Valencia spálila kopu šancí, nakonec vydřela výhru

Los Ché předvedli v sobotním oblastním derby velmi suverénní výkon a mohli hladce vyhrát. V první půli je poslal do vedení Guedes, jenže s blížícím se koncem utkání Elche vyrovnalo. Naštěstí v závěru urval výhru gólem na 2:1 Piccini.

Ve 12. minutě hledal Costa nákopem z křídla Maxiho, jenž ve vápně ze vzduchu sklepával míč, avšak netrefil branku.

V další akci v pohybu si Costa vyměnil míč s Durem, kterému poslal přihrávku k tyči, načež Duro pálil tvrdě z úhlu, ale brankář byl připraven. Hned krátce poté Duro zakončoval ve vápně po centru hlavičkou, ale minul.

Tlak Valencie pokračoval, už v 17. minutě mohl další domácí hráč ve vápně zakončovat do prázdné branky, ale akci zhatil v poslední chvíli obránce.

O minutu později po nákopu do vápna zakončoval Guedes, ale míč mu u nohy ztečoval obránce mimo hřiště.

Pro zdravotní problémy byl ve 20. minutě hry nucen odstoupit Toni Lato, a tak se do hry podíval Piccini.

V úvodu 22. minuty musel svůj tým zachraňovat Cillessen, a to když se prosmýkl do vápna volný Boyé, ale Jasper fantasticky jeho střelu zlikvidoval.

O minutu později se radovali hráči na druhé straně hřiště. Guedes si potáhnul míč na hranici vápna Guedes a vypálil za pomoci lehké teči obránce skákavou střelu do vzdálenějšího rohu, na kterou gólman nedosáhnul. Valencia tak šla do vedení 1:0.

Valencia byla nebezpečná i nadále. Ve 28. minutě hledal Piccini centrem do vápna Costu, jemuž ale hlavička nevyšla dle představ.

V dalších minutách se hosté více oklepali a Netopýři se tak drželi daleko od jejich branky, více se bojovalo o míč.

Ve 38. minutě se po centru Guedese dostal ve vápně ke hlavičce Hugo Duro, ale jednalo se spíš o tréninkový pokus do rukavic brankáře. Do poločasu stihli domácí ještě udělat jeden závar před brankou Elche, ale gól z toho nebyl.

V 51. minutě se před vápnem Elche pokusil o elegantní zakončení z otočky Foulquier, ale k úspěchu mu chybělo vyslat střelu o pár metrů níž. O tři minutky později se pokoušel ve slibné pozici pálit Hugo Duro, ale střelu mu zablokoval obránce.

Slibnou šanci v úvodu 61. minuty promarnil Diakhaby, jehož našel z přímého kopu Guedesův centr, ale v pádu míč trefil Diakhabyho, než aby Diakhaby trefil míč. O minutu později naběhl na přihrávku před vápno Wass, jenž se silou opřel do míče, ale poslal jej daleko od branky.

V 65. minutě prošel z křídla do vápna Costa, ale jeho dělovku zneškodnil brankář.

V 71. minutě se sám s míčem na malém vápně ocitl Guedes, jenže si s ním hrál tak dlouho, až jej napálil do doběhnuvšího obránce,

O minutu později po centru z rohového kopu na zadní tyč hlavičkoval Wass jen centimetry mimo branku!

Na druhé straně se v 74. minutě připomněli hosté. Dlouhý centr na zadní tyč našel Benedetta, jenž z voleje sklepnul míč do boční sítě branky.

Nakonec hosté udeřili nečekaně v 76. minutě. Při jejich prvním rohu nikdo dostatečně na malém vápně nepohlídal Boyého, jenž sklepl míč do brány – 1:1.

V 82. minutě došlo k osvěžení sestavy, kdy Daniela Wasse vystřídal Koba Lein a Costu nahradil Čeryšev.

Netopýři sevřeli soupeře a nakonec se jim tlak vyplatil. V 86. minutě po na krátko rozehraném rohu následoval centr do vápna na Diakhabyho, jenž sklepnul pode sebe, kde byl volný Piccini, a ten dělovkou pod břevno propálil vše, co mu stálo v cestě.

V 88. minutě málem hosté zase srovnali a vše musel řešit VAR. Po centru do vápna sklepával míč do brány Carillo, ale Cillessen noho odrazil míč až za brankovou čarou. Jak ukázaly záběry, míč byl zruba z 80% za brankovou čarou.

Následovalo střídání, kdy Hugo Duro přenechal místo Yunusovi Musahovi.

Netopýři už čtyři minuty plné nervů dotáhli do úspěšného konce, a tak berou z regionálního derby všechny tři body.

Cillessen 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Lato 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Guiilamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Fouqluier 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Hugo Duro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Wass 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Guedes⚽ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Maxi Gomez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Piccini⚽ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (4 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Koba Lein 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Marcos André 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)
Musah 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (3 hlasů)

• Zasrať toľko šancí je trestuhodné *2* Ak by *1* nakoniec prehrala alebo remizovala, tak to by bol veľký prúser *7* Našťastie sú 3b doma *31* Som veľmi zvedavý na ďalšie zápasy ako bude vyzerať zostava Patricia Morena *13*

• Pěkný fotbal z naší strany. Myslím si, že tak 80 minut jsme nepustili soupeře k ničemu a měly jsme spoustu šancí. Přechod hry se nám dařil, v obraně jsme nehořeli. Bohužel stále je špatná koncovka, kvůli které to nakonec bylo zase jen těsné vítězství. Jestli takhle budeme pokračovat, tak budu mít zase chuť se dívat na každý zápas. Tak snad...