The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading bet365 mobile app You can get a free bet right now when you open an account.

Hned v prvním zápasu se ukáže, jak silný tým Marcelino vybudoval

Hned v prvním zápasu se ukáže, jak silný tým Marcelino vybudoval


Po několika měsíční odmlce se vrátila zpět naše oblíbená La Liga. Během celého léta jsme sledovali přípravu a přestupové vyjednávání. Kádr prošel několika změnami a všichni jsme určitě napjatí, jak to bude letos všechno fungovat. Vstup do nové sezóny je pro psychiku důležitý. Valencia hned na úvod poměří síly s Atleticem Madrid, které by mělo být rivalem v bojích o přední umístění v lize. Valencia bude mít výhodu domácího stadionu a samotný zápas můžeme sledovat od 20:00 v pondělí večer.

Z valencijského tábora

V posledním utkáním před začátkem nové sezóny Valencia vyzvala Bayer Leverkusen. Toto utkání v Oranžovém poháru bychom mohli označit jako ostrou generálku před startem sezóny. V poháru se Valencii dařilo. Dokázala porazit silného německého soupeře a zatím to vypadá, že všechno funguje tak, jak by mělo.

V posledním týdnu proběhly dva přesuny v kádru u Los Che. Už je jisté, že určitě se v pondělí neobjeví na Mestalle Simone Zaza, který zamířil nakonec do italského týmu FC Torino. Druhým přesunem byl příchod hráče k Netopýrům bez žádného předběžného varování. Najednou se objevila zpráva, že Denis Cheryshev je novou posilou. Otázkou zůstává, kdo zaujme místo levého křídla. Chvíli se mluvilo o tom, že by toto místo mohl zaujmout Ferran Torres, ale na to prozatím nemá ještě dostatek zkušeností. Dále v týmu je univerzál Daniel Wass, který se účastnil celé předsezonní přípravy. A nakonec nové příchozí Cheryshev, který sice je specializovaný na tuto pozici, ale není vůbec sehraný se zbytkem týmu.

Co se týče dalších pozic, tak nedá se také s jistotou říci, kdo na nich nastoupí v pondělí. Do brány se spíše postaví Neto než Jaume. Na krajích obrany Gaya a Piccini. Stopeři jsou nakonec všichni připraveni včetně Garaye, který se rychle zotavil z menšího poranění. Vypadá to tedy na ověřenou dvojici Garay a Paulista jako v minulé sezóně. Ve středu zálohy kapitán Parejo s Kondogbiou. Na pravé straně zálohy to vypadá na Solera, kdežto levá strana zůstává stále otevřená, jak už jsme popsali výše. V útoku se očekává Rodrigo, ale kdo bude jeho parťákem není vůbec jasné. Mohl by to být Santi Mina, který absolvoval celou přípravu a je nejvíce sehraný s Rodrigem. Marcelino by mohl sáhnout po novém Bathsuayim a zajistit jeho debut. Ohledně Gameira se objevily zprávy o vyčerpanosti, což jeho roli pasuje spíše na střídajícího hráče. No, jestli vůbec Marcelino vyšle Gameira na hřiště proti hráčům, kteří ještě před týdnem byli jeho spoluhráči.

Z tábora soupeře

Atletico prošlo přes aktivní letní přípravu, která spočívala hlavně v účasti na International Champions Cup, kde se letos setkalo celkem 18 velkých fotbalových klubů z celé Evropy. Každý klub sehrál tři utkání a soupeřem pro Atletico byly kluby Inter Milán, PSG a Arsenál. Jediným soupeřem, kterého dokázalo Atletico porazit byl Arsenál, ale pouze až po penaltovém rozstřelu. Do tabulky získali pouze dva body, což stačilo pouze na předposlední místo v letošním ročníku ICC. Mimo pohár ICC ještě sehráli přátelské utkání proti Cagliari a Stuttgartu.

Hlavní generálkou před novou sezónou byl Superpohár, ve kterém tradičně proti sobě stojí vítěz Ligy mistrů a vítěz Evropské ligy. Atletico jako vítěz Evropské ligy se utkalo s městským rivalem Realem, který vyhrál znovu Ligu mistrů. Na malém stadionu A. Le Coq v estonském Tallinu se dočkali diváci prodloužení, ve kterém dva góly přidalo Atletico a získalo trofej a zároveň Realu vyfouklo vítězný triple v Superpoháru.

Během léta Atletico bylo aktivní v přestupových vyjednáváních. No, nejdříve se museli rozloučit s Fernandem Torresem, který zamířil do Japonska a také s Gabim, který na sklonku své kariéry zamířil do Kataru. Mezi další odchody patří například hostování Vrsaljka v Interu Milán, definitivní přestup Diega Joty k Wolves nebo přestup Gameira do Los Che. Vietto zamířil na další hostování, tentokrát do anglického Fulhamu. Největší příchozí hvězdou do Atletica je určitě Thomas Lemar z Monaka. Dále přišel Rodri z Villarrealu, Kalinic z AC Milán anebo Arias z PSV, o kterého měla i Valencia zájem.

Vzájemné utkání

Podle slov Marcelina je jeho letošní tým ještě silnější než ten loňský. Marcelino by rád vylepšil loňskou 4. příčku v lize. Také řekl, že v pondělí budou mít Netopýři hodně motivace. Předvést se na domácím stadionu a konečně porazit Atletico, které se jim povedlo naposledy udolat před čtyřmi lety. V posledním ročníku sehráli sobotní soupeři dva vyrovnané zápasy, které skončily bezbrankovou remízou a těsnou výhrou Atletica 1:0.

Základní informace

Valencia CF – Atletico Madrid; 1. kolo La Ligy 2018/2019; pondělí 20. 8. 2018 ve 20:00

Předpokládané sestavy:

Valencia: Neto - Gaya, Garay, Paulista, Piccini - Wass, Parejo, Kondogbia, Soler - Rodrigo, Mina
Atletico: Oblak - Filipe Luis, Godin, Gimenez, Arias - Correa, Koke, Saul, Lemar - Costa, Griezman

Video z posledního vzájemného utkání:

Nejen tento zápas můžete sledovat formou textového online přenosu na www.onlajny.com.

Preview dalších ligových zápasů a informace z La Ligy najdete také na www.spanelskyfotbal.cz.

  • Žádné komentáře nebyly nalezeny.