Valencia začala přípravu vítězně

První zápas a první vítězství. Valencii se v sobotu ve Švýcarsku podařilo porazit turecký celek Galatasaray Istanbul 2:1. V prvním poločase skóroval Ruben Vezo a ve druhém ho napodobil Lato, přičemž soupeři sejiž podařilo pouze snížit.

Valencijský trenér Marcelino nasadil hned do úvodní sestavy dvě letní posily. Francouzský stoper Mouctar Diakabhy tvořil ve středu valencijské obrany pár se zkušeným Ezequielem Garayem, zatímco srbský záložník Uros Racic tvořil mladý střed valencijské zálohy spolu s klubovým odchovancem Carlosem Solerem. Místo v zahajovací jedenáctce dostali i Nacho Gil, který strávil druhou část minulé sezóny na hostování v Las Palmas, a Alvaro Medran, který pro změnu v minulé sezóně oblékal dres Deportiva Alaves. Z aktuálních hráčů rezervního celku nastoupili od úvodního hvizdu levý bek Centelles a šestnáctiletý mladík Jordi Escobar, který byl partnerem Simone Zazy v útoku.

Od úvodního hvizdu ukázal španělský celek své úmysly, když se snažil o rychlý přístup k míči. Tak vznikaly první náznaky šancí, ale zaujala snad jen střela Zazy z dálky, kterou však gólman tureckého celku Ismail v pohodě zlikvidoval. Na druhé straně se o střelecký úspěch úřadujícího tureckého šampiona snažil nejčastěji francouzský útočník Gomis, proti jehož hlavičce musel valencijský gólman Jaume Domenech předvést opravdu výstavní zákrok. Díky pohotovosti brankáře Los Che tak mohl skóre otevřít španělský celek. Nacho Gil přihrál k postranní čáře, odkud se z pozice pravého obránce zapojil do útoku Ruben Vezo, který následně prostřelil brankáře Galatasaraye.

V tu dobu již byl na hřišti brankář Cristian Rivero, kterého následně ve druhém poločase vystřídal Neto. Každý z brankářů dostal půl hodiny na hřišti. Větších změn v sestavě jsme se však dočkali především po poločasové přestávce, případně ve druhém poločase. Šance se dočkal i dánský záložník Daniel Wass, třetí letní posila. Své kolegy z valencijského rezervního celku VCF Mestalla, kteří dostali příděl minut v prvním poločase, napodobil ve druhé půli Alex Blanco.

Ve druhém poločase se o navýšení vedení španělského celku snažil především Santi Mina, jehož nebezpečnými centry zásobovali Ferran Torres a Gaya. Druhý gól však nakonec za Valencii přidal Lato, který si dobře naběhl na dlouhý pas až od středového kruhu. Valencijský odchovanec si počínal jako zkušený útočník, ne jako hráč, jehož tradičním postem je levý kraj obrany.

S dvougólovou ztrátou se snažil turecký šampion rychle zareagovat, ale Cristian v bráně Valencie ukázal, že Netopýrům roste další nadějný gólman. Přesto však Los Che čisté konto ve svém úvodním přípravném utkání čisté konto neudrželi. V pokutovém území valencijského celku zůstal před Netem trestuhodně osamocený Henry Onyerkuru, který si už uměl poradit, když mu spoluhráči doručili míč. Ke konci utkání bylo zřejmé, že na hráče Valencie doléhá fyzická únava z náročného začátku letní přípravy, ale vedení se Netopýrům podařilo udržet.

2 - VALENCIA CF: Domenech (30. Cristian Rivero, 60. Neto), Vezo (46. Montoya), Garay (46. Gabriel), Diakhaby (46. Murillo), Centelles (46. Gaya), Soler (46. Wass), Racic (60. Parejo), Medran (46. Lato), Nacho Gil (46. Ferran Torres), Zaza (46. Santi Mina), Jordi Escobar (46. Alex Blanco)

1 - GALATASARAY SK: Ismail, Linnes, Donk, Maicon, Carole, Selcuk (59. Onyekuru), Fernando, Belhanda (71. Dogan), Feghouli (75. Yunus Acgun), Rodrigues (38. Sinan Gumus), Gomis (46. Celik Mugdat)

Góly: 35. Vezo (1:0), 51. Lato (2:0), 69. Onyerkuru (2:1)