Valencia v nastavení porazila Celtu

Valencia hrála s Celtou Vigo relativně vyrovnanou partii, a to až do chvíle, než byl v polovine druhého poločasu vyloučen brankář hostí. Netopýři dlouho a marně trápili soupeře před jeho brankou. Nakonec v nastaveném čase rozhodnul Vallejo a druhý gól přidal Gameiro.

V první desetiminutovce byla k vidění jediná střela, a to když centr Kangina Leeho z křídelního prostoru našel před brankou Alexe Blanca, jehož následná hlavička směřovala vysoko nad břevno.

Ve 21. minutě za domácí pálil Nolito, jemuž se před vápnem Valencie snesl z výšky na nohu míč, ale kop z voleje skončil na tribunách.

Na konci 22. minuty musela přerušit gólovou radost domácích píšťalka sudího, a to když míč propadnul k hranici vápna na Wasse, a ten pohotovou střelou k tyči poslal míč do sítě. Bohužel se však při rozhodující přihrávce ocitl v ofsajdu.

Zápas byl spíše přetahovanou s tím, že u míče byli o něco více domácí, ale směrem dopředu se jim nedařilo nic vymyslet. Náznak měl ve 44. minutě Kangin Lee, který dobíhal přihrávku do vápna soupeře, ale vybíhající brankář Rubén Blanco byl u míče o zlomek vteřiny dříve, než Korejec.

V 61. minutě Kangin vyslal nahrávkou do běhu před branku Maxiho, ale gólman vyběhl mimo vápno a skluzem vypíchnul míč. Zatímco Gayá dostal za řeči žlutou kartu, sudí se vydal prozkoumat video, které ukázalo „šlapák“ na Maxiho nohu. Brankář vyfasoval červenou kartu, takže Celta musela povolat náhradníka Villara, jemuž míst na hřišti udělal Ferreyra. Samotné exekuce přímého kopu se ujal Kangin Lee, ale míč poslal nad břevno.

Valencia poslala v 71. minutě do hry útočníka Gameira, zatímco Alex Blanco zamířil na lavičku.

V 75. minutě Kangin vyslal z úhlu přízemní střílenou přihrávku na zadní tyč, kterou gólman Villar pouze tečoval rukou, načež míč pokračoval dál a jen těsně na něj nedosáhnul před odkrytou brankou Gameiro.

Valencia při početní výhodě zcela okupovala polovinu Celty, ale dlouho to k ničemu nevedlo. Domácí se tedy rozhodli poslat do hry dalšího útočníka, takže na plac zamířil Vallejo, jenž nahradil Račiče.

Až v 88. minutě se dostal ke střele Soler, k nemuž se před vápno soupeře odrazil míč, ale svoji dělovku poslal nad břevno.

V poslední minutě základní hrací doby vybojoval faul u pravé strany vápna Correia, ale následný centr z přímého kopu si gólman pohlídal.

Nakonec se domácí dočkali ve 4. minutě sedmiminutového nastavení, kdy si Vallejo vyměnil s Kanginem ve vápně míč v pohybu, načež Korejec vyslal svého spoluhráče za obránce a Vallejo decentní střelou na zadní tyč dopravil míč do branky - 1:0.

Ještě v posledních sekundách utkání prostrčil míč mezi dvěma obránci Correia a našel tak ve vápně volného Gameira, jenž razantní dělovkou zblízka propálil Villara a potvrdil výhru brankou na 2:0.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (7 hlasů)