Dramatický zápas s Betisem skončil 2:2

Dva krásné góly Betisu a dvakrát vyrovnání ze strany Valencie bylo vidět ve dnešním utkání, které nakonec vítěze nepřineslo, ačkoliv druhý poločas byl na obou stranách bohatý na gólové šance.

Už na konci první pětiminutovky musel hostující kouč řešit nepříjemnost. Correia špatně došlápnul a nebyl schopen pokračovat ve hře. Na pravý kraj obrany tak musel nastoupit od 8. minuty překvapivě Musah.

Ve 12. minutě otevřeli domácí gólový účet zápasu. Joaquín měl dost času u pravého kraje vápna k centru do vápna, kde nehlídaný Fekir napálil míč ze vzduchu, ten se odrazil od země a zaplul k tyči – 1:0.

Valencia po obdržené brance převzala na několik minut kontrolu nad míčem, ale přes obranu Betisu se jí nedařilo dostávat do zakončení. Nakonec trochu překvapivě zakončil až ve 23. minutě Guedes, když v záklonu zpoza vápna nakopnul zlehka míč, ale brankáře Brava natolik překvapil, že nestihl na míč letící do dolního rohu zareagovat – 1:1.

Vrátit vedení domácím mohl ve 26. minutě Tello, který se bez problémů zbavil cestou do vápna Wasse, a když už měl před sebou jen Jaumeho, vyslal svou střelu z úhlu těsně vedle branky. O dvě minuty později pálil mimo i Emerson, jenž si srovnal míč ke střele ve vápně Netopýrů, ale technickou střelu neprovedl tak, jak by si představoval.

Pak už hrál jen Betis, ale většinou měla Valencia štěstí, že se domácí nedostali do dobrého zakončení, a to až do 42. minuty, kdy Joaquín nenápadně před vápnem Valencie přisunul míč nabíhajícímu Canalesovi, a ten vší silou vyslal nechytatelnou dělovku k tyči branky Los Ché – 2:1.

Krátce po začátku druhé půle musel Jaume bránit výsledek, když pohotově vychytal tvrdou střelu Tella směřující do dolního rohu branky.

V 59. minutě se dostal do úniku od poloviny hřiště osamocený Juanmi, ale ačkoliv zakončil do sítě, akce byla zrušena pro ofsajd.

Pak ale v 60. minutě zkusil přehodit ve vápně obránce Guedes, ale místo toho trefil jeho ruku, za což se nařídila penalta. Té se zhostil Soler, jenž poslal míč do stejného dolního rohu, kam se vydal i brankář Bravo. Míč byl ale naštěstí rychlejší než brankář, a tak bylo vyrovnáno na 2:2.

V 63. minutě už mohlo být otočeno! Na dlouhý nákop na polovinu soupeře přesprintoval svého soka Guedes a řítil se z úhlu sám na branku, jenže chtěl akci ještě vyšperkovat nahrávkou ve vápně volnému Gameirovi, jenže v mezičase doběhnul obránce a svým tělem stihl naběhnout do klíčové přihrávky.

V 67. minutě se o střídání přihlásil Carlos Soler, jenž měl svalové problémy. Hosté udělali hned trojí střídání. Piccini, Cutrone a Blanco zamířili do hry. Gameiro, Čeryšev a Soler se naopak vydali na tribunu.

Další gólovku měl v 73. minutě prozměnu Musah. Propletl se mezi čtyřmi hráči až nakonec byl sám před gólmanem, ale napálil míč přímo do něj. Kulatina se pak odrazila na hlavu Cutronemu, ale od ní do zámezí.

V 77. minutě Gayá krásně naběhl za obranu a poté posunul míč před branku volnému Cutronemu, jenž uklidil míč do sítě, ale gól byl pro ofsajd Gayi anulován.

Poslední střídání si nechali hosté na 82. minutu, kdy Račič už nemohl pokračovat, a tak přenechal místo mladíkovi Olivovi.

Ani domácí nevzdali boj o plný počet bodů. Valencia však většinu dobře odbránila, kromě akce z úvodu 84. minuty Emerson nacentroval do vápna, kde natáhl nohu naproti míči Ruibal a sklepnul jej do horního rohu branky, ale Jaume předvedl luxusní zákrok!

Další parádu musel gólman Valencie vytáhnout o 3 minuty později, kdy z úhlu vychytal opět Ruibala. Zbytek zápasu už gólovou šanci nepřinesl, ačkoliv v nastavení ještě Wass uviděl za faul červenou kartu, kterou ale následně sudí po kontrole na videu zrušil.

Jaume 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Guillamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Račič 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Musah 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Cutrone 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Blanco 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Piccini 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Oliva 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)

• Docela pěkný fotbal. Mohlo to skončit tak i tak. Možná díky absenci Gomeze to šlo? :)
    No uvidíme, v neděli ještě hrát nebude, tak se uvidí, co proti Osassuně. Ta má teď docela formu, ale my chceme konečně už taky vyhrát někdy venku!!!!

• V odpovědi na: Ingi

O víkendu budeme hrát v sobotu doma s Deportivem Alaves a to už bude mít Gomez po trestu za červenou kartu, protože s Osasunou hrajeme zítra, tedy ve středu 21. dubna od 19:00. Je vložené kolo, tak ať náš zápas neprošvihneš *5*

• V odpovědi na: ruty

Díky za info. Jenom jsem viděl, že další soupeř je Osasuna, ale na datum jsem se nedíval... tak jsem nějak přepokládal, že to bude zase o víkendu :)
    Tak to si zítra udělám čas určitě ;)

• Gómeza by mal ešte dodatočne suspendovať aj klub. Tak ako Guedes nehral pravidelne po jeho hubatom vyčíňaní, tak to isté by malo platiť aj pre Uruguajčana. Nik to neprizná, že bol sankcionovaný alebo že mal obmedzený počet minút pre niečo. To je jasné ako facka. Ale no kto vie... *1* možno mohla aj vyhrať ten zápas proti Sockám *34*