Seville nakonec stačil k výhře jediný gól

Zápas mezi Sevillou a Valencií patřil spíše k těm opatrnějším. I proto se dlouho čekalo na první a jediný gól utkání, který nakonec vstřelil v 66. minutě Nesyri a získal tak cenné tři body pro Sevillu.

Sevilla prvních pět minut držela míč, ale téměř celou dobu jen na polovině hřiště. Podařilo se jí vymyslet pouze jedinou akci, kdy na konci centru stál ve vápně Valencie Nesyri, jenž se snažil míč sklepnout a následně vypálit, ale střelu mu zablokoval Lato.

Na druhé stran vytěžil u pravé strany velkého vápna přímý kop Correira a exekuce se následně ujal Soler, jenž překvapivě místo centru zkusil obstřelit zeď na bližší tyč, ale střela mu nevyšla a skončila na boční síti branky.

Po klidnější pasáži se přihlásil v 16. minutě o slovo opět hostující Nesyri, jehož našel přízemní nahrávkou do běhu za obranu Oscar. Útočník Sevilly však byl ve velmi ostrém úhlu a v rychlosti zakončil rovněž do boční sítě branky.

Na branku se střílelo až ve 20. minutě, kdy si Vallejo vyměnil míč s Maxim, načež sice trochu zaklopýtal na hranici vápna Sevilly, ale dokázal rychle najít stabilitu a vyslat skákavou střelu na branku, se kterou však Bono neměl problémy.

Ve 24. minutě už se míč ocitl v brance, a to když domácí Suso doběhl do vápna na dlouhý centr, srovnal si míč a osamocen propálil Cillessena. Vzápětí však slyšel pískot z píšťalky sudího, který správně odpískal ofsajd.

O dvě minutky později to zkusil ze střední vzdálenosti opět Suso a Cillessen měl co dělat, aby nadvakrát skákavou střelu směřující doprostřed branky zkrotil.

Valencia byla v této fázi zápasu spíše přihlížejícím týmem a na polovinu soupeře se dostávala sporadicky. Další střela proto letěla opět na branku Netopýrů. Z velké vzdálenosti vyslal krásnou technickou střelu Gudelj a nechybělo mnoho, aby skončila v horním rohu branky.

Brzy poté zkusil podobnou střelu i Suso, ale jeho pokus směřoval doprostřed branky a Cillessen tak zvládl střelu vyrazit do bezpečí.

Valencia v úvodu druhé půle zvýšila aktivitu. Nejvíce „smrděla“ gólem akce, kdy Vallejo z pravého kraje vápna posílal míč před branku, ale Maxi, obsazený obráncem nedosáhnul pořádně na míč.

Podobně vyzval pro změnu v 52. minutě Guedes spoluhráče Valleja, ale i on byl v této pozici nekompromisně ubráněn.

Ke střele se dostal až v 56. minutě Vallejo, kterého vybídnul přihrávkou do vápna, se šťastnou tečí obránce, Guedes. Vallejo pálil bez přípravy po zemi a Bono zvládl jeho střelu vykrýt.

Na druhé straně se po krátké přihrávce od Susa dostal ke střele z hrany vápna Papu, ale jeho pohotová střela mířila přímo na připraveného Cillessena. Krátce poté se po Navasově centru z křídla dostal ve vápně ke hlavičce volný Nesyri, ale jeho pokus skončil mimo branku.

V 66. minutě zaspal Ferro, když přímo před svou brankou nepohlídal Fernandovou přihrávku do vápna, kde byl Nesyri úplně sám a poradil si snadno s Cillessenem – 1:0.

Valencia následně vystřídala zraněného Correiu za Picciniho. Z placu šel také Vallejo, jehož nahradil Čeryšev.

Celkově hra následně uvadla, a tak se hostující kouč Voro pokusil o oživení hry dalším střídáním. Na hřiště proto v 79. minutě zamířili Gayá a Gameiro, zatím co na lavičku zamířili Guillamon s Latem.

Poslední střídání v 82 minutě pak přineslo do hry Musaha, zatímco Maxi šel ze hry.

Zatímco minuty krutě utíkaly, Valencia ne a ne se pořádně dostat na polovinu soupeře a vytvořit si šanci. Naději jim dala ještě slušná porce 5-ti minut nastaveného času, ale ani ten nedokázali přetavit v jakékoliv ohrožení branky Sevilly. Nejblíže byl minuty před koncem Gameiro, jehož našel ve vápně dloubnutím do míče Guedes, ale Gameiro z voleje nezvládnul míč sklepnout na branku. Sevilla tak krátce poté mohla slavit výhru 1:0.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)
Correia 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (2 hlasů)