Loňská kanonáda se neopakovala, Valencia hrála s Lausanne bez branek

Španělská Valencia nastoupila včera k druhému přípravnému utkání v rámci švýcarského soustředění. Soupeřem jí byl místní druholigový celek FC Lausanne Sport, kterého Netopýři minulý rok v létě porazili 5:0. Tentokrát se žádný střelec nenašel a nejzajímavější informací tak jsou debuty Cristiana Picciniho a Kangina Lee.

Italský pravý bek se dokonce objevil hned v zahajovací jedenáctce, což zřejmě nejednoho fanouška Los Che velmi překvapilo. Vždyť Picciniho přestup byl oznámen ani ne čtyřiadvacet hodin před zápasem, do Švýcarska Ital přicestoval včera ráno a před zápasem se svými novými spoluhráči absolvoval pouze jeden trénink. Nic z toho však nezabránilo trenéru Marcelinovi, aby si nového hráče hned neodzkoušel v zápase. To start Kangina Lee se naopak spíše očekával, no a sedmnáctiletý talent z valencijské Akademie se prvních minut za valencijské áčko dočkal už v prvním poločase. Vystřídal svého ještě o rok mladšího kolegu Jordiho Escobara a postavil se po bok Santiho Miny na hrot valencijského útoku. Měl dokonce i několik příležitostí ke skórování, ale nakonec svůj debut gólem neozdobil.

Oproti předchozímu utkání s Galatasaray Istanbul se tentokrát jednalo o dosti jednostrannou záležitost, kdy se o hru i šance starala téměř výhradně Valencia. První gólová příležitost se servírovala ve 13. minutě, kdy Daniel Wass zahrával volný přímý kop. Zamířil však těsně vedle švýcarské branky. Dánský záložník tentokrát nastoupil v základní sestavě a trenér Marcelino dál testuje jeho univerzálnost. Zatímco proti Galatasaray si vyzkoušel roli ofenzivnějšího (po boku Urose Racice) i defenzivnějšího (po boku Daniho Pareja) středního záložníka, tak tentokrát hrál po boku Geoffreye Kondogbii nejprve ve středu hřiště, ale později si vyměnil místo s Carlosem Solerem a hrál pravý kraj zálohy. Ve 24. minutě dostal na hranici pokutového území míč Carlos Soler, šikovně se zbavil obránce, ale poté nastřelil pouze dobře postaveného domácího gólmana. Ve 32. minutě pro změnu centr Gayi dopadl pouze na paty Santiho Miny, no a z takové pozice se gól dává nesnadno.

V té době už byl na hřišti jihokorejský talent Kangin Lee, který se následně ujal pozice hlavní postavy valencijské ofenzivy. Ve 35. minutě zaměstnal domácího gólmana střelou z hranice pokutového území. V ještě větší šanci se objevil ve 45. minutě, kdy k němu doletěl centr z levé strany, ale Kangin nedokázal hlavičkovat přímo do branky, pouze si sklepl míč před sebe a než ho dokázal zpracovat, tak už ho získal strážce domácí svatyně.

Po poločasové přestávce vyběhla na hřiště značně pozměněná sestava Netopýrů, ale obraz hry zůstal stejný. V prvních minutách druhé půle se o skórování snažil například Simone Zaza po centru Ferrana Torrese či Alvaro Medran po přihrávce Rodriga. I sám Rodrigo se později dostal do šance, ale střílel dosti z úhlu a branku netrefil. Dosud jsme nepsali o žádné šanci švýcarského celku, což je způsobeno jejich nízkou aktivitou směrem dopředu. Aspoň mírný náznak šance přišel v 77. minutě, kdy střela jednoho z domácích hráčů proletěla kousek nad břevnem valencijské svatyně. Ovšem jednalo se o střelu z uctivé vzdálenosti, jejíž let Jaume v brance Los Che s klidem kontroloval. Blízko vstřelení gólu byla Valencia v 79. minutě, kdy švýcarský gólman nejprve pokryl pěkně kopnutý volný přímý kop Daniho Pareja a následně dokázal zakročit i proti dorážce Simone Zazi, kterému se pokus o nůžky úplně nepovedl, ale míč na branku poslat dokázal. V 88. minutě se ještě jeden z domácích hráčů pokusil překvapit Jaume Domenecha dalekonosným pokusem, ale míč zamířil pouze nad břevno španělského celku. Sudí tak následně utkání ukončil bez jediného vstřeleného gólu.

0 - VALENCIA CF: Cristian Rivero, Piccini, Vezo, Murillo, Gaya, Carlos Soler, Wass, Kondogbia, Nacho Gil, Jordi Escobar a Santi Mina. Dále hráli Kangin Lee, Neto, Montoya, Gabriel, Diakhaby, Lato, Uros Racic, Parejo, Ferran Torres, Medran, Rodrigo, Zaza a Jaume Domenech.

0 - FC LAUSANNE SPORT: Da Silva, Aslani, Monteiro, Brandao, Baddy Dega, Pasche, Puertas, Escorza, Schmid, Alfarela a Zeqiri. Dále hráli Castella, Flo, Nanizayamo, Loosli, Nganga, Cabral, Geismann, Getaz, Dominguez, Silva a Rapp.