The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Do Girony bez několika důležitých hráčů

Do Girony bez několika důležitých hráčů


Ve španělské La Lize zbývají odehrát poslední dvě kola sezóny, no o většině zásadních věcí je už rozhodnuto. Fanoušky Los Che samozřejmě těší především skutečnost, že se Netopýři v sezóně 2018/2019 opět představí v Lize mistrů. Povedenou sezónu, svoji první v nejvyšší soutěži, má za sebou i Girona. Vzájemný zápas je na programu v sobotu večer v 18:30.

Z valencijského tábora

Valencia je momentálně na 4. místě ligové tabulky a na Real Madrid na 3. místě ztrácí 5 bodů, což je sice stále hratelné, ale Real Madrid je tým, který si své postavení nejspíš pohlídá. Leda že by výrazně šetřil opory před blížícím se finále Ligy mistrů, kde Bílý balet narazí na Liverpool. Ovšem 4. místo Valencii k radosti a k Lize mistrů stačí. Lze tak předpokládat, že na šetření opor dojde v závěru sezóny i u Netopýrů, respektive, že by mohli dostat herní minuty hráči, na které se jinak moc často nedostává. V této sezóně se Valencia prozatím může chlubit ziskem 67 bodů při bilanci 20-7-9 a skóre 62:37. Valencijská obrana je čtvrtá nejpevnější v lize, valencijský útok je třetí nejproduktivnější. V obou aspektech došlo oproti předchozím sezónám k výraznému zlepšení. O starosti obran soupeřů se starají především Rodrigo Moreno (16 gólů), Santi Mina a Simone Zaza (shodně 12 gólů). Je pravdou, že už Valencia svůj sezónní cíl splnila, ale fanoušci by přesto určitě do konce aktuálního ligového ročníku rádi viděli nějaké vítězství svých barev. Vždyť Netopýři naposledy v ligovém utkání zvítězili 8. dubna a od té doby si připsali pouze 2 body z pětice zápasů. To je nejdelší série bez vítězství v této sezóně.

Valencijský trenér Marcelino pro zápas proti Gironě nominoval osmnáctku hráčů, ovšem několik klíčových hráčů bude odpočívat. Nominováni nebyli krom zraněného Francise Coquelina a vykartovaného Daniho Pareja dále Geoffrey Kondogbia, Andreas Pereira či Ezequiel Garay. Debutu v soutěžním utkání Los Che se může dočkat záložník rezervního celku VCF Mestalla Gonzalo Villar, který si jinak za první tým zahrál už v týdnu v přátelském utkání v Saudské Arábii. Šanci by mohli dostat i hráči, kteří jsou sice pevnou součástí prvního týmu, ale prostoru na hřišti mnoho nedostávají, což je případ například Jaume Domenecha, Nacha Vidala, Lata, Maksimovice či Vietta.

Nominace Valencie pro zápas proti Gironě: Jaume, Neto, Montoya, Nacho Vidal, Murillo, Vezo, Gabriel, Lato, Gaya, Gonzalo Villar, Maksimovic, Carlos Soler, Ferran, Guedes, Vietto, Rodrigo, Zaza, Santi Mina.

Z tábora soupeře

Girona je momentálně na 9. místě ligové tabulky, což je na nováčka v nejvyšší soutěži velmi pěkné umístění, no na druhou stranu na dohled má Girona i 7. místo, z kterého by mohla postoupit do pohárové Evropy. Má ho na dohled, ale těžko už na něho dosáhne, neboť na Sevillu dvě kola před koncem sezóny ztrácí 6 bodů a navíc má s andaluským celkem horší vzájemnou bilanci. Právě vzájemné zápasy v posledních letech vždy rozhodovaly o konečném pořadí týmů, které během sezóny nasbíraly totožný počet bodů. I tak bude ale nejspíš v drobném katalánském celku převládat spokojenost s končící sezónou. Prozatím Girona nasbírala 48 bodů při zápasové bilanci 13-9-14 a skóre 48:57. Ofenzíva ligového nováčka patří v rámci La Ligy k průměru a defenzíva dokonce k podprůměru, vždyť jen dva celky inkasovaly víc gólů a například poslední Malaga inkasovala o jeden gól míň než Girona. Střeleckými tahouny Girony jsou Cristhian Stuani (19 gólů) a bývalý Netopýr Cristian Portu (11 gólů). U bývalého kapitána valencijské rezervy VCF Mestalla je jeho střelecký výkon o to překvapivější, že ve valencijském klubu působil jako defenzivní záložník.

Vzájemný zápas

Na tomto místě vždy přinášíme ohlédnutí za posledními vzájemnými zápasy soupeřů, no v tomto případě to bude jednoduchá (a především rychlá) záležitost, neboť oba celky se vzhledem ke krátké příslušnosti Girony mezi španělskou fotbalovou elitu střetly teprve jednou, a to v první polovině aktuální sezóny. Na Mestalle si Valencia sice neodpustila svůj tradiční zlozvyk a inkasovala od svého bývalého hráče, když se už v 8. minutě prosadil Portu, ale vlastní gól soupeře a branka Daniho Pareja nakonec znamenaly vítězství Los Che v poměru 2:1.

Základní informace

Girona FC – Valencia CF; 37. kolo La Ligy 2017/2018; sobota 12. 5. 2018 v 18:30

Předpokládané sestavy

Girona FC: Bono, Mojica, Muniesa, Bernardo, Juanpe, Maffeo, Borja Garcia, Granell, Pere Pons, Lozano, Stuani

Valencia CF: Jaume, Lato, Murillo, Vezo, Nacho Vidal, Guedes, Maksimovic, Soler, Ferran, Vietto, Zaza

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.