The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

V prvním přípravném utkání čeká Valencii turecký soupeř

V prvním přípravném utkání čeká Valencii turecký soupeř


Již v sobotu 21. července v 17:30 Valencia odstartuje sérii předsezónních přípravných utkání. Prvním soupeřem bude Netopýrům turecký celek Galatasaray Istanbul. Hlavním bodem předsezónní přípravy je samozřejmě hledání ideální sestavy pro nadcházející sezónu, no fanoušci jsou zvědaví především na nové posily.

Valencia a Galatasaray v sezóně 2017/2018

Fanoušci Netopýrů byli s uplynulou sezónou nadmíru spokojeni, vždyť 4. místo a návrat do Ligy mistrů, to je po posledních letech strádání velmi příjemná změna. V sezóně 2017/2018 před Valencií v tabulce zůstali pouze Barcelona, Atletico Madrid a Real Madrid. Valencia získala za 38 kol španělské ligové soutěže 76 bodů, což je hned o 30 bodů lepší bodový zisk než v sezóně předchozí.

Ještě úspěšněji si na svém domácím písečku počínala Galatasaray z Istanbulu. Po dvouleté přestávce získal zítřejší soupeř Valencie ligový titul. Pro Galatasaray to byl již 21. titul v klubové historii, v Turecku není v tomto směru nikdo úspěšnější. Za 34 kol Galatasaray získala 75 bodů.

Z valencijského tábora

Valencijský trenér Marcelino vzal do Švýcarska pětadvacet hráčů. Z kádru, který v minulé sezóně vybojoval Ligu mistrů, se do Alp vydali Jaume, Neto, Montoya, Vezo, Murillo, Garay, Gabriel, Gaya, Lato, Soler, Ferran, Parejo, Kondogbia, Zaza, Santi Mina a Rodrigo. Španělský reprezentant Rodrigo dokonce dříve ukončil dovolenou, jen aby se mohl k týmu připojit již na švýcarské turné. Z hráčů hostujících v uplynulé sezóně v jiných týmech jsou s ostatními Netopýry ve Švýcarsku Nacho Gil a Medran. Rezervní celek VCf Mestalla ve Švýcarsku reprezentují Cristian, Centelles, který absolvoval předsezónní přípravu s prvním týmem již minulý rok v létě, Alex Blanco a Jordi. No a konečně zbytek týmu tvoří nové tváře, tedy letní posily, tedy trio Diakhaby, Wass a Uros Racic.

Odhadovat základní jedenáctku je věc dosti nesnadná, nejzajímavější bude, koho Marcelino dosadí na levý kraj záložní řady. Dostane šanci Ferran Torres, který je však raději na pravém kraji zálohy? Nebo snad valencijský trenér dosadí i na levý kraj zálohy středopolaře, na kterého jsme spíše zvyklí ve středu záložní řady? Tak, jako uplynulou sezónu vpravo absolvoval Carlos Soler, tak by mohl na druhém kraji zálohy nastoupit čerstvě příchozí univerzál Daniel Wass.

Z tábora soupeře

Tureckého soupeře Valencie vede Fatih Terim. Galatasaray má za sebou již dva přípravné zápasy s bilancí jedno vítězství a jedno porážka. Mimochodem přemožitelem Galatasaraye byl holandský celek PSV Eindhoven, na jehož půdu se Netopýři vypraví hned po skončení švýcarského turné. A jaké známé tváře by se proti Valencii mohly postavit? Uruguayský reprezentační gólman Muslera pravděpodobně ještě bude odpočívat po světovém šampionátu, na kterém se mimochodem hrubicí podepsal pod vypadnutí jihoamerické země ve čtvrtfinále s Francií. To brazilský záložník Fernando, který v minulosti oblékal dresy Porta či Manchesteru City žádný odpočinek navíc neměl, neboť do výběru své země pro turnaj v Rusku se nedostal. Podobně sledoval světový šampionát pouze doma i francouzský útočník Bafetimbi Gomis, který dříve hrával například za Lyon či Marseille. No ale pro valencijské fanoušky je však bezpochyby nejznámější tváří v kádru Galatasaraye Istanbul záložník Sofiane Feghouli. Vždyť alžírský reprezentant strávil na Mestalle hned šest let.

Proti PSV Eindhoven nastoupil turecký celek v dosud posledním svém přípravném utkání v následující sestavě: Ismail, Linnes, Maicon, Ahmet Calik, Carole (Yunus), Donk (Dogan Can), Selcuk (Sinan), Fernando (Belhanda), Feghouli (Mugdat), Rodrigues (Onyekuru), Gomis (Eren).

Základní informace

Galatasaray SK – Valencia CF, přípravné utkání, sobota 21. července 2018 v 17:30

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.