Bída v Arábii - Valencia hrála s Al Nassr bez branek

Půlhodinový poločas, horko, legendy fotbalu, i pauza na modlitbu. Takový byl přátelský zápas, který Valencia odehrála v Saudské Arábii proti místnímu Al Nassr. Netopýři v obou poločasech nastoupili v rozdílné sestavě, nicméně nepodávali výkony hodné La Ligy a po tréninkovém výkonu tak odcházejí zpět do Španělska s remízou 0:0.

Kromě toho, že se oba poločasy hrály na 30 minut základní hrací doby (druhý poločas se však počítal regulérně od 46. minuty), nastoupili v domácích řadách během první půle některé dřívější hvězdy fotbalu jako Deco, Del Piero, Crespo a Ronaldinho. Právě poslední jmenovaný několikrát dokázal, že stále ovládá bravurní techniku a umí triky, na které si při zápase nikdo netroufne.

První minuty zápasu se nesly v tréninkovém tempu na obou stranách. Pak ale v 6. minutě dostal do mezery v obraně přesný pas Zaza, ale svojí přízemní střelou z úhlu k bližší tyči na brankáře nevyzrál a trefil pouze jeho nohy.

Když už se začali domácí prokousávat na polovinu Valencie, získal míč Rodrigo, jenž uviděl, že domácí brankář je vyběhnutý hodně před svojí brankou, a tak vyslal střelu ze své poloviny hřiště. Kdyby trefil branku, nemá brankář šanci na míč jakkoliv dosáhnout, ale to by musel Rodrigo mířit o několik metrů přesněji.

Na druhé straně v úvodu 12. minuty domácí sehráli první slibnou šanci, když Ronaldinho pěkným trikem udělal jako že se otáčí rozhlédnout se na křídlo, ale ve stejné chvíli prostrčil míč mezi třemi obránci před sebou, a to do prostoru, kam si naběhl jeho spoluhráč, ale míč se mu pak podařilo místo pořádné střely pouze přisunout na brankáře Neta.

Domácí se dostali do další střelecké pozice v 19. minutě, kdy Ronaldinho opět našel svého kolegu sbíhajícího do vápna z prostoru křídla, ale jemu pak do střely vběhnul na poslední chvíli Nacho Vidal, jenž ji úspěšně zablokoval.

Ronaldinho bavil i nadále. Ve 21. minutě nejprve ve středu hřiště vyškolil elegantní patičkou Ferrana Torrese a o chvíli později před vápnem Valencie dloubáčkem přehodil obrannou linii Netopýrů, za niž nabíhal Crespo, jenž pak ale na míč nedosáhnul. O minutku později prozměnu na hranici velkého vápna krátkou nahrávkou Ronaldinho znovu nabil Crespovi, ale jemu střela nesedla a po zemi přímo našla rukavice gólmana Neta.

Ve 28. minutě měl po přihrávce před velké vápno dostatek času na střelu Del Piero, ale jeho pokus z 22 metrů se pouze přehoupnul přes břevno Netovy branky.

Mnohé by zajímalo, co Zaza vymýšlel ve 30. minutě poté, co doběhl na levém křídle dlouhý centr na polovině soupeře a brankář mu vybíhal naproti. Vypadalo to, jako by Zaza střílel, ale míč přitom poslal obloukem před branku, kde však absolutně nikdo z jeho spoluhráčů neměl šanci být.

První poločas skončil po půlhodině hry, nicméně druhý poločas se začal počítat klasicky od 45. minuty.

Do druhého dějství vyměnili hosté brankáře a místo Neta se tak mezi tři tyče postavil Jaume, a také byl vyměněn celý zbytek sestavy.

Druhý poločas tak začali Netopýři v nové sestavě: Jaume, Montoya, Paulista, Vezo, Gayá, Guedes, Soler, Parejo, Javi Jimenez, Mina a Vietto.

Naopak domácí zvolili strategii střídat průběžně, a tak se párkrát střídalo v první půli, a poté postupně i v té druhé.

Zápas byl těsně po úvodu druhého dějství na chvíli přerušen, zatímco čas plynul, a to kvůli modlitbám domácích, které jsou povinné i pro rozhodčí. Od 51. minuty se pokračovalo.

V úvodu 51. minuty Soler pěkně sklepnul ve vápně míč pod sebe na Minu, jenž vypálil z voleje, ale těsně vedle branky.

Týmu Al Nassr se v dalších minutách velmi úspěšně dařilo držet Valencii daleko od své branky, většinou až ve středu hřiště.

V 64. minutě přišel Gayá tak trochu náhodou ke střelecké pozici, když se Mina s Guedesem napohodli na hranici velkého vápna a první jmenovaný tak rychle řešil rozjetou akci přehozením míče do ztísněného prostoru na Gayu, jemuž střela z voleje nesedla a míč tak sklepl zcela mimo branku.

Vícekrát bylo v průběhu zápasu vidno, že hráči zkoušeli některé akce řešit metodou pokus-omyl, jako by měli trénink, a stejně tak i zakončení. Například v 66. minutě Guedes běžel sám po křídle a do vápna mu sbíhal do volné pozice Mina, ale místo jasné přihrávky do běhu zvolil odfláknutý centr, který šel úplně mimo.

V 68. minutě měl první zajímavý přímý kop k dispozici Parejo, ale jeho střela jen těsně minula horní roh branky Al Nassr. Naopak na druhé straně z hranice velkého vápna pálil tvrdě jeden z domácích borců, ale svojí střelou trefil do hlavy nepříjemně svého spoluhráče.

V 71. minutě s obtížemi prošel přes čtyři hráče z prostoru levého křídla do vápna Guedes a vybídl vedle sebe nabíhajícího Minu, ale jeho střelu brankář odrazil, načež ještě musel obránce odopnout odražený míč zpřed brankové čáry.

Na druhé straně se naopak útočník s číslem 7 v 74. minutě uvolnil dostatečně na to, aby si mohl míč po převzetí přihrávky potáhnout před velké vápno a pak přízemní střelou otestovat Jaumeho. Ten však naštěstí neměl těžkou práci, jelikož střela šla přímo na něj a postrádala razanci.

Rozhodčí neoznámil oficiálně jakékoliv nastavení nad rámec zkrácené hrací doby (2 x 30 minut), ale i přesto hru nechal nakonec pokračovat ještě dalších 10 minut, což ale nic závratného nepřineslo, a tak se oba týmy rozcházejí za bezbrankového stavu.

SESTAVY

AL NASSR:

Izzedine Doukha, Ahmed Hassan, Fahad Al Hurifi, Abdullah Alshammmari, Mohamed Khoubrani, Awad Khamis, Ronaldinho, Deco, Del Piero, Hernán Crespo y Saad Suhail. También jugaron Ahmed Alfraidi, Abdulaziz Aljebreen, Ismail  Bangoura, Feras Albiraikan, Mohamed Alfihaid, Hussain Sheaan, Khaled Alshewayi, Abdulrahman Alaboud, Feras Albiraikan, Naif Almass, Awad Khamis, Mohamed Alshinqiti, Salim Ali, Hassan Alraheb, Andulrahman Alshannar, Basil Alyasali, Hamad Alshaya, Saud Zidan y Zaid Albawardi.

VALENCIA CF:

1. poločas: Neto, Nacho Vidal, Murillo, Garay, Lato, Gonzalo Villar, Kondogbia, Ferran Torres, Andreas, Rodrigo y Zaza
2. poločas: Jaume, Montoya, Gabriel Paulista, Javi Jiménez, Vezo, Gayà, Parejo, Guedes, Carlos Soler, Vietto y Santi Mina.