak na pohárové příčky. Jenže Netopýři předvedli opět bezduchý fotbal, a k tomu přidal vlastní gól Kondogbia, který rozhodl o výhře soupeře.

Celou úvodní čtvrthodinu Valencia naprosto nepochopitelně odehrála před vlastní brankou bez snahy jít na polovinu soupeře. Naopak Eibar celou dobu napadal a Valencia mu několikrát vlastními chybami darovala míč, ale naštěstí si domácí z toho nevytvořili žádnou střeleckou příležitost.

Nakonec Eibar v 17. minutě vytěžil první rohový kop, z nějž propadl míč před Cillessena, kde se od nohou Kondogbii do vlastní branky! 1:0!

K první střele se hosté dostali až ve 21. minutě, kdy Guedes propustil prudkou přízemní nahrávku do vápna až na volného Gayu, ale ten po zemi vypálil mimo branku.

Ve 24. minutě si Cillessen připsal zákrok poté, co skákavý míč dolétl před vápno Valencie na Correu, který napálil míč z voleje na branku.

Delší bodu se oba týmy nedokázaly prosadit, ale hrálo se dynamičtěji ze strany do strany. Ve 39. minutě to nakonec zkusil zpoza vápna Orellana, ale na pozorného Cillessena si nepřišel. Chvíli po něm to z podobné dálky zkoušel ve skluzu Charles, ale jeho dělovka prosvištěla těsně vedle horního rohu branky Netopýrů.

Ve 45. minutě se Parejovi podařilo zakroutit rohový kop na branku a Dmitrovic měl sotva co dělat, aby na míč dosáhnul, ale vyrazil jej jen na Guedese, kterého ale špičkou kopačky kopnul do hlavy protihráč. Situaci posuzoval VAR, ale penalta se napískala.

V poslední minutě nastavení se Orellana na kraji hřiště zbavil Wasse a poslal prudký centr do vápna, kam bleskově naběhnul Pedro Leon, jehož prudká hlavička zamířila na tribuny.

Do druhého poločasu nastoupil Gameiro jako střídající za Solera.

V 54. minutě se do svého prvního pokusu o zakončení dostal Rodrigo, jenž ale ve skluzu napálil míč z první zcela mimo branku. Svůj podíl na tom měl deštěm promočený trávník.

Na druhé straně musel zachraňovat svůj tým v 60. minutě Cillessen, když dalekonosný tvrdý přímý kop zamířil pod břevno jeho branky, ale Nizozemský brankář se blýsknul skvělými reflexy.

Dvojité střídání si hosté připravili na 62. minutu. Na plac se dostali Guedes a Florenzi, zatímco staženi byli Guedes a Wass.

Právě Florenzi v 65. minutě napálil tvrdou dělovkou míč z úhlu, když po rohovém kopu odskákal mimo pokutové území. Italský obránce ale přestřelil.

Několik dalších minut se nedostala Valencia pořádně k brance soupeře, až to byl opět Florenzi, kdo pálil pro přihrávce do vápna, ale opět netrefil branku.

Když už se dlouho nic nedělo, přiletěl v 83. minutě míč do vápna Valencie, kde byl nepokrytý Enrich, jehož hlavičku k tyči parádním zákrokem zlikvidoval Cillessen!

V 84. minutě byl stažen ze hry Ferran, aby dostal prostor Maxi Gomez.

Jako poslední hřebíček do rakve dostal svoji druhou žlutou kartu v zápase Mangala a od 90. minuty tak oslabil svůj tým. Ani závěrečný tlak v šestiminutovém nastavení už na skóre nic nezměnil, a tak se Eibar vydává vstříc záchraně.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)