The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Ze Švýcarska k dalšímu přípravnému utkání do Holandska

Ze Švýcarska k dalšímu přípravnému utkání do Holandska


V rámci švýcarského soustředění sehrála Valencia dvě přátelská utkání, a třebaže drží neporazitelnost, tak remíza s Lausanne pravděpodobně mnoho radosti valencijským fanouškům nenadělala. Pobyt ve Švýcarsku však již Netopýrům končí a před návratem domů se zastaví ještě v Holandsku, kde je čeká přípravné utkání proti PSV Eindhoven.

Z valencijského tábora

Proti Galatasaray Istanbul vítězství 2:1, s FC Lausanne Sport remíza 0:0. To jsou dosavadní výsledky předsezónních přípravných utkání. Vyvozovat nějaké závěry však samozřejmě pořádně nejde ani z jednoho zápasu, neboť v obou případech byly sestavy poskládány různě, trenér Marcelino zkouší, kdo s kým bude na hřišti nejlépe fungovat, a v poločase navíc došlo k tradičnímu hromadnému střídání, takže druhý poločas hrála vždy diametrálně odlišná jedenáctka, než jaká se představila v první půli. V předchozích utkáních si debut za Valencii prožily všechny dosavadní posily, pravý bek Piccini dokonce proti Lausanne nastoupil v ten samý den, kdy teprve přicestoval za týmem do Švýcarska. V tomto směru bude utkání s PSV Eindhoven odlišné, neboť tu není nikdo, kdo by si mohl odbýt debut ve valencijském dresu. Dle médií je nejvíce na spadnutí příchod francouzského útočníka Kevina Gameira z Atletica Madrid, ale toho nakonec vzal trenér úřadujících vítězů Evropské ligy Diego Simeone na turné do Singapuru.

Zatímco mezi zápasy s Galatasaray a s Lausanne tým opustili mladíci Alex Centelles a Alex Blanco z důvodu příliš širokého kádru, tak před utkáním s PSV Eindhoven zamířil do Valencie stoper Gabriel Paulista, přičemž v tomto případě se jedná o zdravotní důvody. Dle dostupných informací došlo u brazilského obránce už v zápase proti Galatasaray Istanbul k poškození jednoho z obratlů, což potvrdilo čtvrteční vyšetření. Bližší informace například o délce hráčovy absence klub prozatím nevydal. Každopádně se Gabriel Paulista vypravil zpět do Španělska, kde se bude zotavovat. Žádné další zdravotní problémy by Marcelinův kádr sužovat neměly.

Z tábora soupeře

Holandský celek, se kterým se Valencia na jeho hřišti utká v sobotu 28. července od 19 hodin, je bezpochyby jedním z nejznámějších týmů ze země tulipánů a větrných mlýnů. No a také jedním z nejúspěšnějších, ostatně se jedná o úřadujícího vítěze holandské Eredivisie. Po tureckém celku Galatasaray Istanbul tak Netopýři již podruhé během letošní předsezónní přípravy narazí na ligového vítěze z některé evropské země. PSV Eindhoven nasbíral v sezóně 2017/2018 v 34 zápasech celkem 83 bodů a prvenství před amsterdamským Ajaxem uhájil s náskokem 4 bodů. Drobnou vadou na kráse minulé sezóny pro Eindhoven byla neúčast v hlavních bojích evropských pohárů, neboť PSV vypadlo už ve 3. předkole Evropské ligy s chorvatským Osijekem.

Eindhoven má po čtyřech letech nového trenéra, na lavičce PSV skončil bývalý slavný fotbalista Philip Cocu, kterého nahradil další muž, který během své hráčské kariéry prožil hodně slávy, a to Mark van Bommel. V kádru PSV proběhlo toto léto už rovněž několik změn, ale žádná se netýkala hráče pyšnícího se zvučným fotbalovým jménem. Celkově bychom v kádru zítřejšího soupeře Los Che těžko hledali známější jména. Fanouškům Netopýrů by mohl být známý například pravý obránce Santiago Arias. O kolumbijského reprezentanta se měla Valencia v minulosti zajímat na přestupovém trhu, no nyní to vypadá na jeho odchod do Neapole. Dalším známým jménem je například útočník Luuk de Jong, který však nebyl nejlepším střelcem PSV v uplynulé sezóně. Přestříleli ho Hirving Lozano a Marco van Ginkel, který však v Holandsku pouze hostoval z Chelsea.

Holandský mistr již má za sebou tři přípravná utkání na nadcházející sezónu a může se pochlubit vzrůstající formou. Alespoň tak lze soudit dle výsledků jednotlivých zápasů. Nejdříve totiž přišla pouze remíza 1:1 se švýcarským Xamaxem, ale poté následovala dvě vítězství, obě s nemalým počtem nastřílených gólů. Galatasaray Istanbul, se kterým se Valencia střetla ve svém úvodním přípravném utkání a zvítězila 2:1, porazil celek z Eindhovenu 3:1. No a v dosud posledním přípravném utkání dopadl ještě hůř než turecký mistr řecký Olympiakos, který s PSV prohrál dokonce 0:4.

Vzájemná utkání

Valencia s PSV si nejsou úplně neznámí, vždyť naposledy se střetli relativně nedávno, před třemi roky. Tehdy v červenci 2015 se rovněž jednalo o přátelské utkání a Valencia nad svým holandským soupeřem zvítězila 1:0. O něco staršího data jsou dva vzájemné zápasy z play off Evropské ligy. V osmifinále Evropské ligy na jaře 2012 Valencia nejdříve doma zvítězila 4:2 a následně uhájila v Holandsku postup po remíze 1:1. Bez porážky se Valencia s PSV vypořádala i v sezóně 1999/2000, kdy se oba týmy potkaly v základní skupině Ligy mistrů. V Eindhovenu skončilo utkání opět remízou 1:1, no na Mestalle tehdy domácí Netopýři zvítězili 1:0.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.