Rodrigo dvěma brankami zařídil výhru nad Evertonem

Valencii se podařilo podruhé v letní přípravě vyhrát. Tentokrát to bylo po velmi náročném utkání na půdě Evertonu, jenž nakonec udolali 2:3, a to především díky dvěma brankám Rodriga.

V 6. minutě poprvé vyšel Valencii útok. Centrem z levého kraje poslal Ferran míč až na vzdálenější tyč branky, kde jej pře střele z voleje netrefil ideálně Soler, ale míč se k poblíž stojícímu Rodrigovi, který jej okamžitě zblízka uklidil do sítě – Valencia šla do vedení 0:1.

V úvodu 9. minuty napřáhnul z kraje velkého vápna volný Richarlison, ale prudký míč letící na břevno skvělým zákrokem přizvednul konečky prstů nad branku Neto.

Obrdržený gól nabudil domácí tým ,jemuž se podařilo v 17. minutě vyrovnat. Walcott se vymotal s míčem mezi 5 hráči a pak uličkou poslal míč do vápna, kam už sbíhal Tosun, jenž okamžitě napřáhnul a střelou do vzdálenějšího dolního rohu nedal Netovi šanci – 1:1.

Jenže netrvalo dlouho a stav se zsae změnil. Piccini si zpracoval míč u rohového praporku a poslal naprosto přesný centr ke značce pokutového kopu, kde Rodrigo přesnou hlavičkou do dolního rohu vrátil Valencii vedení – 1:2.

Gólů zdá se nebylo stále málo. Domácí opět vyrovnali, a to ve 30. minutě, kdy si na centr z rohového kopu naběhl Keane a hlavičkou i on zametl míč za záda soupeřova brankáře. 2:2.

Jenže po minutě mohlo být zase všechno jinak. Na Parejův nákop do vápna si kvěle naběhl Santi Mina, jenž jej z voleje sklepnul elegantně do branky Evertonu. Rozhodčí však odpískal ofsajd, který ale byl sporný.

Následovalo několik minut, které Valencia strávila na svoji polovině, urputně bráníce svoji branku před kombinujícími hráči Evertonu. Ve 40. minutě tak například na dlouhý centr do vápna nastavil nohu Baines, ale míč naštěstí poslal nad břevno. V další minutě musel soupeřovu na přihrávku do běhu zasáhnout skluzem v poslední chvíli Neto.

Los Ché po prvním dějství provedli dvě střídání. V brance se místo Neta objevil Jaume, zatímco Ferrana nahradil Daniel Wass.

Druhý poločas začal stejně tak, jako skončil ten první. Valencia se v úvodních minutách bránila na své polovině a až okolo 55. minuty se začala pokoušet probjíet k brance Evertonu.

V 59. minutě pak Rodrigo z levého kraje velkého vápna soupeře poslal kolmici nabíhajícímu Wassovi, ale ten přízemní střelou minut vzdálenější tyč Stekelenburgovy branky.

Velikou šanci zahodil domácí Everton v 67. minutě, kdy přízemní prudká přihrávka prošla celým pokutovým územám včetně dvou hráčů Evertonu, z nichž ani jeden nedokázal sklepnout míč do sítě Valencie především druhý Digne, jenž se u tyče ve skluzu natahoval po míči.

Valencia poté opět vystřídala. Na hřiště se dostali Lato, Vezo, Montoya a Zaza . Za hřiště šli Gayá, Rodrigo, Piccini a ošetřovaný Diakhaby.

Celý stadion v 75. minutě pořádně probral Daniel Wass, který obral dva obránce o míč při rozehrávce, vydal se k pokutovému území soupeře a mezerou mezi obránci dělovkou zavěsil míč pod břevno – 2:3.

V 78. minutě šli do hry Murillo a Kangin Lee. Nahradili dvojici Kondogbia-Garay. Za šest minut poté se dostali do hry i Jordi Escobar a Medrán. Ze hřiště se poroučeli Soler a Mina.

Předváděná hra před koncem zápasu na obou stranách trpěla častými nepřesnostmi a přerušováním hry, což mělo za následek, že oba brankáři měli relativní pohodu.

K tomu se přidaly časté fauly v nastaveném čase, a tak mohla Valencia oslavit výhru 2:3.

2. Everton FC: Stekelenburg, Baines (Digne, min. 46), Keane, Jagielka , Sigurdsson (Dowell, min. 85), Cenk Tosun (Calvert-Lewin, min. 73), Theo Walcott (Sandro, min. 59), Gana Gueye (Davies, min. 73), Schneiderlin, Coleman y Richarlison (Lookman, min. 80).

3. Valencia CF: Neto (Jaume, min. 46), Piccini (Montoya, min. 68), Garay (Murillo, min. 77), Diakhaby (Rubén Vezo, min. 68), Gayà(Lato, min. 66), Parejo, Kondogbia (Kangin Lee, min. 77), Carlos Soler (Jordi Esbocar, min. 84), Ferran Torres (Wass, min. 46), Santi Mina (Medrán, min. 84) y Rodrigo (Zaza, min. 66).

Góly: 0-1, min. 6: Rodrigo, tras pase de Carlos Soler. 1-1, min. 16: Cenk Tosun. 1-2, min. 22: Rodrigo, tras centro de Piccini. 2-2, min. 29: Keane, de cabeza. 2-3, min. 74: Wass.