Soler porazil Real Madrid penaltovým hattrickem

Takovýhle zápas Valencia hodně dlouho nezažila! Proti Realu Madrid sice nebyla lepším týmem a dokonce i prohrávala, jenž pak přišla mršť tří penalt, které proměnil Soler, doplněná o vlastní gól Varaneho, což Bílý Balet už zvrátit nedokázal. Valencia tak porazila soupeře z hlavního města 4:1.

Úvod zápasu odehrála Valencia na úrovni, ale první výraznější šanci si připsal Real, když v 10. minutě pálil z hranice vápna bez přípravy Asensio, ale přízemní střela minula o půl metru netopýří branku.

Přesnější byl už ve 13. minutě Modric, který z podobné pozice pálil do dolního rohu, ale Jaume pozorně vykryl.

S postupujícím časem přibývaly šance Realu Madrid. V 16. minutě centr z rohového kopu našel ve vápně Benzemu, ale jeho hlavička se odrazila od země do rukavic připraveného Jaumeho.

Pak ve 23. minutě napřáhnul Benzema a skulinou mezi hráči poslal míč téměř do horního rohu branky. Jaume na jeho střelu nedosáhnul, a tak šli hosté do vedení.

Ve 29. minutě centroval do vápna Realu Gayá a napálil přitom ruku Vazqueze. Sudí tak pískal okamžitě penaltu, které se ujal Soler, jenže ten ztroskotal na brankáři Courtoisovi, pak ale dorážel do prázdné brány, jenže trefil tyč. Nakonec se ale míč odrazil k Musahovi, a ten zavěsil do prázdné branky. Jenže VAR následně gól neuznal. Ukázalo se, že v době exekuce penalty měl zřejmě kousek nohy ve vápně. Penalta se tak opakovala a Soler umístil míč více do rohu, na což Courtois nedosáhnul, ačkoliv byl opět velmi blízko. Skóre se tak měnilo na 1:1.

Ve 44. minutě musel VAR rozhodovat znovu, a tentokrát to záběry prokázaly jasně. Varane si ve vápně Maxiho přízemní přihrávku srazil do branky, ale Courtois vleže míč zpoza čáry vleže vyboxoval. Sudí rozhodli správně a Valencia tak šla do vedení, které si už do poločasu dokázala podržet.

Hned v úvodu 2. půle mohli domácí navýšit vedení. Kangin dostal míč zády k brance, otočil se, potáhnul míč do prostoru a z dálky vypálil přízemní dělovku, která se pouze otřela o brankářovy rukavice a skončila na tyči madridské branky!

V 51. minutě pak Gayá po souhře s Čeryševem pálil z úhlu na Courtoise, ale míč prošel před prázdnou branku, kde nakopal volného Maxiho Marcelo, pak míč pokračoval ke Kenginovi, ale jeho zablokoval obránce. Sudí pískal penaltu za faul na Maxiho a Soler se tak po 3. v zápase postavil k penaltě a podruhé ji proměnil. Netopýři tak šli do vedení 3:1.

Gayá si připravil další šanci v 56. minutě, ale z úhlu pálil nad branku. Naopak o minutu později na druhé straně zasahoval proti Valverdeho střele zpoza vápna Jaume, načež se k dorážce dostal Vinicius, ale ten už míč poslal na tribuny.

V 58. minutě pak Jaume bravurně vychytal Asensia, jehož nikdo ve vápně Netopýrů nepohlídal, a tak se s míčem řítil na branku.

Jenže krátce poté na druhé straně úřadoval opět VAR, a to když Ramos zahrál rukou ve svém obranném vápně, když bránil Musaha, takže Soler se po 4. v zápase postavil k penaltovému puntíku.

V 68. minutě nebyl daleko od snížení Lucas Vazquez, který stál ve vápně na konci rychlé kombinace, ale jeho střela z úhlu jen prosvištěla kolem horního rohu branky. O tři minuty později skončila na tribunách i Valverdeho střela, kterou vyslal z voleje zpoza velkého vápna.

Real Madrid sevřel Valencii na její polovině, zatímco Los Ché se v 77. minutě odhodlali k prvnímu střídání, když Lato nahradil Čeryševa.

Čas plynul dále, Valencia „betonovala“ před svojí brankou, a následovalo další střídání, kdy v 81. minutě přišel do hry Gameiro za Kangina Leeho. O 7 miunt později nastoupili do hry také Jason a Sobrino, zatímco na lavičku zamířili Maxi s Yunusem.

Na konci 91. minuty prostrčil před vápnem Rodrygo míč na Viniciuse, jehož pohotová dělovka jen těsně minula branku. Stejný autor pak o minutu později ještě těsněji minul branku při střele hlavičkou.

Valencia už bez dalších větších škod dokázala ubránit zbytek zápasu a konečný stav 4:1.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (10 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (9 hlasů)