Barcelona proti Valencii otočila a vyhrála

Fotbalisté Valencie a i drobnou dávkou štěstí uhráli proti Barceloně bezbrankový poločas. V tom druhém se dokonce díky Paulistovi dostali do vedení, které ale nemělo dlouhé trvání a Barcelona svém soupeři postupně nasázela 3 góly a i přes následnou výstavní tefu Solera vyhrála 2:3.

Už ve 3. minutě mohli hosté otevřít skóre. Při akci na jeden dotek našel Griezmann skulinou ve vápně De Jonga, jenž okamžitě sklepnul pod sebe úplně volnému Pedrimu, ale ten v obrovské příležitosti přestřelil branku. Úvodní desetiminutovku pak uzavřel hlavičkou mimo branku ve ztížené pozici Griezmann.

Na konci 12. minuty centroval před malé vápno z přímého kopu Messi a našel přesně centrovaným míčem nohu Arauja, jenž bez přípravy pálil zblízka pouze do Cillessenova ramena!

Barcelona byla celou dobu lepší a na míči. Až ve 20. minutě se dostali ke slovu domácí. Rychlý Guedes založil protiútok, při němž poslal do úniku volného Gayu, jenže ten poslal trestuhodně hroznou střelu mimo branku.

Ve 26. minutě Gayá už od brankové čáry vracel míč před vápno soupeře, kam nabíhal Račič, jenž bez přípravy napálil míč po zemi na branku, ale Ter Stegen byl pozorný.

Hra se trochu vyrovnala, jelikož Valencia se párkrát pokoušela držet míč déle. Ve 31. minutě Messi zakončoval přímý kop z 25 metrů jen těsně nad herní roh Cillessenovy branky.

Ve 40. minutě měla Barcelona další velkou šanci. Z ostrého úhlu posílal míč před branku Gayá a zatímco Griezmann míč jen lehce tečoval, pokračovala nahrávka před odkrytou branku, kde zblízka naprázdno promáchl Pedri.

Obrovskou šanci měli ve 49. minutě domácí. Soler vedl protiútok spolu s Guedesem, který proběhl mezi dvěma obránci a pak mu Soler poslal míč skulinkou do vápna, načež volný Guedes potáhnul ještě kus míč, ale z úhlu jej napálil do Ter Stegena. Rohový kop ale Soler poslal k zadní tyči, kde úplně volný nabíhající Paulista zavěsil míč do sítě a poslal Valencii do vedení 1:0.

Už v 53. minutě to mohlo být 2:0. Guedes poslal míč skrz pokutové území na pravý okraj vápna, kam nabíhal Correia, ale ten z voleje v pádu poslal míč mimo branku.

Bohužel v 56. minutě Lato nešťastně při centru Lengleta zahrál ve svém vápně rukou, za což dostal žlutou kartu a Barcelona penaltu. Té se jako tradičně ujal Messi, jenže Cillessen ho vychytal. Pak se ale míč dostal před branku, kde jej napálil Pedri do Paulisty, jenž stál na brankové čáře, jenže od něj se opět odrazil míč na kopačky hostí, tentokráte k Messimu, který už zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

Obrat nakonec netrval dlouho. V 63. minutě Alba našel do vápna nabíhajícího De Jonga, jenž se dostal k hlavičce, kterou Cillessen sice vychytal, ale pouze vyrazil na kopačky volného Griezmanna, a ten sklepl míč do prázdné branky – 1:2.

Netopýři po gólu sáhli k prvnímu střídání, kdy zraněný Lato uvolnil místo Diakhabymu.

V 69. minutě Messi zahrával přímý kop ze 23 metrů a trefil jej tak dobře, že se míč otřel o tyč a pak zaplul do branky, čímž už se změnilo skóre na 1:3.

Valencia deset minut poté sáhla ke dvojímu střídání. Na hřišti se objevili Gameiro a Oliva, zatímco Guillamon a Račič šli na lavičku.

Valencii pomohlo v 82. minutě, že sudí přehlédl Diakhabyho hru rukou ve vlastním vápně a minutu poté zdramatizoval zápas výstavní trefou do šibenice Soler, který z více než 30 metrů vyslal výstavní dělovku, na kterou nemohl Ter Stegen zareagovat! 2:3!

Netopýry kontatní gól dost nabudil, a tak jsme mohli několik dalších minut vidět bránící se Barcelonu. Jenže k žádné šanci se domácí ne a ne dostat. Čas plynul a sudí nastavil 4 minuty, které už na utkání nic nezměnily.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Paulista 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Guilllamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Račič 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Maxi 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (5 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Oliva 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Gameiro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)

• Nechápu, co tam dělal ten dřevák Maxi Gomez 90 minut. Se potkával s míčem velmi sporadicky a souboje vyhrával ještě více sporadicky... Co mu ale šlo, tak bylo kecání a mávání rukama okolo, to mu jde vždycky.

• V odpovědi na: Ingi

Souhlas

Súhlas. Gracia proste na ňom lipne *17*

• Technicky vzato vyhrál Messi nad Valencií, už zase *34**19* Barcelona jako zbytek týmu by byl v LaLize v háji*5**17* a nejlepší je Griezmann kterej dneska nic neudělal, jenom strčil metr před brankou do míče a začne tam dělat ty svoje tanečky. To už bych ho zabil bejt Cillesen*7**7*

• V odpovědi na: tade18

Oprava: ten emotikon srdce měl být: *19*

*1* si zápas posrala sama *7* Niekoľko minutová nesústredenosť a mužstvo je v keli *15* Veď po penalte nastala tá istá chyba ako v prom zápase na Camp Nou *2* To sú naši hráči až taký lenivý? *18*

• V rozpätí 10 minút sa *1* pripravila aspoň o bod *3* Gracia mal v závere použiť všetky striedania. Kde bol Manu, Yunus, Patrick či Denis? Ofenzíva bola vyčerpaná a Kévinko to sám nepotiahne, keď sa poleno Gómez váľa po trávniku a máva furt rukami. Jeho prácu nemožno uprieť, ale je to žalostne málo *7* Ja som hovoril, že Lato tam bude k ničomu a vysafovali sme jedenástku pre neho. Ale všetky góly sú chyby obrany... Ako obvykle *15* To sme ešte dostali milosť od rozhodcu po neodpískaní Tragédovej ruky *31* Ale navzdory všetkému, tak *1* šance mala a premárnila ich trestuhodne. A strely spoza 16-tky ako Soler boli ojedinelý jav *7* Ináč Carlos je najlepšie skórujúcim a asistujúcim hráčom *16* 9+6 Amunt *37*