Povinnost splněna. Alcorcon - Valencia 0:2

Valencia zvládla pohárové utkání na hřišti Alcorcónu. Díky brankám Koba Leina a Manu Valleja si zajistili Los Ché postup do další fáze Copa del Rey.

1. POLOČAS

Ve 12. minutě Vallejo vybojoval na své polovině míč, dosprintoval s ním na polovinu soupeře a poté posunul na osamoceného Kobu Leina, jenž přízemní střelou překonal brankáře – 0:1!

Na konci 21. minuty si připravil střelu mezi obránci Sobrino, ale střela z 20 metrů jen prosvištěla nad břevnem domácí branky.

Valencia v poklidu kontrolovala zápas, ale chyběly tomu pořádné útočné akce.

Na druhé straně se dostal ve 43. minutě do zakončení Sosa, ale na zmrzlém povrchu podklouzl, takže jeho střela nebyla pro gólmana Rivera problém.

2. POLOČAS

Sosa se činil i po přestávce. Ve 48. minutě si potáhnul míč do vápna a vypálil do bližšího dolního rohu, ale brankář Rivero předvedl skvělé reflexy.

V 54. minutě Guedes špatně s míčem našlápl a poroučel se k zemi, zatímco Juanma si převzal míč a potáhnul ho až do pokutového území Valencie, načež celou akci zakončil střelou z úhlu do boční sítě.

Druhý poločas celkově Valencia dost polevila a hráli především domácí, kteří se neustále pokoušeli dostat do zakončení.

Hostující kouč sáhl k prvnímu střídání v 67. minutě, kdy poslal na plac Diakhabyho s Blancem, zatímco ze hry stáhl Guedese a Guillamóna.

V 72. minutě sáhnul Račič k individuální akci, kdy si srovnal míč k technické střele před velkým vápnem, ale míč zasáhnul tyč!

O minutu později prolétl centr Musaha vápnem až na volného Blanca, jenže ten si nejprve zpracoval míč, a pak jej napálil přímo do brankáře.

Nakonec se podařilo pojistit vedení Vallejovi, jenž v 77. minutě zatočil přímý kop okolo zdi do dolního rohu branky, na což brankář nestihl dosáhnout – 0:2.

Po vstřeleném gólu byl Vallejo vystřídán a rovněž i Musah. Na plac se dostali Kangin a Jason. V 85. minutě zamířil do šaten také Correia, jenž uvolnil místo Molinovi.

V 86. minutě Jasonův přímák z úhlu vyrazil gólman, poté si míč srovnal na dělovku do tyče  , načež se míč odrazil znovu k nehlídanému Jasonovi, jenž trestuhodně netrefil zblízka branku.

Na druhé straně v nastaveném čase pálil z poloviny hřiště pod břevno Llamas a Rivero musel rukou zasáhnout, aby míč neskončil v brance. Zápas tak skončil 0:2 a Valencia postupuje.