Valencia po obratu v šestigólovém derby slaví výhru

Svěřenci trenéra Gracii mají za sebou vyčerpávající první kolo. S Levante prohrávali už po 1. minutě a dvakrát soupeře museli gólově dotahovat. Nakonec se jim díky dvěma brankám Valleja podařilo otočit a městské derby vyhrát 4:2, ačkoliv v zápase nebyli lepším týmem.

1. POLOČAS

Hned v první minutě šli hosté do vedení. José Morales si v pohodě udělal slalom celou obranou Valencie, a poté překonal střelou do dolního rohu Jaumeho.

Ve 4. minutě měl další šanci na kopačce Campaňa, jehož našel spoluhráč lehkým nákopem ve vápně, ale nehlídaný Campaňa pálil z voleje naštěstí mimo branku.

Valencia ale přidala dva pokusy o průnik po křídle, které nebyly marné. Nakonec se však zadařilo v 11. minutě z rohového kopu, kdy míč dolétl až k zadní tyči, kde jej hlavou usměrnil do dolního rohu branky Paulista, zatímco gólman dokázal míč chytit až za brankovou čárou – 1:1.

Svalové problémy donutily v 17. minutě odstoupit ze hry obránce Mangalu, a tak musel do hry naskočit Diakhaby.

V 18. minutě už opět Levante málem. Jaume po chybách obrany dvakrát vychytal zblízka soupeře, ale pak se míč dostal ke vzdálenějšímu Melerovi, a ten se štěstím propálil pokutové území plné hráčů. Sudí ještě prošel celou situaci na videu a zjistil, že při nákopu míče do vápna na začátku akce, zahrál jeden z hostujících borců rukou a gól tak zrušil.

Po trochu utlumenějších minutách musel ve 35. minutě opět zasahovat Jaume, a to když prudký střílený centr z kraje vápna našel ve vápně útočníka, jenž hlavou sklepával míč na branku.

Ve 36. minutě už ale byl gólman Netopýrů bezradný. Před vápnem stačilo Moralesovi udělat zasekávačku, kterou se zbavil Diakhabyho, potáhnul si míč do prostoru a dělovkou pod břevno změnil stav utkání na 1:2.

Vedení ale hostům opět nevydrželo dlouho. Kangin nenápadně poslal po zemi míč za obranu, kde si pro něj doběhl Maxi a sám před gólmanem zachoval chladnou hlavu a střelou k tyči vyrovnal ve 40. minutě na 2:2.

V úvodu nastaveného času Yunus zastavil míč při rychlé útočné akci, rozhlédl se, a poslal jej do běhu před vápno nabíhajícímu Maximu, který sice pálil po zemi skoro doprostřed branky, ale i tak střela brankáři Aitorovi nadělala trochu problémů a musel ji krotit nadvakrát.

2. POLOČAS

Už ve 48. minutě se musel mít gólman Jaume na pozoru, když Bardhi pálil z úhlu, ale o kousek minul branku. Nebezpečnější byl o necelou minutu později Morales, jehož střele zpoza vápna chyběly doslova centimetry, aby trefila branku.

Netopýři konečně předvedli pořádnou akci na konci 53. minuty, kdy při protiútoku dostal Yunus míč do náběhu mezi obránce, potáhnul si míč před branku a ve volné pozici svojí střelou orazítkoval břevno!

Valencia se celkově osmělila a začala v několika dalších minutách častěji podnikat úniky směrem k soupeřově brance, ale kromě nepřesných střel zpoza vápna, se nedokázala dostat do dobrého zakončení.

V úvodu 63. minuty se probil ve vápně domácích ke střele Bardhi a Jaume měl co dělat, aby jeho střelu zlikvidoval. Následovaly pro změnu minuty, které patřily Levante, jenž kontrolovalo hru a zkoušelo domácí obranu.

Hned trojité střídání provedli domácí v 72. minutě. Ze hry šli Kangin, Guedes a Equerdo. Šanci dostali Čeryšev, Vallejo a Račič.

A právě nováček Vallejo hned krátce po nástupu na plac naběhl na nákop za obranu soupeře a před ním byl už jen vybíhající gólman Aitor. Vallejo míč ze vzduchu sklepával směrem na branku, ale Aitorovi se podařilo míč vytěsnit.

V úvodu 76. minuty se už Vallejo ale nemýlil. Nahrávku do vápna od levé lajny totiž Maxi propustil za sebe do míst, kde stál Vallejo, jenž od značky pokutového kopu hbitě vypálil do dolního rohu a otočil tak skóre na 3:2!

Jako poslední střídající se do hry podíval od 88. minuty Sobrino, jemuž místo na hřišti uvolnil do té doby sympaticky hrající mladík Yunus.

Netopýrům se dařilo s blížícím se koncem zápasu celkem dobře držet soupeře dále od své branky, a tak byli příznivci Valencie ušetřeni jakýmkoliv infarktovým momentům v závěru. Naopak v 94. minutě Čeryšev prostčil míč do vápna na Maxiho, a ten sám před brankářem poslal míč do tyče. Jenže pak se střela od tyče odrazila na volného Valleja, a ten zavěsil do prázdné branky, čímž zpečetil výhru Valencie 4:2.