Sevilla jednoznačně vyřadila Valencii

Bídná sestava a ještě bídnější výkon, to znamená pro Valencii konec v Copa del Rey. Sestava Netopýrů, prošpikovaná náhradníky, jednoznačně prohrála v Seville 3:0. Domácí dali všechny branky v první půli, a pak bez problémů dohráli zápas.

Sevilla se v první čtvrthodině usídlila před brankou Valencie, ale naštěstí většina akcí domácím nevyšla. Nejblíž byl v 16. minutě Suso, jenž pálil z otočky pouze do boční sítě branky Netopýrů.

Ve 20. minutě už to vyšlo. Rohový kop přesně našel před malým vápnem De Jonga, jenž v obležení obránců hlavou sklepl míč do branky Valencie a poslal Sevillu do vedení 1:0.

Valencia poprvé vystřelila ve 23. minutě, kdy svižnou střelou zpoza vápna provětral Bonovy rukavice Koba Lein.

Po pěkné akci na jeden dotek ve 28. minutě sklepl míč do vápna Koundé na De Jonga,  le ten z voleje pálil mimo branku.

Valencia se ve 31. minutě opět zmohla pouze na střelu ze střední vzdálenosti. Tu vyslal Jason přím doprostřed branky, takže pro Bona to prakticky nebyla žádná práce.

Ve 33. minutě Valencia opět zaspala. Munir poslal z křídla dlouhý míč po zemi do vápna na zadní tyč, kde byl Suso, ten vrátil pod sebe volnému De Jongovi, jenž zblízka propálil Rivera – 2:0.

Začátkem 36. minuty Lato při rychlé kombinaci ve vápně přisunul míč Blancovi, ale ten v dobré pozici přestřelil branku.

Ve 38. minutě ve vápně Rakitič přehodil elegantně brankáře Rivera a míč skončil v horním rohu branky – 3:0.

Lato ještě před koncem poločasu našel centrem do vápna Sobrina, ale ten v pádu zakončil hlavou nad branku.

Už v první minutě 2. půle našel centr do vápna Jordana, ale ten zblízka hlavou přestřelil.

V 53. minutě se dostali do hy Molina a Esquerdo, kteří vystřídali Račiče s Paulistou.

Hra se celkem zklidnila, a tak byla další zajímavá šance k vidění až koncem 68. minuty, kdy Vidal vyslal za obranu Idrissiho, ten si potáhnul míč okolo Paulisty a vypálil z úhlu do pozorného Rivera. Chvíli poté pálil zblízka i Rekkik, ale těsně minul branku.

Naopak v 73. minutě z velké dálky vypálil po zemi Wass, což nečekaně udělalo problémy Bonovi, který míč ve snaze chytit pouze vyrazil, ale u branky nebyl nikdo z hostů, kdo by se dostal k dorážce.

V 84. minutě sklepával z kraje vápna míč na branku Kangin, jenže poslal jej přímo na brankáře, jenž míč bez problémů skryl v rukavicích.

V závěru zápasu ještě pro zranění musel vystřídat Koba Lein, a tak na jeho místo zamířil Musah.

Sudí prodloužil zápas ještě o 4 minuty nastavení, které ale už žádnou změnu nepřinesly. Sevilla tak vyprovodila Valencii z poháru za končeného stavu 3:0

Rivero 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)