Valencia neproměnila šance a podlehla Osasuně 1:2

Tým Josého Bordaláse ani v sobotu večer nezískal plný počet bodů. Netopýři sice v zápase nebyli horším týmem, ale narozdíl od Osasuny nedokázali proměňovat své šance. Hosté šli do vedení v druhé půli díky penaltě a pak přidali i druhý gól. Za Netopýry odpověděl pouze z penalty Soler.

První minuty zápasu byly dost nudné a diváky probral až ve 14. minutě Račič, jenž ze střední vzdálenosti zkusil z úhlu prověřit soupeřova brankáře Račič. Jeho přízemní střelu ale Herrera dokázal vyrazit.

Ve 22. minutě vyslal Budimir do vápna Chimyho Ávilu, jenž z úhlu míst střely posouval míč ještě do malého vápna, jenže tento nákop si nebezpečně srazil do tyče vlastní branky Guillamón, který do centru nastavil nohu.

O 10 minut později na druhé straně sebral hostům rozehrávku Foulquier, pak se prosmýkl s míčem mezi obránci a z úhlu tvrdou střelou nevyzrál na gólmana.

O moment později měl ale ještě větší šanci Bryan Gil, který dostal krásnou přihrávku do vápna za obranu, ale poté sám proti gólmanovi minul vzdálenější tyč branky.

Za Osasunu se na konci 41. minuty mohl prosadit Moncayola, jemuž sklepl spoluhráč míč před vápno, ale střela hostujícího útočníka, kterou vyslal ihned bez přípravy, jen těsně minula branku.

Ve 49. minutě se míč před vlastní brankou nešťastně odrazil do ruky Foulquiera, takže následovala penalta, kterou Chimy Ávila proměnil, ačkoliv si na ni Mamardašvili sáhnul. Osasuna tak šla do vedení – 0:1.

Už v 53. minutě se pokusil o odpověď Guedes, jenž si potáhnul míč před vápnem Osasuny, ale svoji následnou střelu vyslal nad břevno.

V 55. minutě centr z rohového kopu našel před brankovou čárou Guillamóna, jenž sice dopravil míč do odkryté branky, ale jak ukázal VAR, bylo tomu rukou.

Domácí to ale nevzdali. O další tři minuty později si Bryan krásně v pohybu vyměnil míč s Gayou, ale poté z úhlu napálil míč pouze do boční sítě branky.

Studená sprcha pro domácí tým málem přišla v 63. minutě, kdy dlouhý nákop před vápno Valencie doběhl Budimir, jenž vyhrál sprinterský souboj s vracejícím se Diakhabym. Naštěstí domácí stoper ještě stihl míč soupeři vypíchnout, když si jej srovnával na střelu.

Nepříznivý stav mělo zvrátit dvojité střídání v 65. minutě Soler nahradil Moribu a Marcos André Héldera Costu.

O 8 minut později šel na plac také Čeryšev coby střídající hráč za Bryana Gila.

Veškeré naděje Netopýrů ukončil na konci 74. minuty Budimir, jenž vyhrál ve vápně hlavičkový souboj s Diakhabym a elegantně míč poslal přes gólmana na zadní tyč – 0:2.

V 79. minutě byl sražen k zemi ve vápně soupeře Guedes, ale rozhodčímu a VAR dlouho trvalo prozkoumat zákrok. Nakonec byla uznána penalta, kterou v 83. minutě proměnil Soler a dal tak svému týmu ještě naději – 1:2.

V 85. minutě byl střídán Gayá a Vázquez šel do hry a také byl stažen Diakhaby za Mosqueru. Valencia se marně probíjela před branku bránícího se soupeře.

Domácí nedokázali využít ani 7 minut nastaveného času, a tak se museli smířit s prohrou 1:2

Mamardashvili 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Foulquier 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Diakhaby 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Guillamon 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Gayá 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Costa 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Moriba 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Račič 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Gil 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Duro 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Guedes 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Soler 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
M. André 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Čeryšev 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Vazquez 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)
Mosquera 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení (0 hlasů)

• Mal staviť Pepek radšej obranu 5 hráčov, ktorá je podľa jeho slov istejšia. Škoda zápasu *3* Radšej mohol Pepek pošetriť sily proti Villarrealu a nie proti Osasune *34* Už skôr som písal, že štýlom z posledných zápasov finále CdR nevyhráme, ale skôr nás Betis vypráši *9*